תל אביב

אברהם פורז מתמודד למועצת ת"א

שר הפנים ויור מפלגת שינוי לשעבר אברהם פורז מתייצב בקדמת רשימת "חי - חילונים ירוקים" המתמודדת לעיריית תל אביב וימוקם כמספר 2 ברשימה מיד אחרי חבר מועצת העיר ראובן לדיאנסקי

תמי מאור 30/07/2018
אברהם פורז עם ראובן לדיאנסקי (צילום: רשימת חי חילונים ירוקים)

רשימת "חי - חילונים ירוקים" שמתמודדת לעיריית ת"א שמחה הודיעה על הצטרפותו של עו"ד אברהם פורז, שר הפנים לשעבר, למרוץ למועצת העיר תל אביב. פורז, שכבר עשה היסטוריה ברמה הארצית כשגייס את טומי לפיד ושינה את המפה הפוליטית בישראל, ימוקם בצמרת הרשימה, מיד לאחר ראש הרשימה וחבר מועצת עיריית ת"א עו"ד ראובן לדיאנסקי.

 ברשימה אומרים כ, "במה שנוגע ליחסי דת ומדינה ולמאבק למען 'מחיצה' ביניהן, פורז הוא בעל מוניטין גדול וניסיון רב. הוא היה ממקימי שינוי ההיסטורית, כיהן מטעמה כחבר מועצת העיר ת"א, כיהן כחבר כנסת כ-18 שנים, שימש כיו"ר ועדות החינוך והכלכלה בכנסת וכשר הפנים בממשלת שרון - אליה נכנסה שינוי כשהיא משאירה את ש"ס ויהדות התורה, למרבה התדהמה אז, בחוץ. גם מהפרספקטיבה שלו, כמי שראה דבר או שניים בתחום, השנים האחרונות עומדות בסימן הקצנה חסרת תקדים."

 ראש רשימת "חי - חילונים ירוקים" ראובן לדיאנסקי: "פורז מביא איתו ניסיון עשיר במנהל הציבורי, והוא חתום על רפורמות כבדות משקל הן במישור המוניציפלי והן בארצי. הוא בשר מבשרנו בכל התחומים, עם קילומטרז' לא קטן גם במאבקים למען הסביבה. פורז הוא טבעוני, פעיל למען בעלי החיים והיה זה שלפני כ-25 שנה הוביל בכנסת לחקיקת חוק צער בעלי חיים. אבל מה שהקפיץ אותו באמת ושכנע אותו לעשות מעשה ולחזור ולהתייצב במקום ה-2 ברשימה היה הכיוון הברור שאליו צועדת החברה הישראלית, עם סיפוח ממש לא זוחל בהדתה. כמוני, גם הוא מציע להאמין לגמרי לחב"ד ולש"ס, כשהן מבטיחות להחזיר עטרה ליושנה ומעלות את תל אביב על ראש שמחתן".

 פורז: "לא תכננתי לחזור לפוליטיקה הארצית או העירונית ולהתייצב בפרונט אבל מול כל מה שאנחנו רואים כאן מדי יום, פשוט אי אפשר להישאר אדישים. נשים 'לא צנועות' שמושלכות החוצה ממעיינות, ילדות שנדרשות לקוד לבוש בבתי ספר ממלכתיים ובתנועות הנוער החילוניות, מעלית לגברים בלבד במרכז הירידים בת"א, הפרדה בכיכר רבין, פעילות חב"ד מחוץ לבתי הספר בעיר ועוד. אלה דברים שהדעת פשוט לא תופסת, ואם לא נעמוד נחושים בשער, כאן ועכשיו - זאת רק ההתחלה. והשער נמצא בתל אביב".


 

עוד בתל אביב
תמי מאור 04/12/2018
תמי מאור 03/12/2018
למקומות, היכון, רוץ...
תמי מאור 30/10/2018
תמי מאור 30/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנחם קורצקי , ממשיך שנה נוספת ברעננה
מנחם קורצקי ימשיך שנה נוספת ברעננה
המשפחה מתגייסת – אנחנו איתכם
נתפסו חשודים בגניבות בקניון מלחה בירושלים
תוכנית פינוי בינוי בשיכון דרום הופקדה בוועדה המקומית
תוכנית פינוי בינוי בשיכון דרום הופקדה בוועדה המקומית
בקרוב בפתח תקווה , כיכר טראמפ
המשך ישר בכיכר טראמפ
בס בעיצוב אדריכלי
ב"ס בעיצוב אדריכלי
טקס יום השואה בהוד השרון
עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בהוד השרון
"פתחו שנה"