תל אביב

עוברים לכרטוס חכם

בעקבות רפורמת הכרטוס החכם ולקראת ביטול התשלום אצל נהגי האוטובוסים בגוש דן- משרד התחבורה העמיד אלפי נקודות טעינה של כרטיסי "רב קו" במטרופולין תל אביב

כתב לוקאל 12/12/2018
לא ניתן יהיה לשלם אצל הנהג (תמונה להמחשה iclipart)

בעקבות רפורמת הכרטוס החכם. משרד התחבורה השלים את היערכותו לקראת ביטול התשלום אצל נהגי האוטובוסים בגוש דן, שיחל ב-21 בדצמבר (2018). במסגרת הרפורמה, יוכלו תושבי גוש דן להטעין את כרטיס הרב קו בכל אחת מאלפי נקודות ההטענה, שנפתחו ברחבי מטרופולין.

מיום שישי הבא (21 בדצמבר), יוכלו הנוסעים להטעין את כרטיסי הרב קו שברשותם, גם ברשתות "סופר פארם", "גוד-פארם", "צומת ספרים", בסניפי "דינמיקה", ברשת "יינות ביתן" הכוללת גם את סניפי "מגה" ו"שוק מהדרין" וברשתות "מעיין 2000", "סופר יודה", "נתיב החסד" ו"בר-כל", וכן במאות נקודות "תל-אופן" ובקיוסקים הפזורים בגוש דן.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי ביטול התשלום אצל הנהג נועד לשפר את השירות לנוסעים ולהפוך את התחבורה הציבורית ליעילה, בטוחה ומהירה יותר. "ביטול אפשרות טעינת הרב קו אצל הנהגים ימנע עיכובים והסחת דעת של הנהגים וישפר את הבטיחות ומהירות הנסיעה, זאת בדומה לנהוג ברבות ממדינות אירופה המתקדמות".

במסגרת הרפורמה, החל מ-21 בדצמבר 2018 נהגי האוטובוסים העירוניים של חברת דן במטרופולין תל אביב, יפסיקו למכור או להטעין כרטיסי נסיעה. במטרה לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ומהירה יותר, בדומה לנהוג במדינות אירופה המתקדמות.

בשלב השני, שיחל ב-18 בינואר 2019 יצטרפו לרפורמת הכרטוס ללא נהג גם שאר חברות התחבורה הציבורית, הפועלות בגוש דן. עם הצטרפותן של החברות הנוספות, לא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים העירוניים במטרופולין תל אביב.

תושבי גוש דן יוכלו להטעין את כרטיסי הרב קו בכל אחת מאלפי נקודות הטענה הפרוסות במטרופולין תל אביב, וכוללות גם אלפי כספונטים המאפשרים הטענה בכרטיס אשראי ללא עמלה, עשרות מכונות אוטומטיות בהן ניתן להטעין במזומן ובאשראי ובמרכזי שירות "על הקו" בהם ניתן להטעין את הרב קו במזומן ובאשראי.

כמו כן, ניתן להטעין את כרטיס הרב קו גם בטלפון הנייד, באמצעות אפליקציית "רב קו אונליין" וכן במחשב הביתי, באמצעות "קורא כרטיסים" ייעודי. בנוסף, פועל משרד התחבורה להרחבת אפשרויות ההטענה של כרטיסי הרב קו גם בסניפי הדואר הפרוסים ברחבי הארץ.

יצוין כי בקווי האוטובוס של דן ניתן לשלם באמצעות האפליקציה של חברת "הופ-און" ללא צורך בכרטיס רב-קו. בתקופה ההסתגלות של הציבור לשינוי, נהגי האוטובוס ימשיכו למכור כרטיס "רב-קו אנונימי" המוטען בנסיעה בודדת. כמו כן, כדי להקל על ציבור האזרחים הוותיקים, ימשיכו הנהגים למכור כרטיסי אזרח ותיק בהנחה, בדומה הסדר הקיים היום.

במשרד התחבורה קוראים לציבור הנוסעים להיערך ולהצטייד בכרטיס רב קו טעון. ניתן לבדוק באתר האינטרנט את מיקום עמדות ההטענה הקרובות ביותר למקום מגוריהם, באתר האינטרנט.trans-reform.org.il, באתרי חברות רב קו און ליין והופ און, ובמוקד הטלפוני *8787.

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ליאון עיואן
"אל תוותרו על החלומות שלכם"
יין ישמח לבב אנוש
יין עדלאידע
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה
ראש עיריית הרצליה בקריאה למשרד החינוך
תחלואת חצבת בערי השרון
חשד לרצח צעירה בירושלים
גאווה בית ספרית
קרע בלתי ניתן לאיחוי (טור פרשנות)
חשד: פרץ לדירה ותקף קטינה