תל אביב

אושרו להפקדה להתנגדויות תוכניות ל-12,000 יח''ד בצפון תל אביב

חלק נרחב מהקרקעות במתחם שייך לאלפי בעלי קרקעות פרטיים. ההחלטה להפקיד את התוכנית התקבלה כבר לפני כשנה, וכעת מופקדות גם טבלאות האיזון והחלוקה המאפשרות לכל בעל קרקע לדעת מה יהיה יעוד הקרקע בחלקה שבבעלותו ומי יהיו שותפיו

תמי מאור 07/03/2018
אושרו להפקדה להתנגדויות תוכניות ל-12,000 יח''ד בצפון תל אביב
עו"ד נעמה שיף צילום: סטודיו תומס

התוכניות המפורטות לבניית 12 אלף יחידות דיור ב-5 מתחמים בצפון מערב תל אביב (תכונית 3700) פורסמו והופקדו להתנגדויות.

מדובר בעתודת הקרקע הגדולה ביותר בצפון- מערב תל אביב (כ- 2000 דונם) ועיקר הפוטנציאל בעיר לבניית שכונות חדשות. במסגרת התוכנית, הכוללת חמישה מתחמים נפרדים, ייבנו בין 11,000 ל -13,000 יחידות דיור, מתוכן 2160 דירות ברות השגה, וכ- 1000 עד 4000 יח''ד קטנות. כמו כן יבנו 147,000 מ''ר שטחי תעסוקה, 68,000 מ''ר שטחי מסחר ו -60,000 מ''ר שטחי מלונאות ( כ- 1500 חדרי מלון )  כמו כן תכלול התוכנית כ-200 דונם של שטח לבנייני ציבור.

חלק נרחב מהקרקעות במתחם שייך לאלפי בעלי קרקעות פרטיים. הוחלט להפקיד את התוכנית כבר לפני כשנה, וכעת מופקדות גם טבלאות האיזון והחלוקה המאפשרות לכל בעל קרקע לדעת מה יהיה יעוד הקרקע בחלקה שבבעלותו ומי יהיו שותפיו.

עו''ד נעמה שיף ושמואל שוב ממשרד שוב ושות' המייצגים חלק מבעלי הקרקע במתחם מציינץ כי כעת נחשפות לראשונה טבלאות האיזון והחלוקה בהם יפורט מה מוצע כי יקבל כל בעל קרקע, באיזה מתחם, באיזה מגרש  ובאיזה יעוד יקבל כל בעל קרקע את חלקו . יש לציין כי בהקצאות התוכניות האלו נעשו שינויים מסוימים בתכנון לעומת תכנית 3700 המאושרת. לא כל בעל קרקע יקבל זכות לדירת מגורים, אלא יש בעלי קרקע שיקבלו זכויות לפי אותו שווי יחסי, אבל ביעודים שונים.  יש לציין לדוגמה כי במתחם 5, משנה הצעת תוכנית זו זכויות שיועדו בתכנית 3700 למגורים, ליעוד מלונאות. המשמעות היא בעיקר עבור מי שרכש לאחרונה זכויות במתחם מתוך ציפייה שיקבל זכות למגורים ויכול למצוא עצמו ביעוד אחר.
 
עם זאת, לקבוצות רוכשים שהתאגדו מראש ניתן משקל רב יותר בחלוקת הקרקעות ונעשו מאמצים להקצות להם קרקעות שיאפשרו להם לאחר האישור הסופי של התוכנית לצאת לבניה או למכירה באופן מהיר מבלי להיקלע להליכים ארוכים של משא ומתן עם השותפים האחרים בחלקה שבמקרים רבים מסתיימים בפירוקי שיתוף והליכים משפטיים ארוכים. צפויות עוד התנגדויות לטבלאות האיזון וחלוקה שיצטרכו לדון במסגרת הדיונים בוועדה המקומית, עליה אף ניתן לערער לוועדת הערר לאחר מכן.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
כטון של בשר בקר לא ראוי למאכל נתפס בצפון
הושמד כטון של בשר לא ראוי למאכל שנתפס בצפון
ברחובות זוכרים את רצח רבין
ברחובות זוכרים את רצח רבין
הרוג מפגיעת רכבת בעתלית
נער נהרג מפגיעת רכב בירושלים
'יש עתיד' בכפר סבא
בירעננה
הרכבת מרחיבה שירותים
אישה התחשמלה למוות בראשון לציון