תל אביב

מבצע אכיפה משולב במתחם פרדס דכה ביפו

על פי החשד, מבוצעת במתחם פעילות בלתי חוקית- עבירות סמים, רכוש, אלימות ועבירות נוספות

כתב לוקאל 18/12/2018
הכוחות בשטח (צילום: דוברות משרד המשפטים)

פרקליטות מחוז ת"א (אזרחי), המחלקה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, משטרת ישראל- מרחב יפתח ומתפ"א, בשיתוף פעולה עם גופי אכיפה אזרחיים רבים, ערכו היום (שלישי) משעות הבוקר המוקדמות מבצע אכיפה משולב במתחם פרדס דכה ביפו. על פי החשד, מבוצעת במתחם פעילות בלתי חוקית- עבירות סמים, רכוש, אלימות ועבירות נוספות.

על פי הודעת דוברות משרד המשפטים, "מדובר במתחם המהווה, עפ"י החשד, לאורך תקופה ארוכה ביותר, כר נרחב לפעילות פלילית ומפגע עבור תושבי יפו. מטרתו העיקרית של המבצע הינה לשפר את ביטחון התושבים באמצעות הסרת הפעילות הפלילית מאזורם".

במבצע רחב ההיקף שולבו וסייעו גם גופי אכיפה רבים, אשר ערכו חיפושים ותפסו מסמכים ומוצגים, בהתאם לתחומי אחריותם וסמכותם הקבועה בחוק, וביניהם: רשות מקרקעי ישראל, רשות הטבע והגנים, ביטוח לאומי, יחידת הפיקוח על הצומח והחי במשרד החקלאות, חברת החשמל, מנהל הבטיחות בגז, רשות האכיפה והגבייה, המשרד להגנת הסביבה, הווטרינר המחוזי במשרד הבריאות והיחידה הארצית לפיקוח על הבניה במשרד האוצר.

במסגרת הפעילות נאספו ממצאים, נערכו חקירות והחלה בחינת הליכים מנהליים ואזרחיים בהתאם.  

מעבר למטרות המבצע כפי שנקבעו, אותרו במקום כעשרים סוסים שהוחזקו במקום בתנאים בלתי ראויים ושש עזים. בעלי החיים נלקחו על ידי הרשויות, כלי רכב ומשאית של חייבים עוקלו לביטוח הלאומי; חובות  בסך של כמאה אלף ש"ח עוקלו. כמו כן, נערך במקום גם סקר של הבניה הבלתי חוקית באתר; חברת חשמל איתרה במקום גניבות חשמל וחיבורים פיראטיים בהיקפים בלתי מבוטלים אשר נותקו במקום; רשות הטבע והגנים, פתחה בחקירה בגין חשד לסחר בבעלי חיים בניגוד לדין.

 

הסוסים שנמצאו במהלך הפעילות (צילום: דוברות משרד המשפטים)

הסוסים שנמצאו במהלך הפעילות (צילום: דוברות משרד המשפטים)

 

מדוברות משרד המשפטים נמסר עוד: "מבצע זה מהווה חלק מפעילות נמשכת ומאומצת של כלל גופי האכיפה להכות במחוללי פשיעה באופן יזום, תוך שילוב כלים משפטיים משדות משפט ואכיפה מגוונים, וכן תוך איחוד כוחות של רשויות מנהל ואכיפה שונות. פעילות האכיפה תמשך בנחישות על מנת למנוע את המשך הפרות החוק.

 

 

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
טריאתלון הנשים בהרצליה
טריאתלון הנשים בהרצליה
יזמים צעירים ישראל
"יזמים צעירים ישראל"
 אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
סחלב חם
כסאות משרדיים של חברת 2sit
כסאות משרדיים במקום הטוב ביותר
זה לא נעים לראות שער סגור
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
המחאות יביאו לשינוי בסופו של דבר
'המחאות יביאו לשינוי בסופו של דבר'