תל אביב

תל אביב תארח את האירוויזיון

תאגיד השידור האירופי ו"כאן" תאגיד השידור הציבורי הישראלי בחרו בתל אביב-יפו כעיר המתאימה ביותר לארח את התחרות. עיריית תל אביב-יפו תממן את האולמות בהם יתקיימו שלושת האירועים (שני אירועי חצי גמר ואירוע גמר) אשר ישודרו בשידור חי לכל העולם ב"אקספו תל אביב- המרכז הבינלאומי לכנסים ותערוכות" (מרכז הירידים לשעבר)

תמי מאור 13/09/2018
תל אביב תארח את האירוויזיון ב-2019
נטע ברזילי. הביאה את האירוויזיון לישראל (צילום: Andres Putting)

אירופה זה כאן! עיריית תל אביב-יפו התבשרה היום (חמישי) כי תחרות אירוויזיון 2019 תתקיים בעיר EBU .תאגיד השידור האירופי ו"כאן" תאגיד השידור הציבורי הישראלי בחרו בתל אביב-יפו כעיר המתאימה ביותר לארח את תחרות האירוויזיון הקרובה לאחר בחינת ההצעות שנדרשו לאירוח התחרות.

כפי שהובטח עיריית תל אביב-יפו תממן את האולמות בהם יתקיימו שלושת האירועים אשר ישודרו בשידור חי לכל העולם; שני אירועי חצי גמר ואירוע גמר ב"אקספו תל אביב- המרכז הבינלאומי לכנסים ותערוכות" (מרכז הירידים לשעבר) הכולל את ביתן 1 ו-ביתן 2.

כמו כן, תקיים העירייה בין היתר מספר אירועים מרכזיים: טקס פתיחה ואירוע "השטיח האדום" ברחבת מוזאון תל אביב לאומנות, טקס חילופי מפתחות הערים והגרלת חצאי הגמר בבית העיר ההיסטורי ברחוב ביאליק וגולת הכותרת- הקמת כפר האירוויזיון, "היורו ויליג'", בפארק צ'ארלס קלור, שיהיה פתוח לקהל הרחב למשך כ-10 ימים ויכלול הופעות של כוכבי עבר והווה של התחרות והקרנות של חצאי הגמר והגמר.

בשבועות האחרונים נדרשה העיר להציג את חוזקותיה ותרומתה לקיום התחרות ואירוח מספר רב של מבקרים, לרבות חלל מתאים לקיום התחרות, מרחב ציבורי לקיום אירועים נלווים, חדרי מלון בהיקף הנדרש, ניידות ותחבורה ועוד. כמו כן, הציגה את תפקידה המרכזי בעיצוב דמותה של המדינה והחברה הישראלית כמרכז תרבות וכלכלה, וכעיר הדוגלת בערכים של ליברליות, פתיחות ודו קיום.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "תל אביב-יפו מוכנה לאירוויזיון! עירנו שמחה לארח את אירוויזיון 2019 בתל אביב-יפו- אירוע בידור עולמי שזוכה לתהודה ציבורית ענקית ואף מתאים לתל אביב-יפו שהתפרסמה בעולם כעיר של יצירה, אנרגיה, חיי תרבות תוססים ובעיקר חופש. נעשה הכל כדי שהאירוויזיון יהיה שמח, חי, בועט וללא הפסקה - בדיוק כמו העיר שלנו. אנחנו ערוכים ובטוחים שיחד עם "כאן" נפיק כאן את האירוויזיון מהטובים שידעה התחרות".

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אורלי פרומן מסיימת את תפקידה
תאונה קשה בכביש 77
תאונת דרכים בין מספר כלי רכב בכביש 77
"בית חם" לניצולי שואה במגדל העמק
הוגש כתב אישום נגד בעל עסק למכירת כלי רכב
משלחת מפולין ביקרה בכפר הירוק
הפגייה ב"שניידר" במקום הראשון
ניתוח נדיר להסרת גידול בוצע בסורוקה
רכב משטרה , לא יעניקו דוחות במקומות המיועדים
איפה מותר להחנות בחופש הגדול?