תל אביב

פצועים ועצורים בסיומה של הפגנת יוצאי אתיופיה

בתום הפגנת מחאה של בני הקהילה האתיופית, החלו עשרות צעירים לגרום נזקים ולהתעמת עם שוטרים

מיכאל פרוסמושקין 30/01/2019
מפגינים נעצרו (iclipart)

שישה שוטרים נפצעו באורח קל ו - 11 צעירים נעצרו בעקבות התפרעות אלימה של קומץ מפגינים בסיומה של מחאת בני הקהילה האתיופית בתל אביב. 
 
מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל פעלה במאמצי הידברות רבים מול מארגני המחאה וגורמי ההנהגה לפני ובמהלך המחאה, ע״מ למנוע אלימות ולאפשר את חופש המחאה לכלל המוחים בצורה בטוחה. עם פיזור המחאה החלו עשרות צעירים להתפרע, חלקם רעולי פנים, לגרום נזק לרכוש ולנסות ולחסום את צירי התנועה באזור. המתפרעים החלו בזריקות אבנים, בקבוקים וחפצים ושריפת פחים. נוכח התפרעות אלימה זו , משטרת ישראל החלה לפעול להפסקת ההתפרעות והונדליזם ולפיזור המתפרעים".
 
בהמשך נמסר כי כוחות משטרה גדולים עמדו מול עשרות מתפרעים באזור מרכז ת״א, חלקם רעולי פנים שהפרו את הסדר הציבורי באופן בוטה, חסמו צירים תוך ידוי חפצים , פגעו בשוטרים וברכוש. 
 
סמוך לשעה  23:00 כלל צירי התנועה שהיו חסומים בעקבות המחאה נפתחו לתנועה מלאה של כלי רכב. כוחות המשטרה פיזרו את קומץ המתפרעים וממשיכים לפעול לשמירה על הסדר הציבורי ושלום הציבור. 
 
בסיום המחאה, אמר מ״מ מפכל, ניצב מוטי כהן: ״האמרה הערכית ׳כן למחאה ולא לאלימות’, באה היום לידי ביטוי בצורה מיטבית. אלפים מבני קהילת יוצאי אתיופיה הביעו את מחאתם באופן ממלכתי מכובד ולגיטימי, עת שמאות שוטרות ושוטרים נפרסו בשטח ובצירים על מנת להבטיח את שלום הציבור והסדר הציבורי, בצד הכוונת התנועה. הדיאלוג הרצוף של פיקוד מחוז תל אביב עם מנהיגות הקהילה, הטביע את חותמו בניהול מחאה מסודרת ומכובדת. השוטרים עשו ככל יכולתם על מנת  למזער ככל הניתן את הפגיעה בשיגרת החיים. לצערינו בתום ההפגנה קומץ צעירים בחרו בדרך האלימות והוונדליזם אך התנהגותם הפרועה לא הצליחה להאפיל על הישגיה המרשימים של מחאה מכובדת ועוצמתית של קהילה שלמה. משטרת ישראל תמשיך במהלכיה לחיזוק השתפ עם בני הקהילה האתיופית לטובת חיזוק האמון במשטרה״. 
 
 

עוד בתל אביב
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עילאי הרסגור-הנדין. להגדיל את מספר החניות
מי פנוי בכפר סבא?
פסק דין
מחאת הארנונה עולה מדרגה
מחאת הארנונה ברעננה עולה מדרגה
פרי נתיב, סמנכ"לית העירייה מסיימת את תפקידה
אלפי יח"ד ייבנו באשקלון
יונתן אלקובי, עידו רוזנטל, והמתנדב ברי שמיר
מחלום למציאות
משפרים את המכונות
נעצרה בחצי