רעננה

ברוידא נפגש עם שר התחבורה בנושא הנת"צ והרכבת

בפגישה העלה בפניו ראש עיריית רעננה את הבעיות בתכנית הנת"צ, וביקש שהרכבת לתל אביב תהיה ישירה, ללא החלפה בהרצליה. בפגישה השתתפו שני סגניו וגורמים מקצועיים בעירייה

זאב גולדשמיט 25/11/2019
חיים ברוידא, צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נפגש ביום ראשון בירושלים עם שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ, ובמהלכו העלה את הבעיות הבוערות של רעננה בנושא הנת"צ ובנושא הרכבת לתל אביב.

כזכור, נושא הנת"צ ברעננה תקוע לנוכח דרישת ראש העיר להעביר את נתיבי התחבורה הציבוריים מחוץ לרחוב אחוזה (למשל, וייצמן), או לחילופין לבצע שינויים בתכנית משרד התחבורה. ברוידא סבור שזה לא הגיוני לבטל ברחוב הראשי של העיר פניות רבות ימינה רק בשביל מסלול תחבורה ציבורי שיפעל בשעות מסוימות בימי אמצע השבוע. ברוידא הציג חלופות שנבדקו ע"י אנשי מקצוע כמו העדפה באמצעות רמזור ירוק ארוך לתחבורה ציבורית בשעות העומס בבוקר ואחר הצהריים וצביעת נתיב לתחבורה ציבורית.

בנוסף, ברוידא מבקש שהקו החדש של הרכבת לתל אביב שאמור להיפתח בתחילת 2020, יגיע ישירות מרעננה לתל אביב. על פי המתכונן, מי שירצה להגיע מרעננה לתל אביב יצטרך לנסוע תחנה אחת מערבה ולהחליף רכבת בהרצליה.

לפגישה עם שר התחבורה הצטרפו שני סגניו של ראש העיר, ניר קריסטל וחיים גולדמן, מנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר, מהנדס העיר פרץ אוסנברג ויועץ התחבורה מטעם העירייה תומר גודוביץ.
"שיקפתי לשר ולהנהלת המשרד את הצרכים של רעננה, את הדרישות והציפיות שלנו בסוגיות התחבורתיות השונות העומדות על סדר היום" אמר ברוידא. "הבהרתי את הנחיצות שבפתיחת קו הרכבת המהיר לתל אביב והצגתי את הקווים המנחים של עמדתנו בנושא הנת"צ. ד"ר תומר גודוביץ', מומחה בתחום התחבורה ציבורית, נבחר לאחרונה בהליך של מכרז פומבי, ללוות את עיריית רעננה כיועץ לטובת הליך גיבוש עמדתנו בעניין הנת"צ. הפגישה במשרד התחבורה הייתה חיובית וברוח טובה. אני מודה לשר על הקשב והנכונות לבחון את הדברים".

עוד ברעננה
חשבנו שיעניין אותך גם...
אות הנגב לפארק צפרות אילת
מימין לשמאל: אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין, דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער בלוינשטיין, אחד הנציגים של בתי הספר, דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין הנכנס, פרופ עמיר
תרומה של 25,000 ש"ח לביה"ח לוינשטיין
גופת הנעדרת אותרה קבורה ליד ביתה
שומרים על הבריאות ביום העצמאות
שומרים על הבריאות ביום העצמאות
סוכל ניסיון הברחת סיגריות בראש הנקרה
סוכל ניסיון הברחת סיגריות
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות
הוחמר עונשו של האנס מהקריות
הוחמר עונשו של "האנס מהקריות"
עומר פדידה (מימין), בנגמין קוקו ויהב אפריאט מציגים את המדים החדשים
בליגה של הגדולות