תל אביב

רופאה הותקפה בבית חולים "איכילוב" בת"א

שתי נשים עוכבו לחקירה בחשד כי תקפו רופאה בכירה במיון בבית החולים, ניפצו מחשב על ראשה והפילו אותה

מיכאל פרוסמושקין 18/07/2018
רופאה הותקפה בבית חולים
ד'ר קרין הלר, מנהלת מיון פנימי שהותקפה (צילום: דוברות)

"רופאה בכירה הותקפה בחדר מיון על ידי שתי נשים שניפצו מחשב על ראשה, הפילו אותה  לרצפה היכו  אותה באגרופים ושרטו אותה עד שצוות חדר המיון והאבטחה הצליחו להשתלט עליהן – כך נמסר היום (יום רביעי) זמן קצר לאחר תקרית אלימה בבית חולים "איכילוב". 

סמוך לשעה 15:40 ארעה תקיפה של רופאה בחדר המיון בבית חולים איכילוב, ככל הנראה על רקע אי שביעות רצון מהטיפול שניתן לסבתא  שהגיעה למיון לקבלת טיפול רפואי. השוטר הקהילתי שהיה במקום והגיב תוך זמן קצר, עצר את שתי החשודות בתקיפה (תושבות מרכז הארץ) והן הועברו  לחקירה בתחנת המשטרה. 

מהמשטרה נמסר כי "רואים בחומרה כל ניסיון פגיעה ברופאים ו/או בסגל ביה"ח ונפעל על מנת למצות את הדין עם התוקפים. המשטרה פועלת להגביר את בטחונם של הסגל הרפואי בבתי החולים ובכלל זה מוצב קבע שוטר קהילתי בבית החולים למתן מענה לכל אירוע כפי שקרה באירוע היום".

ח״כ מירב בן ארי (כולנו), יו״ר השדולה למניעת אלימות כלפי צוותים רפואיים: ‏״עוד מקרה אלימות מזעזע של אלימות נגד צוותים רפואיים. מאוד מקווה שבמושב הבא החוק שלי בעניין יעבור ונחמיר את הענישה הקיימת כיום. במקביל חשוב להמשיך ולפרסם מקרים כאלו ולא לעבור לסדר היום והכי חשוב לחנך כל הזמן שאלימות היא לא פתרון לדבר״.


פרופ ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל: "ההסתדרות הרפואית בישראל מזועזעת מעוד מקרה של אלימות ברוטלית, והפעם נגד רופאה בחדר מיון, שכל עיסוקה הוא הצלת חיים. אני פונה לח״כ אלי אללוף, יו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות לקיום דיון דחוף בנושא האלימות הגואה כנגד צוותים רפואיים". עוד ציינו בהסתדרות הרפואית: "ריבוי מקרים  אלו להם אנו עדים בשבועות האחרונים רק ממחיש בצורה כואבת את ההכרח לנקוט בצעדים חריפים נגד תופעת האלימות ובראשם החמרת הענישה". 

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 09/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ויקי ורפאל נדל, יקירי הקרן ; משה ואיתי חסן, מייסדי הקרן
200 אלף שקלים נתרמו ל"קרן רועי לא אחסר"
ילדי הרצליה התחייבו לשמור על הבטיחות בחופשה
ילדי הרצליה התחייבו לשמור על הבטיחות בחופשה
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
מסייעים למשפחת פרידלנדר
נובמבר בבר 55
חינוך וקהילה בהוד השרון
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
משה פדלון ניצח בבחירות וממשיך לקדנציה נוספת
"מובייל החשיש"