רעננה

קורס "נאמני חיים" של מד"א

חברי יחידת החילוץ של עיריית רעננה סיימו בהצלחה קורס "נאמני חיים" של מד"א

כתב לוקאל 24/11/2019
טקס סיום קורס נאמני חיים של מד"א ליחידת החילוץ של עיריית רעננה, צילום: דוברות מד"א

חמישים ושבעה מחברי יחידת החילוץ של עיריית רעננה עברו בחודשים האחרונים קורס "נאמני חיים" של מגן דוד אדום. הקורס, באורך כעשרים שעות, עסק בביצוע פעולות עזרה ראשונה בשגרה ובחירום. ביום חמישי האחרון התקיים טקס סיום הקורס בעיר רעננה.

פרויקט "נאמני חיים" נחנך במד"א לפני כ-4 שנים, ובמסגרתו גויסו כבר יותר מ-17,000 בני אדם ברחבי הארץ, שעברו הכשרת הגשת עזרה ראשונה בסיסית, ואשר יכולים לסייע בהצלת חיים, עד להגעת האמבולנס. מערכת איתור מיוחדת, הפועלת באמצעות יישומון, מאתרת את כל נאמני החיים שנמצאים במרחק דקות בודדות מהמקום בו דווח למוקד מד"א על חולה שנזקק להחייאה, ומזניקה אותם למקום. זאת, במקביל להזנקת צוותי מגן דוד אדום ולהדרכה הטלפונית, הניתנת על ידי החובשים והפראמדיקים במוקד 101 של מד"א.

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא: "זה הישג גדול לעיר רעננה, בעיקר ביכולות ובהיקף להציל חיים בכל מרחב העיר. הקורס החשוב של מד"א מאפשר למתנדבי יחידת החילוץ של רעננה, להעניק מענה מהיר וטיפול ראשוני מציל חיים, גם בשגרה וגם בחירום. אני גאה שיש לנו בעיר תושבים שמעניקים מעצמם וזמנם למען הקהילה".

סגן מנהל מרחב ירקון במד"א, אסי דבילנסקי: "הקורס הזה הוא אבן דרך בשיתוף הפעולה בין מרחב ירקון במגן דוד אדום לעיריית רעננה ולמחלקת הביטחון בעירייה, בראשותו של משה פישמן. עם סיום הקורס, מצטרפים עשרות נאמני חיים למערך התגובה המידית של מגן דוד אדום ושל העירייה ברחבי העיר. אני רוצה להודות לראש העיר ולכל הגורמים הנוגעים בדבר על שאפשרו את קיום הקורס החשוב הזה".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
עו"ד הואשם בדריסתה למוות של תושבת כפ"ס
הולך רגל נהרג בנתיבי איילון
חשד: גנב רכב של אחיו ויצא למסע של עבירות פליליות
"עזרו לנו להגיע לכל קשיש נזקק בעיר"
השחיינים הצעירים של הוד השרון
השחיינים הצעירים
אישום: ביצעו מאות הונאות בכרטיסי חיוב
מעטפות דואר
לצבי בנווה ישראל יש בעיה
פיגוע ירי בסמוך לאריאל
הרוג בפיגוע ירי ליד אריאל