תל אביב

ט"ו בשבט - חג הקיימות האורבנית

כ-1,500 תלמידים ייקחו חלק באירוע שתילת העצים "עץ אחד" ביוזמת דיזנגוף סנטר ובשיתוף עמותת יוזמת האנרגיה הטובה

כתב לוקאל 01/01/2019
פרויקט עץ אחד בדיזנגוף סנטר. צילום : יעל צור

הדור הבא של תל אביב ממשיך לנפץ את הסטיגמות המודבקות אליו ויתגייס זו השנה ה-6 ברציפות לאירוע שתילת העצים ההמוני לרגל ט"ו בשבט. כ-1,500 תלמידים מבתי הספר ברחבי העיר ישתתפו באירוע הנטיעות לרגל חג האילנות. דיזנגוף סנטר, מרכז הקניות המבקש לקדם ערכי קיימות כולל חיזוק הטבע בעיר, ממשיך בפרויקט "עץ אחד", המבוצע בשיתוף עם עמותת "יוזמת האנרגיה הטובה", שעד כה הביא לנטיעת 7,000 עצים, וגם השנה יביא לתל אביבים את הנטיעות "עד הבית". מרכז הקיימות העירוני שעל גג מבנה הסנטר יארח את התלמידים והמורים, שייהנו מחוויית הנטיעות האורבנית.

השותלים הצעירים יטמנו בעציצים אלפי שתילים, שיועברו לגג הירוק של דיזנגוף סנטר המהווה מרכז קיימות של טבע עירוני השתילים, שגדלו על הגג במשך שנה. השתילים  נתרמים לעיריית תל אביב ולגני יהושע ומועברים לשתילה ברחבי העיר. השתילים החדשים מיועדים למועצה אזורית שער הנגב, כדי להחזיר את הצבע הירוק לעוטף עזה.

לצד הפן החינוכי והחוויה המרגשת לה זוכים הילדים, לפרויקט השתילה השנתי יש השפעה סביבתית משמעותית. העצים סופחים אליהם את הפחמן ופולטים חמצן, ובכך תורמים לאיזון הפליטות של גזי החממה, זאת כמובן בנוסף להיותם מקור לנוי, לצל ולחיזוק הטבע העירוני.

בנוסף, השנה לראשונה, דיזנגוף סנטר יהווה מרכז חלוקה של כ-120 שתילי עצים לתושבי העיר, המיועדים לשתילה בחצרות ובאזור המגורים. השתילים שימסרו לתושבים הם אלה שהילדים שתלו בט"ו בשבט אשתקד. השתילים יחולקו על גג הסנטר ביום חמישי ה-17.1.19, יש לעקוב אחר הפרסומים של עיריית תל אביב.

דן פילץ, מנכ"ל ובעלים משותף בדיזנגוף סנטר: "בהמשך לפעילות הקיימות המתרחשת כל השנה בסנטר, הפרויקט מהווה קיזוז של 30% מפליטות הפחמן של המקום . בנוסף, על גג הסנטר פותח מרכז של חקלאות עירונית, הכולל חווה יצרנית וחוות הדגמה לגידול הידרופוני ואקוופוני של ירקות, גינת פרפרים, כוורת דבורים, קומפוסטר עם תולעים אדומות, מתקן ביו גז ועוד".

באדיבות sipr 

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
צחי שריב. מכחיש חריגות בניה בביתו
האם ישנן חריגות בניה בביתו של צחי שריב?
פרויקט גרנד אביסרור בבאר שבע
ירידה חדה בבניית דירות במגדלי מגורים בב"ש
פינת ישיבה לגינה לבריאות?
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד
פרישה מרצון בעיריית רעננה
פרישה מרצון בעיריית רעננה
מגדלי אילה בבאר יעקב
השכונות הכי הכדאיות להשקעה בישראל
צעיר נתפס עם עשרות גרמים של סמים