תל אביב

הפיקוסים הוותיקים לא ייעקרו

26 העצים הוותיקים בשדרות ירושלים ביפו , שיועדו לכריתה, בעקבות העבודות לרכבת הקלה, יישמרו ותוואי הרכבת יוסט

תמי מאור 07/10/2018
הפיקוסים הוותיקים בשד' י-ם ביפו לא ייעקרו
שורת העצים (צילום: ורד נבון)

ביום רביעי האחרון, 3 באוקטובר, התקיימה ישיבה אצל מהנדס העיר תל אביב,עודד גבולי, המהווה ציון דרך משמעותי במאבק לשימור עצי הפיקוס הוותיקים בשדרות ירושלים ביפו. לאחר דיאלוג שנמשך כשלוש שנים, ואשר צבר תנופה בחצי השנה האחרונה, לקראת שלב התכנון המפורט של החלק ההיסטורי של שדרות ירושלים ביפו, הוצגו בישיבה, על ידי נת"ע, תוכניות מפורטות, המשמרות את כל השדרה ובמיוחד את 26 העצים הוותיקים שיועדו לכריתה בתכניות הקודמות. על פי התכניות, הוסט תוואי הרכבת, כך שמרחק מקצה רציף התחנות ועד העץ, יהיה 1.5 מטר לפחות. באזור זה, הרכבת תיסע במהירות מופחתת, שלא תעלה על 25 קמ"ש בכדי לאפשר מרחב בטיחותי, מוצל ואיכותי להולכי הרגל.

בישיבה השתתפו נציגי העירייה, אנשי נת"ע, נציגי הקואליציה של שדרות ירושלים ההיסטורית ביפו, אנשי החברה להגנת הטבע ונציגי המכון לחקר השלטון המקומי באוניברסיטת תל אביב.

בחברה להגנת הטבע מסבירים כי, "המהלך מהווה שינוי מבורך בתפישה של הליך שיתוף הציבור וזו הפעם הראשונה, במסגרת הליך זה, שנערך שיח רציני סביב תכניות חלופיות שהוצגו על ידי התושבים, ונציגי ציבור בעלי ידע מקצועי שותפו בתכנון עצמו, במהלך שלבי התכנון.

"אנו מברכים את נת"ע, את מהנדס העיר ואת נציגי העירייה, על הפתיחות הרבה שגילו ועל שיתוף הפעולה הפורה, שהביא לתכנון המשלב את הרכבת הקלה במרחב הציבורי ובשדרה הירוקה וההיסטורית באופן המיטבי ביותר.

"השדרה היא המקום היחיד ביפו, שבו קיימים עצים עתירי צמרות במספר ובריכוז משמעותיים. אנו מקווים שהמשך התכנון המפורט, ישמר את כל מה שהובטח וייושם במלואו.  אנו רואים את המהלך כמסמן כיוון נכון לעתיד, שבו העצים יילקחו בחשבון כתשתית תכנונית ותובטח האפשרות לנטוע עצים משמעותיים עם בתי גידול מתאימים בתכנון העתידי".

 

 

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 30/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ריבוע כחול נדלן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזהת ברעננה
ריבוע כחול נדל"ן לא תשלם היטל השבחה על נכס באזה"ת ברעננה
"הקשישים והמטפלים צריכים לדעת שיש מעקב תמידי ובקרה"
מועצת העיר. התקציב אושר פה אחד
תקציב עיריית רמה"ש אושר
סטודנטים מאוהיו
מחזקים את הקשר עם התפוצות
ניקולה מקסימוביץ. המאמן החדש של רמת השרון
מסרביה באהבה
ספורט זה קודם כל עבודה קשה
"ספורט זה קודם כל עבודה קשה"
פקחי המועצה האזורית חוף הכרמל בעת מבצע ניקיון מיוחד שנערך בחופי חוף הכרמל לאחר חג הפסח
מנקים את הזבל של "הישראלי המכוער"
ענבל ליבר  , אני רואה המון תעצומות נפש
"דווקא במצבי משבר הבסיס הרוחני שלנו לא נשבר"