תל אביב

צו על תנאי בנושא גשר יהודית

בית המשפט העליון הוציא צו על-תנאי המחייב את שר התחבורה להבהיר מדוע לא תבוטל הנחייתו להקפיא את העבודות להקמת גשר יהודית, ואת חברת נתיבי איילון להבהיר מדוע לא תמשיך לבנות את הגשר, ללא דיחוי נוסף, במתכונת שאושרה לפני הנחיית שר התחבורה. על משרד התחבורה ונתיבי איילון להשיב עד 2.1.19

כתב לוקאל 26/11/2018
הדמיה של גשר יהודית (הדמיה חן אדריכלים)

בית המשפט העליון הוציא אתמול (ראשון) צו על-תנאי נגד משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, המחייב את שר התחבורה להבהיר מדוע לא תבוטל הנחייתו להקפיא את העבודות להקמת גשר יהודית, ואת חברת נתיבי איילון להבהיר מדוע לא תמשיך לבנות את הגשר, ללא דיחוי נוסף, במתכונת שאושרה לפני הנחיית שר התחבורה. בית המשפט קבע כי על משרד התחבורה ונתיבי איילון להשיב עד 2.1.19.

כזכור, הקמתו המתוכננת והמתואמת של גשר יהודית נדחתה עקב התערבות שר התחבורה, לאור סוגיית השבת והעתירה בנושא הוגשה על ידי עיריית תל-אביב-יפו לפני כחודש. בעתירה טענה העירייה ששר התחבורה התערב ללא סמכות בעבודות בניית הגשר, בשל לחצים פוליטיים.

בין נימוקיה טענה העירייה כי החלטת שר התחבורה אינה חוקית שכן השר אינו מוסמך לתת הוראות לחברת נתיבי איילון ובפרט חסר סמכות לתת לה הוראות ביחס לעבודה בשבת, והדבר אף נקבע בחוות דעת מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התחבורה, שאושרה על ידי היועמ"ש לממשלה לפני כשנה.

בעירייה מציינים כי, "הקמת גשר יהודית-ביצרון הינה חלק ממדיניות עיריית תל אביב-יפו לחיזוק המארג העירוני בין חלקי העיר השונים ועידוד הליכה ברגל והשימוש באופניים ככלי רכיבה יום-יומי. הגשר, המתוכנן עבור הולכי רגל ורוכבי אופניים (ללא תחבורה ממונעת), יחבר את מזרח העיר למערבה, יעודד תחבורה ירוקה ובטוחה ברגל ובאופניים, יאפשר לתושבי רמת גן וגבעתיים להגיע ללא רכב למרכז תל אביב, ויסייע להפחתת מס' כלי הרכב בתוך גוש דן - לרווחת כלל תושבי המטרופולין".

ראש עיריית תל-אביב - יפו, רון חולדאי: "אני מברך על החלטת בית המשפט, הצו מדבר בעד עצמו. גשר יהודית קום יקום".

 

 

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 22/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקרוואן ברחוב רבן גמליאל. התושבים זועמים
הקרוואן ברחוב רבן גמליאל בשכונת נווה עמל עדיין לא פונה
השקת השדה החקלאי המונגש הראשון
קטיף עצמי עם כסאות גלגלים
"אני בוחרת לוותר מפאת האחריות הציבורית"
עכשיו זה רשמי: צביקה צרפתי מתמודד לראשות העירייה
טיפים חשובים לבחירת חברה לביטוח רכב
חברה לביטוח הרכב
הגביע הוא שלנו
הגביע הוא שלנו
התזמורת האנדלוסית ירושלים
פסטיבל ערבסק עכו 2019
הרשימה הדתית הצטרפה לקואליציה