תל אביב

העבודות באצטדיון בלומפילד בעיצומן

עיריית תל אביב-יפו מדווחת כי העבודות מתקדמות כמתוכנן והמבנה הפנימי של האצטדיון ויהיה מוכן בזמן לפתיחת עונת המשחקים 2019-2020

תמי מאור 16/09/2018
עבודות חידוש אצטדיון בלומפילד בעיצומן
העבודות באצטדיון בלומפילד (צילום: מתוך סרטון של העירייה)

 עיריית תל אביב-יפו מדווחת כי העבודות באצטדיון בלומפילד נמצאות בעיצומן ומתקדמות כמתוכנן כאשר האצטדיון נבנה במקביל על כל חלקיו כולל הצדדים החיצוניים, היציעים, חדרי ההלבשה והמבנה הפנימי של האצטדיון ויהיה מוכן בזמן לפתיחת עונת המשחקים 2019-2020.

על פי הודעת העירייה, כ-300 פועלים במקצועות השונים ו-20 מהנדסים עובדים מדי יום סביב השעון, פרט לשבתות וחגים. אומדן העלות הכוללת של הפרויקט הוא כחצי מיליארד שקלים.

בכל קומה שמסתיימת בנייתה מתבצעות עבודות של המערכות והגמרים. לדוגמה: קומת הקרקע נמצאת בשלב הצבע והניקיון לאחר שהושלמו הריצוף, חיפוי הקירות והתקנת כל המערכות .

מחוץ לאתר החל תהליך של גידול דשא שיהיה מוכן להכנסה לאצטדיון ברגע המתאים. הדשא, מסוג שטיח היברידי, גדל בשיטה המקובלת כיום ברחבי אירופה ובאצטדיונים הגדולים בעולם, כגון הסנטיאגו ברנבאו, קאמפ נואו, אליאנץ ארנה ובאצטדיוני מונדיאל 2018.

תכנון האצטדיון כולל שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור. באזור השחקנים, המופרד מקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים, בין השאר: חדרי מאמנים, חדרי שופטים, חדר לבדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים.

התכנון החדש ישמר את המאפיינים הייחודיים של האצטדיון, הכוללים את היציעים הבנויים כ-BOWL שתורמים לאווירה המיוחדת, כמו גם הקרבה לכר הדשא. השדרוג יעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשרו קיום משחקים בינלאומיים. 

לרווחת הצופים, יותקנו מספר רב של תאי שירותים, אמצעי הנגשה לנכים, מערכות הסעדה שונות ומועדוני מנויים ל-  .V.I.P בנוסף, ע"פ דרישת הקבוצות, נוספה קומה של תאי צפייה V.I.P.

במסגרת השדרוג תוכנן להגדיל את מספר מקומות הישיבה מ-14,000 ל-24,000 ובפועל יוגדל לכ-29,000.

מהעירייה נמסר: "אין לנו ספק כי האצטדיון המשודרג ישמש בית לכל הקבוצות התל אביביות ויביא כבוד רב לספורט בעיר ובמדינה כולה".

 צפו בהתקדמות במו עיניכם כאן

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
דבורת התבור
ארץ זבת חלב ודבש
זהו יום הבוחר
זהו יום הבוחר
נדחתה תכנית "פינוי-בינוי" ברחוב מגדל ברעננה
שמחת בית השואבה בכפ"ס
יבוטל הפטור מהיטל השבחה בפרויקט מתחם אילת
גבר נפצע קשה מפגיעת אוטובוס בתל אביב
הפגיה בברזילי עברה למרחב ממוגן
הכרוניקות של תיאטרון חיפה
הכרוניקות של תיאטרון חיפה