תל אביב

קבלה? רק לצ'ק עם כיסוי...

מס הכנסה ערך ביקורת ב-150 בתי עסק בתל-אביב יפו, מהן עלה כי בקרב 14% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין

כתב לוקאל 08/08/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

במשרדו של עורך דין נמצא צ'ק בסך 67,470, שלא נרשמו בספרי העסק. ערוך הדין מצא תירוץ יצירתי ואמר למבקרי מס הכנסה שהוא מוציא קבלה רק אחרי שהוא מפקיד צ'ק לבנק ומוודא שהצ'ק לא חוזר...המקרה ארע בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק בעיר תל-אביב יפו, ואשר כלל 150  ביקורות, מהן עלה כי בקרב 14% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה תל-אביב 3, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים.

עורכי הדין אליהם הגיעו המבקרים במהלך הביקורת הצטיינו בעיקר במתן תירוצים: עורך דין שבמשרדו נמצאו צ'קים בסך 27,233 שקל שלא נרשמו בספרים וכן מזומנים שנרשמו כל דף נייר צדדי, טען בפני הבודקים: "לא כולנו יודעים לרשום בספרי הקבלות והחשבוניות ובעל המשרד נמצא בחו"ל". עורך דין אחר, שלא רשם הכנסותיו העביר את האשמה לאביו בטענה: "אני עוזר לאבא שלי ולא יודע למה לא נרשם". עורך דין נוסף, שבבדיקת דפי הבנק שלו נמצאו 2 העברות בנקאיות בסך של 2,485 שקל אמר שפשוט התפקשש לו כי לא שם לב והיה בטוח שרשם... הגדילה לעשות עורכת דין שכנראה "מרוב לקוחות לא רואה את היער", ואמרה למבקרים "פשוט לא ידעתי לשייך את ההעברה כי לא ידעתי מי הלקוח ששילם.."

 בעל חנות להלבשה שבחנותו נערכה קניית ביקורת מקדימה שלא נרשמה בספרי העסק הטיח בפני המבקרים: "אני חי על כדורים תעזבו אותי!". חברה לייצור ושיווק כריות לא רשמה כספים שנתקבלו ממכירות באינטרנט בסך של 1,905 שקל. המנהל "הדחיין" אמר שהוא נוהג לרשום את כל הקבלות רק בסוף החודש.

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
סוכות בסוכת הנשיא
אלפי יחד יוקמו בכפר יונה
אלפי יח"ד יוקמו בכפר יונה
הרוג וחמישה פצועי ירי ליד צומת מגידו
בקיץ הזה משתלם לבלות פי שניים
תמ"א 38– מי אחראי על הבטיחות?
להיות החלק המועיל במטריקס האינסופי
קומסי קומסה
תנו לקרוא בשקט