תל אביב

שומרים על שמורות הטבע הימיות

מיצג ענק למען שמורות הטבע הימיות ייערך ביום שישי הקרוב (21.12.18) בחוף גורדון בת"א

תמי מאור 19/12/2018

כולנו אוהבים את הים ומבקרים בו מעת לעת, אבל יש כאלו שהים הוא הבית שלהם - דגים, אלמוגים, יונקים ימיים ועוד. ביום שישי הקרוב (21.12.18) ייערך בחוף גורדון בתל אביב אירוע שיוקדש להסברה והגברת מודעות לשמורות הטבע הימיות של ישראל, שמוכיחות בכל פעם מחדש את יעילותן בהגנה על החי והצומח בים.

לאירוע, ביוזמת החברה להגנת הטבע, העמותות "מגמה ירוקה" ו"אנו", ורשת אנשי הים התיכון, צפויים להגיע מאות בני אדם כאשר כבר עכשיו כ-500 משתתפים אישרו הגעתם בפייסבוק. במהלך הפעילות, המתאימה לכל הגילאים, ייערכו סיורים לקהל הרחב ויינתן למשתתפים מידע רלוונטי ומעניין שנוגע לשמורות הטבע הימיות של ישראל, התכנון גביהן בעתיד הקרוב והרחוק, הסכנות שעומדות בפניהן והפתרונות האפשריים, והוא יחל בהצגת מיצג גדול שיצולם באמצעות רחפן.

גליה לימור שגיב, רכזת קהילה ופעילות ציבורית קהילת תל אביב-יפו והסביבה בחברה להגנת הטבע: "אני מזמינה את הציבור הרחב לקחת חלק בפעילות החשובה. שמורות טבע ימיות הן כלי סטטוטורי יעיל להגנה על המערכות האקולוגיות וליצירת עמידות בפני ריבוי מפגעים. הים התיכון נחשב כיום כים המאוים ביותר בעולם - הוא נתון למגוון רחב של לחצים מקומיים כמו הרס בתי גידול, דיג יתר, זיהום, ושינויים גלובליים כמו שינויי אקלים ופלישה מסיבית של מינים זרים. כדי לשמור ולהבטיח שהים יישאר חי ונקי אנחנו חייבים וחייבות לפעול ועכשיו".


לעמוד האירוע בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/334375844027673/?active_tab=about

 

 

 

 

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצהרת תובע נגד החייל החשוד במעשים מגונים
הצהרת תובע נגד החייל החשוד במעשים מגונים
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
ילד נפל מגובה ביבנה - מצבו קשה
צריך לשרוף אותה..
"צריך לשרוף אותה.."
כל כלה
כל כלה
מועדוני קרב
הבימבולנס שיציל חיים בנצרת עילית
"סתם נטפלים אליו"