שדרות

פסטיבל קולנוע דרום 2019

פסטיבל קולנוע דרום ה-18 יוצא לדרך בתאריכים 2.6-6.6.2019 בסינמטק שדרות, וברחבי הנגב

כתב לוקאל 26/05/2019
פסטיבל קולנוע דרום 2019
עיצוב תמונה: שיין הורוביץ

לצד תכנית ישראלית ובינלאומית אלטרנטיבית, הפסטיבל השנה מעמיק את הקשר עם קהילות הדרום והעירשדרות באמצעות פרויקט דוקומנטרי מקומי חדש, המביא אל המסך את סיפוריהם של תושבי ותושבות שדרות, הקרנות בבתים, והגעה לשלוש ערים מרכזיות בנגב.

תוכנית מוזיקה: לראשונה אוצרות מוזיקליות משותפת עם פסטיבל אינדינגב.

בתאריכים 26.5-1.6 יתקיימו אירועי "קולנוע פורץ גבולות" בנתיבות, אופקים ובאר שבע. הפסטיבל יתקיים בסינמטק שדרות, קולנוע אופקים, קולנוע גפן בנתיבות, החלוץ 33 והמרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע.

הכניסה לאירועי הפסטיבל ללא תשלום למעט ההקרנות של הסרטים העלילתיים, דוקומנטריים ובינלאומיים בסינמטק 1 ו-2.פרטים נוספים באתר הפסטיבלcsf.sapir.ac.il

פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי יפתח את הקיץ הישראלי בתשעה ימים של סרטים, אירועים, פאנלים והופעות חיות. העיר שדרות, הנחשבת לבירת התרבות של הנגב, מובילה כבר שנים רבות את היצירה הצעירה והבועטת שצומחת במכללה האקדמית ספיר ותהיה, כמו תמיד, המרכז לפסטיבל קולנוע דרום ה-18. בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר יוצר ומפיק את הפסטיבלויארח יוצרים ואמנים מישראל ומהעולם. השנה, הפסטיבל ממשיך להתפרש במרחב והקרנות הסרטים יתקיימו בשדרות, נתיבות, אופקים ובאר שבע. הפסטיבל מציג חיבור עמוק לתושבי הדרום, שובר את ארבעת קירות הסינמטק ויוצא החוצה, להקרנות תחת כיפת השמיים ולהקרנות בבתי התושבות והתושבים.

יו"ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, פרופ' סמי שלום שטרית: " הפסטיבל הוא חגיגה תרבותית מיוחדת של הדרום, על ידי הדרום אבל לא רק עבור הדרום, אלא כמיטב מסורת האירוח בדרום אנו פותחים את דלתנו וליבנו לכל תושבי הארץ".

עוד בשדרות
חשבנו שיעניין אותך גם...
הישרדות משפחתית
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
רחוב הכנסת 32 בגבעתיים
החלה הריסת הבניינים הישנים ברחוב הכנסת 32 בגבעתיים
האדריכלית טלי שרמן
אדריכלית עיר חדשה ברעננה
הצהרת כוונות
מונה מ"מ למנכ"ל החברה העירונית
צלילי סתיו בפאב
היכונו לסיבוב השני! (טור אישי)