תל אביב

חוף מציצים מונגש לעיוורים

עיריית ת"א התקינה בחוף מציצים מערכת חדשנית לעזרה ולהכוונה של לקויי ראייה. בהמשך תתוקן המערכת בכל שאר חופי העיר

תמי מאור 15/08/2018
חוף מציצים מונגש לעיוורים
חוף מציצים. מונגש לעיוורים (צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו)

במסגרת פעילות עיריית תל-אביב-יפו להנגשת חופי העיר לכלל התושבים, הותקנה בחוף מציצים מערכת חדשנית לעזרה ולהכוונה של לקויי ראייה. בהמשך תתוקן המערכת בכל שאר חופי תל-אביב-יפו.

המערכת STEP HEAR הינה פרי פיתוחה של חברת ישראלית ומותקנת בעשרות מקומות ברחבי הארץ כגון בנקים, עיריות, ביטוח לאומי, התחבורה הציבורית, אתרי תיירות ועתה לראשונה – גם בחוף הים.

המערכת ניתנת להפעלה על ידי סמארטפון, באמצעות אפליקציה חינמית או על ידי שלט שניתן בחינם לאנשים לקויי ראייה במרכז לעיוור. STEP HEAR מאפשרת התמצאות במרחב בהתאם למיקום המשתמש, חיוג מקוצר לקבלת שירות במרחב בו הוא נמצא וקבלת דף אינטרנט נגיש על המקום בו הוא נמצא.

האפליקציה שמנגישה את החוף לעיוורים (צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו)

האפליקציה שמנגישה את החוף לעיוורים (צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו)

איך המערכת עובדת: משתמשי האפליקציה הנמצאים בטווח של מקום מונגש, מקבלים התראה על ידי רטט בסמארטפון. בלחיצה על מקש ההפעלה שומעים הסבר מפורט על המיקום המדויק בו נמצאים, מה מימין, מה משמאל וכמה צעדים יש לצעוד כדי להגיע לנקודות ציון בחוף כמו המסעדה או השירותים.

 מעיריית תל אביב נמסר: עיריית תל-אביב-יפו פועלת רבות להנגשת המרחב הציבורי בעיר בשלל אמצעים כמו: זמזמי רמזורים הפועלים כבר ב- 433 צמתי רמזורים (ויונגשו כולם בתוך 3 שנים), הנמכת מדרכות בסמוך למעברי חצייה, סימון מדרכות  המהווים אמצעי הכוונה, אזהרה ועוד. התקנת המערכת בחופים תייצר שוויון גם למבקרים לקויי ראייה ותאפשר להם ליהנות מתחושת החופש שבבילוי בחוף הים.

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עלייה בתרומות והשתלות קרנית ברמב"ם
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
אוטובוס פגע בהולכי רגל בבית שמש
מבצע אכיפה בשוק העירוני בחדרה
מבצע אכיפה בשוק העירוני בחדרה
מיקרופון להקלטה
איזה מיקרופון מתאים לשימוש שלי?
בעיות תנועה ברחוב הרצוג
אם ובתה נהרגו בתאונה ליד קרית גת
אישום: זייף מסמכים וניסה להשתלט על קרקע של נפטר בהרצליה
אופנוען נפצע קשה בתאונה בת"א