תל אביב

לראשונה: ניתוח ליישור גיבנת צווארית

ב"איכילוב" התקיים לראשונה בישראל ניתוח לתיקון גיבנת צווארית שהסובלים ממנה נאלצו עד היום לטוס לחו"ל. המטופל הראשון: תלמיד תיכון בן 17 ממרכז הארץ. ד"ר מורסי חשאן: אני שמח שמעכשיו גם לתושבי ישראל יש מענה מקצועי לבעיה רפואית זו"

תמי מאור 07/05/2018
ד"ר חשאן (צילום: ג'ני ירושלמי, דוברות "איכילוב")

לראשונה בישראל ורק במרכז הרפואי "איכילוב" ת"א בוצע ניתוח ליישור גיבנת צווארית. המטופל הראשון, ישראלי בן 17, תושב מרכז הארץ שסבל בשלוש השנים האחרונות מכאבים קשים וראש שמוט לכיוון בית החזה כתוצאה מגיבנת שהתפתחה בצווארו. הניתוח בוצע על ידי צוות מנתחי המערך הנוירוכירורגי: ד"ר מורסי חשאן, אחראי שירות עיוותי עמוד שדרה במבוגרים יחד עם ד"ר צבי לידר, מנהל יחידת עמוד שדרה.

מדובר בניתוח מורכב שמאחד שלושה ניתוחים שונים ונמשך למעלה מ-12 שעות במהלכו חשפו המנתחים את כל החוליות הצוואריות, שחררו את הקשר שבין החוליות, החדירו שתלי טיטניום בין החוליות להשגת מנח אידיאלי ובסיום קיבעו בעזרת ברגים את הצוואר עד כדי יצירת מבנה קרוב ביותר לנורמה. "הניתוח כרוך בירידה של כ-50% בטווח התנועה הסיבובית של הצוואר אלא שעליה מפצה הגוף בתנועתיות של הכתפיים, כך שלמנותח לא נגרם נזק באיכות החיים שהושגה הודות לניתוח", מדגיש ד"ר לידר.

מיד בסיום הניתוח, המטופל אף גבה בכמה סנטימטרים, צווארו וראשו חזרו למנח תקין, הוא אינו סובל מכאבים ובימים אלה חוזר לתפקוד מלא בהדרגה כולל לבית הספר.

ד"ר חשאן מציין כי "עד כה שלחו לחו"ל מנותחים הסובלים מבעיה דומה בצוואר. אני שמח שמעכשיו גם לתושבי ישראל יש מענה מקצועי לבעיה זו".

כאמור, עד כ-69% אחוז מהאוכלוסייה סובלים מעיוותים בעמוד שדרה בטווחים שונים.  המלצת הרופאים היא להקדים ניתוח לטיפול בבעיה להשגת תוצאה ניתוחית טובה ביותר האפשרית.

 

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
כפר סבא מצטרפת למיזם הייחודי של משרד הבריאות
כפר סבא מצטרפת למיזם הייחודי של משרד הבריאות
פרסום ראשון:  הודה בן חמו הגיב בבית המשפט לאישומים נגדו
פרסום ראשון: יהודה בן חמו הגיב בבית המשפט לאישומים נגדו
חשד: צעיר נרצח בבת ים
בית הכנסת האשכנזי
מתפללים לימים טובים
מודל להתנדבות למען הזולת
מודל להתנדבות למען הזולת
רמת השרון מוקירה את משרתי המילואים
רמת השרון מוקירה את משרתי המילואים
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב נסעה לסין
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב טסה לסין
מצלמות גוף למאבטחים ב"פוריה"