רעננה

מדוע מתלוננים הורי התלמידים בביה"ס "מרחב"?

לטענת ההורים בביה"ס "מרחב" ברעננה, חדר הממ"ד קטן, חדר השירותים והמקלט הציבורי הסמוך משמשים הגנה לשעת חירום. " לדברי אחת האמהות, "הסיכוי שיקרה כאן משהו קלוש גורם לשאננות". תגובת העירייה: :בעת הצורך ובהתאם לנוהל מעבר משגרה לחירום יופעל בי"ס מרחב על פי הנחיות התגוננות של פקע"ר ובמידת הצורך יועבר למקום חלופי"

זאב גולדשמיט 19/11/2019
ממ"ד קטן בביה"ס "מרחב", צילום: פרטי

הורים לתלמידים בבית הספר הדמוקרטי "מרחב" ברעננה מתלוננים שאין בבית ספרם מרחב מוגן בגודל ראוי שיכול לאכלס את כלל התלמידים.

"מרחב" החל כבית ספר פרטי ולפני כשנתיים הוכר ע"י העירייה. במרוצת הזמן הכפיל את מספר תלמידיו (היום לומדים בו כ-190 תלמידים), אבל השטח נותר כמעט כשהיה. ההורים מודים שהנהלת בית הספר והעירייה עושים מאמצים לשפר את התנאים, אך על מרחב מוגן הם מתקשים לוותר. 

לפני כשבועיים בעקבות ההסלמה בדרום, הנושא שוב עלה לסדר היום בקרב ההורים, שטוענים, כי אושרו מבחינה ביטחונית מספר אופציות למקרה חירום והילדים מיומנים בכך בכל פעם שנדרשים לבצע תרגול. 

רוב בית הספר בנוי מיבילים, למעט מבנה אחד שעשוי מבלוקים. בבית הספר קיים חדר ממ״ד קטן שבשגרה משמש כחדר היועצת , ובשעת חירום משמש את תלמידי כיתות א'. לטענת ההורים, החדר קטן ויכול לאכלס כמה עשרות ילדים בלבד. בשעת חירום יתר התלמידים מתפזרים במקומות יצירתיים, כמו למשל בחדר השירותים, שבנויים מבלוקים בעלי קירות וחלונות חשופים שאושרו כ״מרחב מוגן״, או  תלמידים הכיתות הגבוהות שנדרשים לרוץ למקלט שממוקם מחוץ לבית ספר והדבר כרוך בחציית כביש.  

 

"הסיכוי שיקרה כאן משהו קלוש גורםלשאננות בלתי מוסברת" אמרה אחת האימהות שבנה לומד ב"מרחב".  "תפקיד ההורים להיות אופטימיים ולהאמין במערכת, אבל הפתרונות לא מספקים ולא צריך להשלות את ההורים".

לדברי אחד ההורים, בשבוע שעבר עשרות תלמידים פונו למשכן לאומניות הממוגן במסגרת בדיקת המוכנות, אבל רק עד שעות הצהריים, אז תלמידי מרחב התבקשו לחזור לבית סיפרם.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה:

"במהלך ההסלמה האחרונה הנחיות פיקוד העורף ציינו במפורש שאין שינוי בהנחיות המיגון וניתן לפעול כבשגרה. למרות זאת כאמצעי הגנה הוחלט בהערכת מצב בראשות ראש העירייה להעביר את ילדי מרחב ללמוד במשכן לאומנויות. חשוב לציין כי יש מספר מדרגים למיגון, החל ממקלט דרך מרחב מוגן ועד "הכי מוגן שיש" ובסבב האחרון לא נדרשנו לאף אחד מהמדרגים הללו. בעת הצורך ובהתאם לנוהל מעבר משגרה לחירום יופעל בי"ס מרחב על פי הנחיות התגוננות של פקע"ר ובמידת הצורך יועבר למקום חלופי".


עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כיצד תשמרו את קולנוע עמל?
מחאת הארנונה ברעננה חוזרת
בוגרי ובכירי בית הספר רימון
אירוע השיא של ביה"ס רימון
פצוע דקירה בתל אביב
הדמיית הפרויקט בקרית יובל בירושלים של חברת צברים
5 בניינים חדשים בשכונת קריית יובל בירושלים
האשה בת הישוב הישן הירושלמי
"האשה - מסע בין עולמות"
יוצאת לדרך
מתי עו"ד מגשר היא הכתובת