תל אביב

רצות ביחד

מפלגת קול העם חברה לרשימת עיר ירוקה בבחירות למועצת העיר תל אביב יפו

כתב לוקאל 23/10/2018
(צילום: באדיבות יהשע יוסף)

הסכם על ריצה משותפת לעיריית תל אביב יפו, נחתם בין מפלגת קול העם (מפלגה רשומה מפלגת העם -הציונות החדשה) לבין עיר ירוקה בהובלת מור גלבוע, המתמודדת למועצת העיר.

קול העם תתמוך בעיר ירוקה בריצתה למועצה באמצעות כלים טכנולוגיים חדשניים לדמוקרטיה ישירה, וכן בעזרת פעילי השטח של קול לעם. רשימת עיר ירוקה, בהובלת מור גלבוע תקדם שיתוף הציבור בקבלת החלטות בדמוקרטיה ישירה ובכלים טכנולוגיים חדשניים שלראשונה נחשפים בישראל, עם כניסת הרשימה למועצה לאחר הבחירות ובמסגרת המצע.

 מור גלבוע, מוביל רשימת "עיר ירוקה" למועצת תל אביב יפו: במשך שנים רבות כמנכ"ל מגמה ירוקה כפעיל ואקטיבסט נלחמתי יחד עם שותפי למען שיתוף ציבור אמיתי בקבלת החלטות המשפיעות על איכות חיינו כתושבים. החדשנות הערכית הזו פוגשת את החדשנות הטכנולוגית של קול העם. עיר ירוקה מביאה ניסיון רב שנים בעבודה תפיסת העולם של עיר ירוקה דוגלת בשיתוף אקטיבי של האזרחים בניהול העיר. אני רואה בשיתוף פעולה עם קול העם סיכוי לשינוי אמיתי בפני העיר, עיר ירוקה מביאה חדשנות ואת הדור הצעיר של הפוליטיקה ואנו שואפים להיכנס למועצה בכוח גדול כדי להשפיע על ההתרחשות כמו שאנו עושים זאת היום בפעילות יום יומית של חברי הרשימה בשטח".

גיא ג'אנה ממייסדי קול העם ברך ואמר במעמד חתימת ההסכם כי "שיתוף הפעולה עם חברי עיר ירוקה בא לאחר היכרות רבת שנים בפעילות החברתית והאקטיביזם הציבורי".


"המצע, הדעות והרעיונות של שתי התנועות ממש דומים ועכשיו זה הזמן בו צריכים כולנו לכנס את החברים והפעילים מהשטח להתכנס ולחבור הן בבחירות המקומיות הקרובות והן בבחירות הארציות המתקרבות על מנת לייצר באמת את השינוי הנדרש במדינה", אמר ג'אנה.


"מפלגת קול העם" הוקמה כתנועה על ידי פעילים חברתיים,  לפני כשלוש שנים ובמסגרת תוכניתה לרוץ בבחירות הארציות לכנסת ישראל פיתחה מערכות טכנולוגיות, תהליכי דיון וקבלת החלטות והצטרפה בכך אל צוות הפיתוח של מערכת קונסול-מדריד. לאחר שמפלגות הדוגלות בדמוקרטיה ישירה כבשו הלכה למעשה את עיריית מדריד, ברצלונה וערים נוספות בספרד.  התוכנה לשיתוף הציבור בניהול העיר שפותחה על ידי עיריית מדריד משמשת כיום כ 70 מיליון אזרחים בעולם ומעל ל 100 עיריות, רשויות ומדינות בעולם, ביניהן פריז, בואנוס איירס ועוד ערים מובילות. כעת באמצעות "מפלגת קול העם" ותנועות כמו תנועת "עיר ירוקה" היא הגיעה לישראל.

אורלי כהן, אף היא ממייסדות קול העם ציינה
ש"דמוקרטיה ישירה והאג'נדה הירוקה משתלבות ביניהן והולכות ביחד. כהן הביאה כדוגמה את ההחלטה הראשונה שהעבירו תושבי מדריד שהייתה הכנת תוכנית חומש להפיכת מדריד לעיר ירוקה ויותר נעימה לתושביה. 

הרעיון בבסיס ההחלטה הוא פשוט ומשקף את הדמוקרטיה במיטבה - באמצעות המערכת דיגיטלית מחליטים כל תושבי מדריד על חלוקת נתח נכבד (שהולך וגדל עם השנים) מהתקציב העירוני לטובת רעיון העיר הירוקה. לאור הצלחת מערכת ההצבעות, לאורך 2018 יחליטו כלל התושבים לתקצב את הפרוייקטים במגמה הירוקה במדריד בסך של 100 מיליון יורו."

כאמור, קול העםתתמודד בבחירות הארציות ולשם כך עבדו פעיליה לאורך השנים האחרונות על בניית מפלגה בעלת שקיפות מוחלטת שמתנהלת בצורה שונה מהמפלגות הקיימות, וכבר היום מקיימת את סדר יומה, כמו גם כתיבת המצע והחלטות חשובות אחרות באמצעות מערכת דיגיטלית בשיתוף כלל מתפקדי המפלגה.

בשנה האחרונה נוסדו גם צוותי חשיבה שונים בנושאי חוקה, כלכלה ועוד. הרעיון בבסיסו הוא לכתוב מצע באמצעות שיתוף כלל האזרחים ובהתאם לכך החלטות חשובות יוחלטו על ידי כלל החברים. מפלגת קול לעם ועיר ירוקה, פועלות לעבוד בשקיפות מירבית ולקבל החלטות חיוניות לחיי האזרח בשיתוף האזרח ולא בלעדיו.

עוד בתל אביב
תמי מאור 04/12/2018
תמי מאור 03/12/2018
למקומות, היכון, רוץ...
תמי מאור 30/10/2018
תמי מאור 30/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הכדורגל עבר למועצה
טיפול בהפרעה כפייתית
נחשפו שתי פרשיות סמים בהרצליה
פצוע קשה בתאונה באשדוד
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים
תוכנית התחדשות עירונית בקטמונים יוצאת לדרך
אין רצף לשבילי האופניים
אין רצף לשבילי האופניים