תל אביב

אחרי 7 שנים: נתפס בארון של בת זוגו

10 חודשי מאסר בפועל נגזרו על עבריין מס שנמלט ו"ירד למחתרת" למשך שבע שנים, ונתפס לא מכבר בארון הבגדים של בת זוגו

כתב לוקאל 19/11/2018
נתפס בארון של בת זוגו (תמונה להמחשה)

מיכאל מדני (65), שהורשע בהעלמת עסקאות בסכום של יותר מ-4 מיליון שקלים, ירצה 10 חודשי מאסר בפועל, כך גזרה כבוד השופטת נעה תבור מבית משפט השלום בתל אביב-יפו. בנוסף, נגזר עליו מאסר על תנאי למשך שלוש שנים מיום שחרורו וקנס בסך 30,000 שקל או שלושה חודשי מאסר תמורתו.

התיק נגד מדני גובש במשרד מע"מ גוש דן ונוהל בבית המשפט ע"י עו"ד לו ענבר מהמחלקה המשפטית (פלילי) אזור מרכז.

בספטמבר 2009 הוגש על ידי רשות המסים כתב אישום נגד  מדני בגין התחמקות מתשלום מע"מ בסך של 584,918 שקל. לפי כתב האישום, הוא היה בעליה של חברה לבנייה, שיפוצים וצבע וביצע עבודות צבע שוטפות באוניברסיטת תל אביב בשנים 2007-2000 בסך של 4,057,297 שקלים  כולל מע"מ. אולם, בדוחותיו התקופתיים למע"מ הוא לא דיווח על עסקאותיו אלו וזאת במטרה להתחמק מתשלום מס.

בחלוף שנתיים ימים, הורשע אך לא התייצב לשמיעת גזר דינו, הוא נמלט מהדין ו"ירד למחתרת" למשך שבע שנים ולמרות שהוצאו צווי הבאה הוא לא אותר. מאמצי הרשות לאתרו העלו חרס במשך תקופה ארוכה ורק בחודש ספטמבר השנה, הוא נתפס על ידי צוות משולב של מע"מ גוש דן ומחלקת חקירות מע"מ תל אביב, בסיוע משטרת ישראל, כשהוא מתחבא בארון הבגדים בביתה של בת זוגו, שניסתה להסתירו. לאחר לכידתו, לבקשת המחלקה המשפטית (פלילי) מחוז מרכז ברשות המסים הוא נעצר עד תום ההליכים.

השופטת תבור, בבואה להכריע כתבה בגזר הדין: " ככל עבירות מס, גם במקרה זה מדובר בעבירות שקלות מאוד לביצוע, אך קשות לגילוי וחשיפה, בבסיסן בצע כסף וביסודן מרמה. זאת ועוד, לא אחת נפסק כי בעבירות כלכליות בכלל ובעבירות מס בפרט, גובר האינטרס הציבורי והצורך בהחמרת הענישה על פני האינטרס האישי של הנאשם, זאת גם אם מדובר בנאשמים שעברם נקי ולאורך השנים התנהלו באופן נורמטיבי".    

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים
יינתנו שעתיים חניה חינם לתושבים
חשד: נהג ב - 199 קמ"ש
תושב כפ"ס חשוד במעורבות בגידול 200 ק"ג סמים
אודי ואושר
פסטיבל הבריאות הראשון בירושלים
שועלי חולון
פרויקט פינוי בינוי ראשון יוצא לדרך בבת ים
פרויקט פינוי בינוי ראשון בבת ים
גאווה מקומית בחינוך
אדם פלטקביץ. הולכים לעונה קשה
יוצאות לעונה מאתגרת