תל אביב

עולים על מפת הרכיבה העולמית

עיריית תל אביב-יפו חשפה את הוולודרום - מתקן רכיבת האופניים המתקדם ביותר במזרח התיכון אשר בנייתו הולכת ונשלמת בימים אלו בהשקעה עירונית של כ-70 מיליון שקל

תמי מאור 02/05/2018
הוולדרום האולימפי
בסרטון: תהליך הקמת הוולדרום (באדיבות גלעד עדין) בתמונה: אירוע החשיפה (צילום: גיא יחיאלי)

עיריית תל אביב-יפו חשפה אתמול (שלישי)את הוולודרום - מתקן רכיבת האופניים המתקדם ביותר במזרח התיכון אשר בנייתו הולכת ונשלמת בימים אלו על ידי עיריית תל אביב-יפו בהשקעה עירונית של כ-70 מיליון שקל.

אירוע החשיפה התקיים במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, יו"ר איגוד האופניים בישראל, רוכבי אופניים מקצועיים והפילנתרופ היהודי- קנדי סילבן אדמס. במסגרת האירוע רוכבים מקצועיים בדקו את מסלולי השיפועים לראשונה ונתנו את האור הירוק להשמשת המתקן.

 רגע לפני יציאתו לדרך של הג'ירו ד'איטליה– אחד ממרוצי האופניים החשובים בעולם שלראשונה בהיסטוריה יצא מגבולות אירופה ויתקיים בישראל, רוכבים מקצועיים בדקו את מסלולי השיפועים בוולודרום.  את הבדיקה ערך ז'יל פרוצי, מנהל מחלקת הוולודרום של ה-UCI איגוד האופניים העולמי שהגיע במיוחד לישראל על מנת לבצע מדידה ובחינה של המסלול ולוודא שהוא עומד בתקינה של ה-UCI בטרם יתן האיגוד העולמי אישור לקיים תחרויות במתקן. זאת מאחר ואיגוד האופניים בישראל הגיש מועמדות לאירוח אליפות העולם לנוער בשנת 2021 בתל אביב. במסגרת מסיבת העיתונאים נערכה במרכז הזירה תצוגת רכיבה מקצועית בהשתתפות שלושה רוכבים מקצועיים מקבוצת הרכיבה המקצוענית הראשונה של ישראל – "Israel Cycling Academy" ובראשם סילבן אדמס, מי שאמון על הבאת הג'ירו ד'איטליה לישראל ואף משמש כנשיא הכבוד של ה- "Big Start Israel".

 ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי באירוע: "לפני כ-3 שנים הגיע אליי סילבן אדמס 'המשוגע לאופניים' ואמר לי שלא יכול להיות שבתל אביב-יפו אין מתקן מקצועי לרכיבת אופנים. בעירייה הרמנו את הכפפה ובעוד מספר חודשים נחנוך כאן את הוולודרום- זירת מרוצים מקצועית אולימפית לרוכבי אופניים הראשונה בארץ. בזכות "המשיגינע" הזה- יוזנק, לראשונה בישראל, בסוף השבוע הזה מרוץ ה'ג'ירו דה איטליה'. חשבנו שזו הזדמנות טובה לחשוף את המתקן הנפלא הזה שהוקם בשטחו של מרכז הספורט הלאומי, כחלק מתפיסה כוללת של חוויה ספורטיבית רב תחומית. סילבן אדמס הוא אדם שתורם רבות לפרויקטים חברתיים חשובים ומגוונים בעיר. כדי להוקיר את התרומה הזאת ובשל אהבתו הרבה לאופניים החלטנו שבסיום הפרויקט, המתקן ייקרא על שמו.

בתל אביב-יפו מהפכת האופניים כבר קרתה מזמן והפכנו לעיר בה אופניים הם כלי תחבורה יום יומי ואלטרנטיבי לרכב הפרטי. הוולודרום, כאמור, ייתן מענה לרוכבי אופני מסלול ויקדם פעילות ספורטיבית מקצועית בתחום האופניים בעיר ויתרום לפיתוח הענף בארץ. אני בטוח שכפי שהוכחנו בסופ"ש האחרון שאנחנו יודעים לארח את התחרויות החשובות בעולם ולהוציא מדליסטים, במקרה זה  בג'ודו, כך נעשה זאת גם בענף האופניים בזכות המתקן המדהים הזה".

 נשיא הכבוד של ה-״Big Start Israel” ג׳ירו ד׳איטליה והאיש שיזם את הקמתו של הוולודרום ואמון על הבאתו של הג׳ירו לישראל, איש העסקים והפילנתרופ סילבן אדמס:  "מטרת הוולודרום היא לעודד ילדים מכל ישראל לרכב כאן ולחוות את עולם האופניים, ואת החשיבות בפעילות גופנית וספורט. בנוסף מדובר במתקן המתקדם במזרח התיכון ואנו שואפים לארח כאן גם תחרויות בינלאומיות, בין היתר בהשתתפות שכנינו באזור, במטרה להשתמש בספורט  כקרקע לשכנות טובה וקרבה בין העמים. כאשר ממש היום נחתו בישראל לרגל הג׳ירו קבוצות הרכיבה מבחריין ומאיחוד האמירויות, והן ירכבו בישראל, וייחשפו לוולודרום, ויבינו שהם תמיד מוזמנים ושאנו יכולים להתחרות ולהתאמן יחד!"

 וולודרום הוא מתקן אימונים ותחרויות אולימפי לאופני מסלול. הרכיבה מתבצעת על מסלול עץ אליפטי שחלקו בשיפוע של 45 מעלות.  הוולודרום בתל אביב כולל מסלולי שיפועים ייחודיים, והוא נבנה כך שיעמוד בתקן האולימפי הקובע כי אורך המסלול צריך להיות 250 מטרים. 900  טון פלדה, 620 מושבים, 17 אלף פלטות חיבור ו- 100 אלף ברגים ירכיבו את המסלול הייחודי שישרת את קהילת רוכבי האופניים בארץ וימשוך אליו רוכבים מכל רחבי העולם, כך שהמתקן  יהווה את אחת התשתיות החשובות ביותר לעידוד ענף רכיבת האופניים בישראל.

בסמוך לזירה מוקם בניין בניין שירותים בגובה 3 קומות (מרתף + 2 קומות), הכולל קפיטריה משולבת חנות לציוד אופניים, משרדי תמך שירותים ומלתחות, חדר רופא ובדיקות סמים, מעלית מדרגות גשר ומנהרה לשדה הפנימי.

בנייתו של המתקן הולכת ונשלמת בימים אלה, אולם כבר בימי המרוץ בישראל - צילומי האוויר יקלטו אותו במהלך המקטע של הרוכבים בתל אביב, והוא ישודר בשידורי הטלוויזיה ברחבי העולם. נזכיר כי הג'ירו ד'איטליה, אחד ממרוצי האופניים הגדולים ביותר בעולם, אשר מתקיים בפעם ה-101 במאי הקרוב והשנה גם יעבור בתל אביב-יפו ביום שבת, 5 במאי 2018, יעבור בשדרות רוקח, בסמוך לאתר בניית הוולודרום.

 

 

 


עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 10/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 03/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
להחזיר עטרה ליושנה
ראש עריית צפת  שוקי אוחנה ברכב הניקיון
רכבים חשמליים לניקיון העיר
הורי ביהס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
הורי ביה"ס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
אושר מתן קנסות לפוגעים בחופי הכינרת
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
עתירה: "לא בוצע טיהור קרקע בפרויקט גליל ים"
נשיא צ'אד ביקר ב"סורוקה"
פתיחת מקלטים ציבוריים בכפר סבא