תל אביב

מאסר ממושך לפדופיל

יותר מעשר שנות מאסר נגזרו על רומן לוין, פדופיל שהורשע בעבירות מין שבילדות בתל אביב. חלק מהעונש הוטל בשל הפרת צו פיקוח מצידו

מיכאל פרוסמושקין 26/07/2018
גזר דין חמור (iclipart)

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב גזר על רומן לוין 10 שנים ו- 10 חודשים של מאסר בפועל. עונש זה נגזר לאחר הרשעתו במעשה מגונה בכוח שביצע בקטינה והפרת צו פיקוח. בנוסף, נגזר על הנאשם מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת בסך 80 אלף שקל.

 על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון, שלא כלל הסכמות לעניין העונש, הנאשם הפר צו פיקוח שאסר עליו לשהות ולהתחבר עם קטינים וקטינות ולהתקרב למקום ריכוזם. הנאשם פגע מינית בילדה בת 3 שנים ו- 11 חודשים בערך, בצהרי היום כאשר שהתה עם שלושת חבריה הקטינים. ב- 11.2.17 שיחקה הקטינה בצהרי היום עם שלושת חבריה ברחוב בתל אביב. הנאשם צעד בעקבות ארבעת הילדים ברחוב, הציע להם משחקים וסוכריות והוביל אותם למבנה נטוש ברחוב. בנוכחות הילדים האחרים, הציע הנאשם לקטינה סוכריה והורה לה לעצום את עיניה ולפתוח את פיה. הקטינה נעתרה לבקשתו, ומיד לאחר מכן, אחז בה הנאשם וביצע בה מעשה מגונה בכוח. אחר כך נמלט מהמקום. בגין כך הורשע הנאשם במעשה מגונה בכח בקטינה מתחת לגיל ארבע עשרה ובהפרת צו פיקוח.

הראיות לעונש שהציגה התביעה הן, בין היתר הרשעותיו הקודמות של הנאשם:  4 הרשעות -  כולן בעבירות מין בשל פגיעות מיניות בקטינים או בשל הפרת צו פיקוח. טיעוני התביעה לעונש הפנו לענישה המירבית בצידן של העבירות בהן הורשע הנאשם ובעבר הפלילי המעיד עליו שהוא עבריין מין מסוכן ופצצה מתקתקת של עבירות מין בקטינים. הנאשם ביצע מעשיו שוב ושוב בילדים קטנים כאשר צווי פיקוח ומאסרים מותנים אינם מרתיעים אותו. כן הפנתה את תסקיר קורבן העבירה והערכת המסוכנות של הנאשם ואל הערכים המוגנים בהם פגע הנאשם פגיעה אנושה.

הראיות לעונש שהציגה ההגנה היו מסמכים הקשורים למצבו הרפואי והכלכלי של הנאשם. ביהמ"ש גזר על הנאשם בגין עבירת המעשה המגונה בכח 8.5 שנות מאסר בפועל; בגין עבירת הפרת צו הפיקוח 1.5 שנות מאסר בפועל והפעיל את עונש המאסר המותנה שהיה לו בסך 10 חודשי מאסר בפועל. כל העונשים ירוצו במצטבר.

בתום הדיון מסרה עו"ד רחלי חזן-פלדמן מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי): "ביהמ"ש קיבל את עמדת הפרקליטות כי יש להרחיק את הנאשם מן הציבור לתקופה ממושכת תוך קביעה כי קיים חשש ממשי וברור שעם תום מאסרו יחזור לפגיעה מינית בקטינים. מסיבה זו גם קיבל ביהמ"ש את עמדתנו לפיה יש להטיל על הנאשם את עונשי המקסימום הקבועים בחוק, זאת כדי להגן על שלומם וביטחונם של קטינים בפרט והציבור בכלל."

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פינוי בינוי ראשון בקדימה-צורן
פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בקדימה צורן
אליפות ARENA ישראל בשחייה
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בהוד השרון
חוף נתניה
נתניה ארחה את שבת איחוד בתי הכנסת הצרפתיים בישראל
תוכי נזירי
"מינים פולשים של תוכים – סכנה לחקלאות"
רוני קידר. עזב לאחר 16 שנים
חילופי תפקידים בנוער
שיח ההיביסקוס המפואר, למה לגזום?
למה לגזום שיח מטופח שעושה צל על המדרכה?
במהלך חודש אוגוסט הופעלו בקייטנות גני הילדים בכפר סבא מעל 900 פעילויות שונות, ב-23 ימי הפעילות שהתקיימו ב-150 גנים ברחבי העיר. הפעילויות התקיימו במסגרת תוכנית יולי שמח - תוכנית העשרה תרבותית המתקיימ
יולי שמח בקייטנות בכפר סבא