תל אביב

יצחק אספה מואשם בנהיגה בשכרות, הפקרה

על פי כתב האישום, בליל ה-24.9.18, נהג הנאשם בשד' רוקח בתל אביב-יפו, בהיותו שיכור ובמהירות של כ-75 קמ"ש. באותה עת, רכב קטין על גבי אופניים חשמליים כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז"ל. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של הרכב. כתוצאה מהתאונה, נגרמו לנשר חבלות קשות, הוא פונה לבית החולים ובהמשך מת מפצעיו

כתב לוקאל 24/10/2018
יצחק אספה מואשם בנהיגה בשכרות, הפקרה
זירת התאונה (צילום: משטרה)

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה (רביעי) לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד יצחק אספה בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

לפי המתואר בכתב האישום, אשר הוגש על ידי עו"ד רותם נוימן וסרמן, הנאשם הינו "נהג חדש צעיר". בליל ה-24.9.18, הגיע הנאשם למועדון "לייטהאוס" שבנמל תל אביב על מנת לחגוג את יום הולדתו של חברו. במהלך שהותו במועדון צרכו הנאשם וחבריו משקאות אלכוהוליים ובהם 3 בקבוקי וודקה מסוג "פינלנדיה". בהמשך הלילה, החליטו הנאשם ושני חבריו לעזוב את המועדון ולנסוע למסיבה נוספת ברח' בן אביגדור שבדרום תל אביב, כאשר הנאשם עזב את המועדון ברכבו ואילו שני חבריו ברכב אחר. סמוך לשעה 3:35 לפנות בוקר נהג הנאשם בשד' רוקח בתל אביב-יפו, מכיוון מערב לכיוון מזרח, לעבר צומת הכניסה לחניון "רידינג", בהיותו שיכור ובמהירות של כ-75 קמ"ש, אף כי מדובר בדרך עירונית שהמהירות המותרת בה היא 50 קמ"ש. באותה עת, רכב קטין יליד 2001 על גבי אופניים עם מנוע עזר, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז"ל. הקטין רכב על האופניים בכיוון נסיעתו של הנאשם ולפניו במהירות של כ-25 קמ"ש. בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של רכב הקיה. כתוצאה מהתאונה הועפו המנוח והקטין בעוצמה מהאופניים והמנוח הוטל למרחק של כ-23 מטרים ממקום התאונה.

לאחר התאונה וחרף תוצאותיה, המשיך הנאשם בנסיעתו, כאשר מספר שניות לאחר מכן נעצר בחריקת בלמים לפני צומת הרחובות שד' רוקח ואבן גבירול. הנאשם עצר את הרכב לפרק זמן קצר, המשיך בנסיעה אטית למרחק קצר, עצר בשנית ואז נמלט מן המקום לכיוון רח' בן אביגדור, וזאת מבלי שעמד על תוצאות התאונה או הושיט כל עזרה למנוח ולקטין, אשר שכבו פצועים במקום. במהלך נסיעתו התקשר הנאשם לחברו ארבע פעמים, כשהוא שרוי בלחץ. בתחילה אמר כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל ובהמשך אמר כי הוא "פגע במשהו והמשיך לנסוע". עוד בהמשך, אמר הנאשם כי עיניו נעצמו, הוא הרגיש שפגע בדבר מה – אך המשיך בנסיעה.

בהמשך הלילה ביקש הנאשם מחברו להתקשר לחברת "אלדן", למסור למוקדנית כי רכב הקיה היה מעורב בתאונה ולבקש כי יגיע גרר על מנת לקחת את רכב הקיה למוסך, וזאת בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי. בשלב מסוים החליטו הנאשם וחברו לנסוע לכיוון נמל תל אביב על מנת לנסות ולאתר את מקום התאונה בה היה מעורב. בהגיעם למקום התאונה, הבחינו בכוחות המשטרה וכן בחלקי רכב הקיה אשר היו פזורים במקום וחרף זאת, הנאשם לא פנה לכוחות המשטרה אשר היו במקום, אלא חזר לרח' בן אביגדור על מנת להמתין לבואו של הגרר. בסמוך לשעה 5:20, הגיעו לרח' בן אביגדור שוטרים אשר ביצעו סריקות באזור לאיתור הרכב אשר נראה נמלט ממקום התאונה. כאשר הבחינו בנזקים שנגרמו לרכב הקיה, שאלו השוטרים את הנאשם לפשר הנזק והוא השיב בכזב כי הנזק נגרם בעת חניית רכב הקיה ברח' בן אביגדור כאשר הוא עצמו שהה בתוך המועדון, ואף טען בכזב כי חברו היה זה שנהג ברכב.

כתוצאה מהתאונה, נגרמו למנוח חבלות קשות, הוא פונה לבית החולים ובהמשך נפטר. לקטין נגרמו חבלות והוא פונה לבית החולים.  

יצוין כי בעניינו של הקטין אשר היה מעורב בתאונה טרם התקבלה החלטה ועניינו נבחן בפרקליטות.

 בבקשת המעצר נכתב כי: "המשיב פעל, בסמוך ממש לאחר התאונה, להעברת רכב הקיה למוסך, באופן שיכל למנוע את איתורו ולהביא להשמדת ראיה מרכזית בתיק. יודגש, כי נוכח הימלטותו של המשיב ממקום התאונה, והעובדה כי מספר הרישוי של הרכב הפוגע לא תועד בשום אמצעי, אך כפסע היה מגרירת הרכב למוסך טרם איתורו על ידי שוטרים... בחירתו של המשיב להותיר את המנוח ואת הקטין ג.ג. כשהם מוטלים פצועים על הכביש על מנת למלט את עצמו, כמו גם ניסיונו לשבש את החקירה והימנעותו ממסירת גרסה, מעידים על מסוכנותו ועל כך שלא ניתן לתת בו אמון."

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: עסק משפחתי לייצור והפצת מיץ גת
הרב דר מיכאל לייטמן
להתחבר ללב אחד, לא לחתום ביד אחת
חשד: הותקפה ע"י המטפלת שלה
חניכי הצופים עם נציגות ארגון אלמנות ויתומי צהל
פרויקט מרגש בהרצליה
ילדי הרצליה התחייבו לשמור על הבטיחות בחופשה
ילדי הרצליה התחייבו לשמור על הבטיחות בחופשה
מרוץ המכשולים הגדול בישראל חוזר ובגדול
תתכוננו להתפלש בבוץ: Tel Aviv Reebok Mud Run חוזר ובגדול
התיק עם הכסף הוחזר לבעליו
מגמת גידול במספר העסקים שנסגרים