תל אביב

תל אביב חוגגת ללא הפסקה

הלילה הלבן" הוקדם ויתקיים ב-16 במאי, במהלך שבוע האירוויזיון 2019 . כפר אירוויזיון פתוח לקהל הרחב יפתח בפארק צ'ארלס קלור על חוף הים הל*עשרות אירועים יספקו חוויה מדהימה לישראלים ולתיירים

תמי מאור 07/11/2018
מתוך סרטון אירועי לילה לבן 2018 (צילום:ברק איצקוביץ')

הלילה הלבן, שמתקיים מידי שנה בתל אביב-יפו, הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר- בחוצות ובמרכזי תרבות, משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. הלילה הלבן משלב את ערכיה של העיר כעיר תרבות מגוונת ומקורית וכ"עיר ללא הפסקה", בועטת ותוססת. 

השנה, לאור העובדה שתל אביב-יפו מארחת את תחרות האירוויזיון 2019, במהלכה צפויים להגיע לעיר עשרות אלפי תיירים, הוחלט להקדים את אירועי הלילה הלבן ולשלבם בשלל האירועים שיתקיימו בעיר.

כחלק מאירוח התחרות תקיים העירייה מספר אירועים מרכזיים:

-טקס חילופי מפתחות בבית-העיר ההיסטורי ברחוב ביאליק (28.1)
- כנס ראשי המשלחות (10-12.3)
- טקס פתיחה ואירוע "השטיח האדום" ברחבת מוזיאון תל-אביב לאמנות (12.5)
- גולת הכותרת- הקמת כפר האירוויזיון (18-9.5), היורו ויליג', בפארק צ'ארלס קלור, שיהיה פתוח לקהל הרחב למשך כשבועיים ויכלול הופעות של כוכבי עבר והווה של התחרות, מזון ושתייה והקרנות של חצאי הגמר(14,16.5) והגמר (18.5).

לקראת אירוויזיון 2019 מתכננת העירייה להפוך את תל-אביב-יפו לעיר האירווזיונים הגדולה בעולם. על פי נתונים מערים מארחות בעבר, קיים צפי להגעתם של כ-20 אלף תיירים לטובת האירוויזיון, אשר צפויים להכניס כ-100 מיליון שקל ישירות לעיר.  תחרות האירוויזיון גם זוכה לחשיפה גדולה ואחוזי צפייה גבוהים ברחבי העולם - משדר הגמר שלה מגיע לבדו למעל מאתיים מיליון אנשים באירופה, אוסטרליה ובשנים האחרונות גם ארה"ב. לכך יש להוסיף גם את משדרי חצאי הגמר גם להם חשיפה נרחבת.

 זו תהיה השנה ה-64 בה מתקיימת התחרות בעולם, כאשר זו הפעם הראשונה בה התחרות תתקיים בתל אביב-יפו והפעם השלישית בה התחרות מתקיימת בישראל בכלל, מתוך ארבע פעמים בהן זכתה ישראל בתחרות.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "אנחנו הולכים לקיים בעיר תל אביב-יפו אירוויזיון מדהים. אני מבטיח לתושבי העיר, הציבור הישראלי והתיירים שיגיעו לכאן - חוויה בלתי רגילה ושבועיים של חגיגות ללא הפסקה, כמו שהעיר שלנו יודעת לספק. בנוסף החלטנו שבין עשרות האירועים והאטרקציות שיתקיימו בעיר, נקיים בסמוך לאירוויזיון גם את אירועי "הלילה הלבן" שמושכים לעיר אמנים מכל רחבי הארץ - כדי לחשוף לתייר את פניה היפות של מדינת ישראל".

 

סרטון סיכום אירועי לילה לבן 2018- https://vimeo.com/278113094

קרדיטים: 
בימוי, צילום והפקה: ברק ברינקר

צילום: ברק איצקוביץ' 
עריכה: אלמוג מימוני
 
צילום רחפן: שחר סירי


עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
ישראלי חשוד בהברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
המסע של תלמידי שקמה בפולין
העפילה לרבע
מרכז מסחרי חדש בשכונת גיל עמל?
שריפות היער בעוטף עזה משמידות את היערות הביטחוניים
אוסף חרקים במקום אוסף בולים...
חשד: ביצע מעשי ונדליזם וגרם נזק
טקס ההוקרה לפעילי הסביבה
פעילי סביבה מכ"ס קיבלו אותות הוקרה