תל אביב

עיריית ת"א עתרה לבג"צ בנושא גשר יהודית

עיריית תל אביב-יפו הגישה עתירה לבג"צ נגד החלטת שר התחבורה שלא לבצע את עבודות הקמת הגשר בשבת

תמי מאור 03/10/2018
עיריית ת
הדמיה של גשר יהודית (הדמיה חן אדריכלים)

 עיריית תל אביב-יפו הגישה היום (רביעי) עתירה לבג"צ נגד שר התחבורה וחברת נתיבי איילון. זאת לאחר שעד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות ובקשות הארכה של משרד התחבורה, לא הובהר לעירייה מדוע המשרד החליט לעצור את עבודות הקמת הגשר בשבת.

עתירת העירייה לבית המשפט כוללת בקשה למתן צו ביניים המשעה את החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את העבודות על גשר יהודית ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר כמתוכנן עד להכרעה בעתירה זו.

כזכור, הקמתו המתוכננת והמתואמת של גשר יהודית נדחתה עקב התערבות שר התחבורה, לאור סוגיית השבת. בעירייה טוענים כי, העיכוב בבניית הגשר והסחבת גורמים נזקים כבדים לתושבי העיר תל אביב-יפו ולמטרופולין. ומשכך אין בכוונת העירייה להמתין עוד והוחלט על פנייה לערכאות משפטיות.

בין נימוקיה בעתירה טוענת העירייה כי החלטת שר התחבורה אינה חוקית שכן השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון ובפרט חסר סמכות לתת לה הוראות ביחס לעבודה בשבת, והדבר אף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועמ"ש לממשלה רק לפני כשנה.

 הקמת גשר יהודית-ביצרון הינה חלק ממדיניות עיריית תל אביב-יפו לחיזוק המארג העירוני בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל והשימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי. הגשר, המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס' כלי הרכב בתוך גוש דן - לרווחת כלל תושבי המטרופולין.

תגובת משרד התחבורה: משרד התחבורה יגיב לתביעה ולטענות המועלות בה בבית משפט ,כמקובל.
 

תגובת נתיבי איילון תפורסם עם הגעתה למערכת.

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 17/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 03/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גופת אישה אותרה ב-ם - בעלה חשוד בגרימת מותה
הב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
הוד"ש: במקום 26 בהיפגעות הולכי רגל באונות
אודות כיסוי ראש לאישה
אודות כיסוי ראש לאישה
הולכים ושותים
נלחמים על החיים
הופעות חיות בהוד השרון
מופע להקות נוער בהוד השרון
החשד: סיפקה סמים לקטינים