תל אביב

''ברוכים הבאים לעולם מיוחד''

עשרות פעילים יהודים וערביים מסניף יפו של "כנפיים של קרמבו" פתחו שנת פעילות רביעית. עדן כהן, רכזת התקש' בסניף, מתארת את החוויה

אתר לוקאל 17/12/2018
פותחים שנה בסניף יפו (צילום: עדן כהן רכזת תקשורת סניף יפו)

סניף יפו של תנועת הנוער "כנפיים  של קרמבו", לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים, מוגדר כסניף מעורב שיש בו פעילים מכל קשת החברה הישראלית; יהודים, ערבים, מוסלמים, נוצרים, דתיים וחילוניים, צעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. הפעילות בסניף מועברת בשפה דו לשונית -  עברית וערבית. כולם בני נוער מופלאים שבאים במטרה אחת פשוטה: לאהוב, לעשות טוב לאחר, לתת מעצמך ולקבל את כל מה שאתה צריך.

השבוע הם שוב התקבצו ביחד לפעילות שבועית של שעה וחצי, מוכנים מבלי יוצא מן הכלל, להסתכל על חבריהם לסניף, ולאהוב את אופיים, את כוונותיהם ואת מי שהם, ללא הגדרות מובנות מראש או דעות קדומות. בני נוער שמחבקים באהבה ערכים של שוויון, קבלה ואהבת חינם.

 בתום חופשת הקיץ הארוכה וחודשים של הכנות, סניף יפו התחיל את שנתו הרביעית. פעילי הסניף, שהתרגשו לפגוש את חבריהם הוותיקים והחדשים, חיכו בקוצר רוח לבואם של הסעות החניכים, וכשהגיעו...אי אפשר היה למחוק את החיוך מפניהם.

החניכים, היו נרגשים לחזור למסגרת הכל כך מקבלת וייחודית של "כנפיים של קרמבו", והצטרפו לחונכים שלהם למעגל גדול של שירי מוראלים, שירי הגיבוש של התנועה, אותם צעקו בקול גדול של שמחה. ניכר היה כי הם התגעגעו האחד לשני ומהר מאוד נוצרה במקום אווירה טהורה ומיוחדת שפעילי התנועה קוראים לה "רוח קרמבו".

 תמר סבן, 15, מדריכת שכבה צעירה, פעילה כבר שנה שנייה בתנועה, מספרת על הקשר שלה עם החניכה: ''מצאנו שפה משותפת, שרק אני והיא מבינות, זה גרם לנו להיקשר ולהתחבר הרבה יותר טוב. מהר מאוד נוצרו חברויות חדשות. במהלך הפעולה נחשפנו אל בני נוער עם ובלי צרכים מיוחדים, יהודים וערביים שהתחילו להכיר אחד את השני בציפייה להמשך השנה. התרגשתי לראות בכל מקום חברים עם צרכים מיוחדים מתחברים באופן טבעי עם חברים חדשים מהחינוך הרגיל. כולם צחקו, החזיקו ידיים, ויצרו שפה משותפת שלאו דווקא קשורה למילים".  

דריה עמית, 17, רכזת הדרכת חונכויות, מתחילה את השנה השלישית שלה בתנועה מספרת בהתרגשות: ''אני מלאת שמחה להתחיל את השנה האחרונה שלי בתנועה עם המשפחה הכי טובה שיכלתי לבקש לעצמי. סוף סוף, התחלנו שנה והשגרה האהובה והמקבלת תחזור לעצמה מחדש. סוף סוף אפשר להמשיך להעניק לילדים עם צרכים מיוחדים מסגרת בשעות אחר הצהריים ומעבר לכך, מקום שמאפשר לכל אחד ואחת מאתנו, להיות מי שהם ולדעת שלא משנה מאיפה באו, מה עשו או אפילו איך הם נראים, הם שווים, אוהבים, ישראלים, מובילים, שייכים, חברים ויכולים. יכולים הכל

סניף יפו פועל במרכז לב יפו, נחל שורק 1, בימי שלישי בין השעות 17:00 – 20:00

 

מאת: עדן כהן, 17, רכזת תקשורת סניף יפו 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
השקת קמפיין מותג חדש לגברים
"אנו רק מחכים להתחיל לעבוד"
באיזו ליגה?
הפרס של הדס
תנו לקרוא בשקט
שלב השאלה הזהה
רשמית: איתן גינזבורג ברשימה של גנץ לכנסת
תקיפה בהוד השרון
אישום: תקף אחר וגרם לו לחבלות