רעננה

אירוע הפרשת חלה ברעננה

כ-800 נשים הגיעו לאירוע הפרשת חלה במסגרת אירוע השבת העולמית ברעננה. סגן ראש העיר חיים גולדמן: "היה ארוע מדהים בעוצמתו"

זאב גולדשמיט 17/11/2019
אירוע הפרשת חלה ברעננה, צילום: פרטי

במסגרת אירועי השבת העולמית ברעננה, התקיים ביום חמישי בהיכל הספורט בתיכון "אביב" אירוע רב משתתפים של הפרשת חלה, ביוזמת סגן ראש העיר וראש מנהל קהילה חיים גולדמן.

 זה היה ערב עוצמתי בהשתתפות כ-800 נשים בכל הגילאים והעדות, דתיות ומסורתיות, בכיסוי ראש ובמכנסיים – כולן לשו את הבצק, ברכו בשם ובמלכות בכל שלב, והפרישו מן העיסה כמצווה בספר במדבר "ראשית עריסותכם חלה תרימו תרומה".

"היה ערב מרגש , עוצמתי ברמות גבוהות" סיפר חיים גולדמן. "כולן כאחת מחוברות למסורת העתיקה של היהדות שבמשך דורות נמסרת מאם לבת, וכולן מחפשות את הקשר לבורא עולם. איחלתי להן שתתקבלנה כל הברכות, התפילות והבקשות שביקשו בממד הפרטי ובממד הלאומי. היוזמה הנהדרת יצאה לפועל בזכות שיתוף פעולה הדוק עם אפרת רילברוק ודניאל בלוך מקהילת 'שבטי ישראל', שמזה מספר שנים מקדמים את היוזמה הזו במסגרת השבת העולמית, ומפעילים צוות מתנדבות שעמלו להכנת הערב המוצלח ביחד עם המחלקה לתרבות יהודית".

את האירוע כיבד בנוכחותו ראש העיר חיים ברוידא. את האירוע ליוותה הרבנית מורעלי מהקהילה הצרפתית, במסגרתו הוקרנו על מסכים גדולים הברכות והתפילות. בנוסף התקיים קולולם המוני של הנשים ששרו את השיר "שבט אחים ואחיות" שחיבר הפזמונאי דורו מדלי.

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
חשד: סחט באיומים אמו של שותפו לתיק פלילי
רוכב אופנוע נפצע בינוני בחולון
הזנחה במתחם בן גוריון
מחשבים מסלול מחדש
מצדיעים לחיילי המילואים
מצדיעים לחיילי המילואים
פתיחת מקלטים ברעננה
40 שנות אופנה
40 שנות אופנה
מרוץ אייל ה-17