רעננה

תאגיד מי רעננה השלים את ההכנות לקראת החורף

התאגיד הכריז השבוע על השלמת ההיערכות לקראת החורף הקרוב, נרכש ציוד חדש להיערכות, וכן שופץ ציוד קיים, שיפור וחידוש תשתיות, נשטפה צנרת הביוב, תוגבר מאגר הסולר לתפעול ציוד חשמל ופעילויות נוספות

כתב לוקאל 13/11/2019
חידוש תשתיות, צילום באדיבות מי רעננה

תאגיד מי רעננה הכריז השבוע על השלמת ההיערכות לקראת החורף הקרוב. במסגרת הפעילות ערכו עובדי התאגיד סקר מקיף הכולל את מתקני התאגיד, שטחי ציבור, כבישים ורחובות בעיר. מטרת הסקר הייתה לאתר ולאבחן כשלים או מקומות המועדים להצפה, תשתיות הדורשות תיחזוק או תחלופה לקראת החורף וכן 'יישור קו' בכל הקשור למוכנות אנשי התאגיד, ובעיקר צוותי השטח, לקראת החורף.

רו"ח ליאת ליבוביץ, מנכ"לית מי רעננה: "כמדי שנה, נערכנו לקראת החורף. השנה שמנו דגש על חידוש ושיפור התשתיות לקראת החורף לרווחת התושבים, במסגרת ההיערכות השנתית ותוכנית העבודה השוטפת. צוותי השטח והמענה לפניות תוגברו, וזאת על מנת לטפל בצורה מהירה ומיטבית בפניות. כלל התקציב להיערכות והרכש נלקח מתקציב התאגיד השוטף".

במסגרת הסקר, ועל בסיס הניסיון שנצבר בתאגיד, סומנו וטופלו מקומות המועדים להצפה- וטופלו בהתאם. כמו כן נשטפו קווי ביוב בהתאם לתוכנית העבודה השנתית, על מנת לצמצם את הסיכוי להצפות בכבישים וברחובות. עובדי התאגיד עברו הדרכות ייעודיות והיערכות לטיפול מהיר ויעיל יותר וכן נרכש ציוד חדש לקראת החורף. הציוד שנרכש כלל ציוד חורף לצוותי השטח וציוד לטיפול במקרי הצפה. על פי תחזיות המכון המטאורולוגי, צפוי החורף הקרוב להיות גשום מהרגיל, לפחות בחלקו הראשון. הפעילות נעשתה בתיאום עם צוותי העירייה בכדי לתת מענה מקיף ומיטבי. במסגרת ההיערכות יתוגבר גם צוות התאגיד לפניות תושבים במקרה של הצפות ביוב, בעיות באספקת המים ועוד. ניתן לפנות למוקד 107, או לאתר התאגיד, שכתובתו: https://www.mei-raanana.co.il/

ההיערכות לחורף, המתקיימת במסגרת גאנט הפעילות השנתי של התאגיד, הינה חלק בלתי נפרד משמירת הכשירות של התאגיד והעמידה ביעדים שנקבעו בתחילת שנת העבודה.

עם זאת, מציינים בתאגיד כי חלה חובה גם על התושבים להיערך ולהכין את בתיהם לקראת החורף. להלן מס' אמצעים אותם יש לנקוט על מנת למנוע הצפות:

·        מרזבים: שיפכו מים במרזבים שבביתכם ובידקו האם המים מתנקזים בקלות. במידה ולא, סביר להניח שהמרזב סתום בעלים או לכלוכים שיוצרים סתימה.

·        מכסי בריכות ביוב: בין אם אתם גרים בבניין או בבית פרטי, עיברו ובידקו האם כל מכסי הביוב אטומים. מים עלולים לסחוף פנימה לכלוך, צמחים וחול שיסתמו את את קווי הביוב ויגרמו לסתימות והצפות. במידה ויש אפשרות, מומלץ להזמין ניקוי קווי ביוב לקראת החורף.

·        רעפים וגגות: כדאי לוודא את שלמות הרעפים או את שלמות האיטום על הגג על מנת להימנע מנזילות מיותרות בעקבות הגשמים.

·        בבניינים בהם קיים דיזל גנרטור לתפעול מערכות הבניין- יש לבדוק תקינות הגנרטור וכן רמות סולר מספיקות למקרה של הפסקת חשמל- בכדי לשמור על המשך פעולה תקינה של מערכת אספקת המים והביוב בבניין.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תיכון נעמת זוכה פרס החינוך הארצי
תיכון נעמ"ת זוכה פרס החינוך הארצי
פסטיבל "אנימיקס ה-8"
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים
אלכסה דול , ארבל קינן וסלע שרלין
סלבס למען נערות בסיכון
הכי טובה שיש
בעקבות חגיגת מבצעי 50% הנחה על מאות מוצרים ב חצי חינם
שוברים את השוק, חותכים מחירים בחצי
רוכב אופנוע כבן 50 נפצע בינוני בתאונת דרכים בפתח תקווה
רוכב אופנוע נפצע בינוני בפתח תקווה
חוף הכרמל: מתרגלים חירום