שדרות

יריד החקלאים הראשון יוצא לדרך

שר החקלאות יחנוך את "שדרות מרקט"

כתב לוקאל 13/08/2019
צילום: לירון זוהר

"שדרות מרקט" - יריד חקלאים, אמנים ויוצרים שטרם נראה כמוהו באזור, יוצא לדרך: שוק פירות וירקות ישירות מהמגדל לצרכן, מסעדות, דוכני אוכל ואקססוריז, פעילות לילדים, מוסיקה נעימה ובילוי חוויתי למשפחות ולצעירים – כל אלה יחכו למבקרים באירוע אשר יתקיים (החל מ-22 באוגוסט) מדי יום חמישי בין 17:00 ל-22:00 ברחבת העירייה. את הפרויקט המושקע יחנוך כבר בשבוע הבא שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, אשר משרדו עומד מאחורי היוזמה ביחד עם עיריית שדרות והקרן לפיתוח שדרות. אריאל יגזור את הסרט בטקס שיתקיים במעמד ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, ומכובדים נוספים.

בין היתר יחכו למבקרים במקום פירות וירקות משובחים שימכרו בהתאם למחירון של משרד החקלאות, לצד דוכנים של פירות וירקות מיוחדים (אננס, פטל שחור, עגבניות מנומרות, פלפלונים זעירים וכיו"ב), ריבות מיוחדות, שמן זית ודבש – הכל תוצרת חקלאים מהעוטף. בנוסף, יוקמו במתחם (בו פועלות מסעדות מקומיות כמו "הפסאז'", "מיטל מטבח בריא", "מקסיקו 70", "פאב שדרות", "פיצה ארטישוק", פיצה עגול", "ליבובסקי", "פסטה וזהו" "פאב הזה" ו"הפגז של אלבז") דוכני אוכל רחוב, אשר יציגו תוצרת מקומית של קינוחים, קובניות, מאפים, שייקים, קמחים אורגניים ועוד.

עוד בתכנית: סדנת קישוט עוגיות ושאר פעילויות לילדים, מוסיקה מקומית איכותית, נגני רחוב ואווירה שוקית נעימה. הכניסה חופשית. את היריד מפיקה מיטל טרבלסי, בעלת מסעדת "מיטל מטבח בריא" שבשדרות.

ראש עירית שדרות, אלון דוידי, אמר לקראת "שדרות מרקט" הראשון: "שדרות היא עיר הטרוגנית, מלאה באנשים מעניינים שיוצרים ומייצרים מכל טוב. אני מודה למשרד החקלאות ולשר היוצא, אורי אריאל, על התמיכה בקיום יריד איכרים בעיר, אליו יגיעו חקלאים ואמנים משדרות ומעוטף עזה, ובטוח כי תושבי האזור ייהנו מפסטיבל אמיתי מידי יום חמישי במתחם העירייה".

"זהו עוד פרויקט מיוחד של הקרן לפיתוח שדרות", הוסיף המשנה לראש העיר והממונה על הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל אמסלם. "אנחנו מאוד מתרגשים לקראת פתיחת השוק, ומאמינים כי מדי שבוע תהיה חגיגה גדולה וצבעונית במחירים זולים ובאיכות גבוהה. אנחנו קוראים לתושבי העיר והאזור להצטרף מדי שבוע לחגיגה".

"אנחנו שמחים להביא לתושבי השדרות והסביבה בשורה חדשה, של תוצרת חקלאית טרייה ישירות מהחקלאים", סיכמה מפיקת האירוע, מיטל טרבלסי. "אני בטוחה שהאווירה הנהדרת תתאם את איכות התוצרת. ביחד נשים את שדרות על המפה – זאת של ישראל וזאת שעל השולחן".

עוד בשדרות
חשבנו שיעניין אותך גם...
אילן כהן , חשש לניגוד עיניינים
חשש לניגוד עיניינים במועצת עיריית רעננה
אביה של כוכבת ילדים הורשע בעבירות מין בקטינות
אוריה דהישראלי
מה הקשר בין תופעת הריפלוקס לבין צרידות בקול?
פצוע קשה בתאונה בחמת גדר
"מחיר למתמגן"
חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה
"חזון רעננה המתקדמת והפלורליסטית בסכנה"
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
כנסת ישראל - הדור הבא
ילד כבן 10 נפצע באורח בינוני לאחר שנפל מגג מבנה מסחרי בחולון
ילד נפל מגג מבנה מסחרי בחולון