תל אביב

נתפסו אלפי חבילות סיגריות מוברחות

מבקרי מע"מ שהיו בביקורת שגרתית בשוק הכרמל הופתעו למצוא מחסן ובו 10,000 חבילות סיגריות החשודות כמוברחות

תמי מאור 09/07/2018
חבילות הסיגריות שנתפסו (צילום: רושת המסים)

בקרי החשבונות  של משרד מע"מ תל אביב מרכז, שהגיעו בסוף השבוע האחרון למבצע ביקורת שגרתי בשוק הכרמל, נדהמו לגלות מחסן צדדי נסתר ובו כ-10,000 חפיסות סיגריות מוברחות.

סיפור המעשה יכול להיות סצנה בסדרת מתח בלשית. במהלך מבצע הביקורת, זיהו המבקרים אדם המוכר להם מפעילות שנערכה בעבר, במהלכה הוא נתפס מוכר סיגריות מוברחות. במהלך מעקב שנערך אחריו, הוא נצפה נכנס למחסן צדדי בשוק. לאחר שהמתינו בסבלנות לצאתו מהמחסן הבחינו בו המבקרים יוצא ובידו שקית ניילון קטנה שחורה. מבקרי מע"מ, ניגשו אליו, הזדהו שאלו אותו לפשרה של השקית וביקשו לראות את תכולתה. 

החשוד התעלם מהם  במפגיע, ניכנס לחנות סמוכה וניסה להסתיר את השקית בין המדפים בחנות, תוך שהוא מכחיש שהייתה בידיו שקית שכזו. צוות המבקרים פעל מיד להוצאת צו חיפוש, בד בבד עם הזמנת שוטרים וחוקרים מיחידת היס"מ של מכס מרכז. בכל אותה העת, נשארו המבקרים לשמור על המחסן ותכולתו. עם קבלת הצו נפתח המחסן והמבקרים נדהמו לגלות בו מלאי גדול של סיגריות מוברחות כ-10,000 חפיסות סיגריות ששווי המסים שעלול היה להיגרע מקופת המדינה בגין מכירתם עומד על  כ-200,000 שקל.

 מרשות המסים נמסר: "פעילות זו הינה חלק ממאמץ מתמשך של רשות המסים כנגד עברייני מס והון שחור, במסגרת מדיניותה להגברת פעילות האכיפה ולשיפור כושר ההרתעה, בין היתר, באמצעות מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת".

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר ברעננה נהרג בתאונת אומגה
צעיר מרעננה נהרג בתאונת אומגה
זבוב על הקיר
פתח תקווה חזקה במיחזור
פתח תקווה חזקה במיחזור
גבר טבע למוות בהרצליה
גבר טבע למוות בהרצליה
לטיול יצאנו
האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
עליה בביקוש לניתוחים פלסטיים
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
ולאדן כבר לא פה