תל אביב

רונה רמון הלכה לעולמה בגיל 54

אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ואמו של הטייס אסף רמון שנהרג בהתרסקות מטוס בטיסת אימונים נפטרה לאחר מחלה קשה

מיכאל פרוסמושקין 17/12/2018
רונה רמון לצידו של נשיא המדינה (צילום: חיים צח/לע"מ)

רונה רמון, אלמנתו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ואמו של הטייס אסף רמון שנהרג בהתרסקות מטוס בטיסת אימונים, נפטרה היום (שני) לאחר מחלה קשה.  רמון, נפטרה היום בשלווה בביתה כשהיא מוקפת במשפחתה ובחברים קרובים. 

רמון הייתה אם לטל, יפתח, נועה וסרן אסף רמון רמון שהיה טייס בחיל האוויר הישראלי, אלמנתו של אלוף משנה אילן רמון – האסטרונאוט הישראלי הראשון.  

רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון, אמר כי "רונה לעולם לא חדלה ממאמציה להשפיע לטובה על החברה הישראלית ולהיות משמעותית עבור הסובבים אותה. היא הייתה אישה מעוררת השראה שעזבה אותנו ביודעה שהמורשת שלה, של בנה ושל בעלה תישאר נוכחת בעשייה החינוכית הרחבה לה הייתה שותפה". עוד הוא ציין כי רונה הייתה המייסדת והנשיאה של עמותת קרן רמון. היא יזמה והייתה שותפה לעשרות מיזמים חינוכיים וחברתיים- בשיתוף משרדי ממשלה ורשויות מקומיות. מיזמים שהשפיעו על עשרות אלפים מידי שנה. 
 
נשיא המדינה ורעייתו בדברי פרידה מרונה רמון ז״ל:  נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה התייחסו הערב  לפטירתה של רונה רמון ז״ל ואמרו: ״רונה רמון הלכה מאיתנו, כפי שחיה בינינו- אצילית, זכה, מלאת אמונה. אילן ואסף נגעו בשמים, ורונה נגעה לנו בלב. ועכשיו רונה אהובה, ״מלאכי ציפורים מעלייך, מלווים את צעדייך. לא נשכח איך בנית מתוך החורבן, נטעת משמעות בכאב האינסופי, מילאת ביצירה את החסרון שלא יוכל להמנות.נמשיך ונרבה מאורך, האור שהפצת ״לכבוד העושים למרות הכאב, והיוצרים מתוך החושך.״ נרים מבטנו למרומים ונחפש אחריכם, שלושה כוכבים זוהרים."

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רונה רמון. רונה עמדה בגבורה לאחר נפילת בעלה אילן ובנה אסף זכרם לברכה - טייסינו הנערצים. היא נאבקה באותה גבורה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום. תמיד נזכור אותה ואת משפחתה המופלאה. יהי זכרה ברוך."

 
לפני מספר חודשים השתתפה רמון בטקס חנוכת שדה התעופה החדש סמוך לאילת על שמם של בעלה ובנה ז"ל.  מרשות שדות העופה מנכ"ל רש"ת, יעקב גנות, ועובדי רשות שדות  התעופה מרכינים  ראשם עם היוודע הידיעה על פטירתה של רונה רמון ז״ל. עוד נמסר כי עובדי רש"ת ובעיקר אלה האמונים על הקמת נמל התעופה רמון ע"ש אילן ואסף רמון זכו להכיר  אישה מיוחדת ומרשימה ביותר, גיבורה בדרכה ובצניעותה.

ברש"ת אמרו כי "מאז פגישתנו  בהנחת אבן הפינה לנמל התעופה רמון נקשרה רונה לפרויקט יחודיי זה המנציח את אסף ואילן ז"ל. בשנה האחרונה בהן נפגשנו ראיתי מקרוב את פועלה המרהיב בהנצחת בעלה אילן רמון ז״ל ובנה אסף ז״ל. לעולם  אנצור בליבי את טקס הסרת הלוט מעל מבנה הטרמינל שבנמל. רגעים קסומים שבהן כבר ידעה שהמחלה הארורה מקננת  בה. קייויתי שבימים הקרובים בהם נפתח את השדה היא תזכה לראות נמל תעופה מרהיב הנושא בגאון את שמם של אילן ואסף. ואת אותם רגעים והדמעות ננצור יחד  בליבינו".


הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אמר: "יפתח, טל, נועה וכל משפחת רמון היקרה,  צבא ההגנה לישראל מתאבל עמכם היום על לכתה של רונה, אישה חזקה שקמה מטרגדיה אישית, שהייתה לטרגדיה של עם ישראל כולו. גם במציאות בלתי-אפשרית, רונה בחרה תמיד בחיים. 
בחרה לא לעשות לביתה, לסייע לזולת ולתת מעצמה את המיטב והמירב, והפכה עד מהרה למודל לחיקוי לרבים. אילן ואסף ז״ל היו והינם מודל לעשייה, למצוינות ולהתנדבות- תמצית הישראליות במיטבה. פטירתה בטרם עת היא אובדן אמיתי למשפחתה, לחבריה ולחברה הישראלית כולה. יהי זכרה ברוך".
 

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 18/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/10/2019
כתב לוקאל 28/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
טעם גן עדן
הברחת סיגריות וטבק דרך נמל אשדוד
פועל בניין נהרג במג'דל שמס
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
נהגת נפצעה קל לאחר שהתנגשה עם רכבה בעמוד חשמל בהוד השרון
נהגת נפצעה בתאונה בהוד השרון
סגווי בִשביל ישראל
מסע חוצה ישראל בסגווי יוצא לדרך
חברוני. חשש מקרינה
"לא נאפשר התקנה של חדרי שנאים בצמוד לבתים שלנו"
כנס "בעלי עסקים ויזמים יוצאי אתיופיה"