רעננה

תלונות על ספריית אופסטרלנד ברעננה

לקוח קבוע של הסיפריה טוען לכתמים על השטיחים, שולחנות וכסאות ישנים, פחים מלאים בשירותים, ומתקנא בתחזוקה בספרייה בכפר סבא. שלט "סגור" קיבל את פנינו באשנב הקבלה של הספרניות. תגובת העירייה: "העירייה עושה מאמצים גדולים לתחזוקת ספריית העיון ושמירה על המקום"

זאב גולדשמיט 12/11/2019
ספריית אופסטרלנד, תלונות מצד התושבים, צילום: זאב גולדשמיט

תושבים שביקרו לאחרונה בספריית העיון שברחוב אופסטרלנד ברעננה טוענים שחלה הידרדרות במצב התחזוקתי של המקום, שאינה מכבדת את תושבי העיר.

 "כבר בכניסה ניתן לראות שהשטיחים מרופטים עם כתמי רטיבות, ושולחנות וכיסאות ישנים ועלובים שכמותם לא רואים במוסד ציבורי . השירותים מוזנחים, אינם נקיים ובלי אמצעי ניגוב לידיים ופחי נייר קטנים שגואים על גדותיהם" התלונן אחד התושבים.

עוד טוען אותו לקוח קבוע של הספרייה, שמרבית הזמן אין ספרנית בספרייה, וכשכבר יש ספרניות, חלקן "אינן טורחות לשמור על השקט ומשוחחות בטלפון בקול רם".

אותו תושב רעננה מבקר גם בספריות בערים שכנות וממש נעלב מהמראה העלוב של הספרייה ברעננה לעומת הספרייה בכפר סבא שמתוחזקת טוב יותר. לדבריו, גם שעות הפתיחה של הספרייה ברעננה הצטמצמו, עד 17:00 (במקום עד 19:00 בעבר), לעומת שעות פתיחה נוחות יותר בספריה בכפר סבא.

דבר נוסף שהרגיז את אורחי הספרייה באופסטרלנד, שבימי חמישי בין 15:00 ל- 17:00 תתקיים בספריית העיון פעילות של מרכז הלמידה לילדים, וההנהלה מתנצלת מראש במידה ויהיה רעש כתוצאה מהפעילות.

"לקיים פעילות לילדים בשעה שאנו מבקשים להתרכז בקריאת ספרים זה חוסר התחשבות, לעומת הספרייה בכפר סבא, שם ניתן לשמוע את הזבובים במעופם" אמר אותו לקוח קבוע בספריית אופסטרלנד. "במקום להשקיע במיזמים חולפים כגון הזמנת אומנים לאירועים המוניים בסכומי עתק או בתעמולת וידאו לסמרטפונים של תושבי רעננה, מן הראוי לתת עדיפות לספריה עירונית. בהשקעה כספית לא גדולה ניתן לשדרג את המקום " אמר.

מביקור שערכו השבוע בספריית אופסטרלנד עולה שהטענות נכונות ומוצדקות. הכתמים על השטיחים וההזנחה בשירותים אינם מכבדים ספריה עיונית. יותר מזה, שלט "סגור" הוצב על אשנב הספרניות, ואין למי לפנות. 

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "עיריית רעננה עושה מאמצים גדולים לתחזוקת ספריית העיון ושמירה על המקום בכדי לשרת את קהל תושבי העיר בצורה מיטבית. ספריית העיון משרתת גם את פרויקט ­­­מרכזי לימוד במסגרת מעורבות חברתית בתיכונים, בו חונכים בני נוער תלמידים מבתי ספר יסודיים ומסייעים להם בהכנת שיעורי בית".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסאגה שלא נגמרת
פעילות מיוחדת לכל המשפחה באתר התיירות ראש הנקרה
חגיגות פורים בגבול הצפוני
מצדיעים לחיילי המילואים
מצדיעים לחיילי המילואים
היסח דעת פלאפון
עליה בשימוש בסלולארי בזמן הנהיגה
איזה סיפתח
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
הנוער של הליונס מתגבש
אזרחות כבוד לראש היחידה להתיישבות
'עמיקם היה כיפת הברזל של העוטף'