תל אביב

יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בת"א

גם תושבים מעל גיל 45 עם ילדים עד גיל 12 יוכלו להתמודד. היום (25.7.18) מתחילה ההרשמה ל-10 דירות בפרויקט מידטאון ובפרויקט יסוד המעלה בדרום העיר. ההגרלה ב-12.8.18

כתב לוקאל 25/07/2018
יורחבו הקריטריונים לדיור בהישג יד בת
הדמיה פרויקט מידטאון (צילום: דוברות)

עיריית תל אביב-יפו מרחיבה את תנאי הזכאות לדיור בר השגה בעיר לציבור מגוון ורחב יותר, זאת כמענה לבקשות התושבים.

ההחלטה, אשר אושרה בימים האחרונים על ידי מועצת העיר, נעשתה בעקבות ריבוי הפניות בנושא, ולאור הניסיון שנצבר בהגרלות האחרונות לדיור בר השגה, ובפרט בהגרלה שנערכה בחודש ינואר 2018 לפרויקטים ביסוד המעלה, מידטאון וגני שפירא. לאחר בחינה מחודשת של הקריטריונים, נמצא כי קיים צורך לערוך עדכון נוסף של הקריטריונים לדיור בר השגה בשכירות, באפן המרחיב את קבוצת המועמדים הפוטנציאליים.

חברת "עזרה ובצרון" המשמשת כזרוע הביצועית של עיריית תל אביב-יפו בתחום הבינוי הציבורי וכן מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בעיר, אמונה על ניהול הפרויקט.

 בחודש הבא תערוך העירייה הגרלה נוספת ל- 10 דירות בהישג יד, בהתאם לקריטריונים החדשים; 9 דירות בפרויקט מידטאון תל אביב ודירה אחת בפרויקט ביסוד המעלה בדרום תל אביב. הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות. אכלוס הדירות הינו באופן מיידי והם יצטרפו לכ-130 יחידות דיור ברות השגה שכבר אוכלסו ברחבי העיר.

הפרויקטים המשתתפים בהגרלה הקרובה:

פרויקט מידטאון תל אביב – סמוך למתחם שרונה ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 144), כולל 9 יחידות דיור בנות 3 חדרים המיועדות למשקי בית בלבד (זוג /ידועים בציבור ללא ילדים, זוג/ידועים בציבור/משפחות חד הוריות עם ילדים מתחת לגיל 12). עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על 4,940 ₪  (25% כולל מע"מ מחציון הכנסה כספית ברוטו למשק בית של עשירון שביעי בהתאם לנתונים העדכניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

רויקט יסוד המעלה 33- דירת 3 חדרים שמיועדת למשקי בית בלבד (זוג /ידועים בציבור ללא ילדים, זוג/ידועים בציבור/משפחות חד הוריות עם ילדים מתחת לגיל 12). עלות שכירות חודשית בפרויקט לדירה זו תעמוד על 3,500 ₪

ההרשמה לדירות אלה מתחילה היום, 25 ביולי 2018 בשעה 15:00 ותימשך עד ה-9.8.18 בשעה 15:00. ההגרלה תערך ב12.8.18.

לרשימת תנאי הזכאות המלאה ולהרשמה: www.tlv4less.co.il או בטלפון 3896* שלוחה 3.

השינויים שיחולו בתנאי הזכאות:

הקריטריונים לקביעת הזכאות הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר השגה של העיריה, והינם פועל יוצא של שיקולי מדיניות ובראשם הגדרת זוגות ומשפחות בתחילת דרכן ממעמד הביניים כקהל היעד המרכזי.

הקריטריונים ותנאי הסף בהם יחול שינוי:

-תושבות בתל אביב- יפו- תנאי זכאות זה יורחב ונקבע כי תושב תל אביב הינו מי שכתובתו הרשומה בעיר הינו במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע (זאת במקום התנאי של מגורים בעיר במשך 5 שנים ברציפות).

קריטריון הגיל- לקריטריון הקובע כי גילו של אחד הבגירים לא יעלה על 45 תתווסף חלופה נוספת הקובעת כי מתמודד יכול להיות מעל גיל 45 ובלבד שבמשק הבית יש ילד אשר גילו מתחת לגיל 12 שנים במועד הקובע, והרשום בתעודת הזהות של המועמד הבגיר.

קריטריון ההכנסה- קריטריון זה יורחב כך שעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ"ס, יתווספו 10 אחוזים. כמו כן נקבע כי קריטריון זה ייבחן בממוצע של כל החודשים בהם עבד המועמד ב-36 החודשים הקודמים למועד הקבוע.

- שאר הקריטריונים נותרו ללא שינוי; היעדר בעלות על דירה, הצגת הצהרת הון ונכסים ומיצוי כושר השתכרות.

בנוסף, על מנת להקל על המתמודדים ובשונה מההגרלה הקודמת, המתמודדים לא נדרשים להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום. אלא להירשם, לחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם ורק באם יידרשו ויעלו בהגרלה אז הם יצטרכו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון.

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכת בלונים 2 - אירועי פסח בדיזנגוף סנטר
מכת הבלונים שתנחת בדיזנגוף סנטר
אוריה דהישראלי
מהן הסכנות בללמוד פיתוח קול לבדכם מול יוטיוב
הלוואה עסקית
אופנוען נפצע בתאונה בהוד השרון
בני המצווה עם מוגבלויות יוזמנו לחגיגה מרגשת ושמחה במיוחד שתיערך באוגוסט 2019 ברחבת הכותל
עמותת "כן אנחנו יכולים" חוגגת 13 שנים
"52 שנה אני מתאמנת לראות את הטוב"
רוכב אופנוע נפצע בינוני סמוך לצור הדסה
פעילויות השבוע באושילנד כפר סבא