תל אביב

פצועים ועצורים בסיומה של הפגנת יוצאי אתיופיה

בתום הפגנת מחאה של בני הקהילה האתיופית, החלו עשרות צעירים לגרום נזקים ולהתעמת עם שוטרים

מיכאל פרוסמושקין 30/01/2019
מפגינים נעצרו (iclipart)

שישה שוטרים נפצעו באורח קל ו - 11 צעירים נעצרו בעקבות התפרעות אלימה של קומץ מפגינים בסיומה של מחאת בני הקהילה האתיופית בתל אביב. 
 
מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל פעלה במאמצי הידברות רבים מול מארגני המחאה וגורמי ההנהגה לפני ובמהלך המחאה, ע״מ למנוע אלימות ולאפשר את חופש המחאה לכלל המוחים בצורה בטוחה. עם פיזור המחאה החלו עשרות צעירים להתפרע, חלקם רעולי פנים, לגרום נזק לרכוש ולנסות ולחסום את צירי התנועה באזור. המתפרעים החלו בזריקות אבנים, בקבוקים וחפצים ושריפת פחים. נוכח התפרעות אלימה זו , משטרת ישראל החלה לפעול להפסקת ההתפרעות והונדליזם ולפיזור המתפרעים".
 
בהמשך נמסר כי כוחות משטרה גדולים עמדו מול עשרות מתפרעים באזור מרכז ת״א, חלקם רעולי פנים שהפרו את הסדר הציבורי באופן בוטה, חסמו צירים תוך ידוי חפצים , פגעו בשוטרים וברכוש. 
 
סמוך לשעה  23:00 כלל צירי התנועה שהיו חסומים בעקבות המחאה נפתחו לתנועה מלאה של כלי רכב. כוחות המשטרה פיזרו את קומץ המתפרעים וממשיכים לפעול לשמירה על הסדר הציבורי ושלום הציבור. 
 
בסיום המחאה, אמר מ״מ מפכל, ניצב מוטי כהן: ״האמרה הערכית ׳כן למחאה ולא לאלימות’, באה היום לידי ביטוי בצורה מיטבית. אלפים מבני קהילת יוצאי אתיופיה הביעו את מחאתם באופן ממלכתי מכובד ולגיטימי, עת שמאות שוטרות ושוטרים נפרסו בשטח ובצירים על מנת להבטיח את שלום הציבור והסדר הציבורי, בצד הכוונת התנועה. הדיאלוג הרצוף של פיקוד מחוז תל אביב עם מנהיגות הקהילה, הטביע את חותמו בניהול מחאה מסודרת ומכובדת. השוטרים עשו ככל יכולתם על מנת  למזער ככל הניתן את הפגיעה בשיגרת החיים. לצערינו בתום ההפגנה קומץ צעירים בחרו בדרך האלימות והוונדליזם אך התנהגותם הפרועה לא הצליחה להאפיל על הישגיה המרשימים של מחאה מכובדת ועוצמתית של קהילה שלמה. משטרת ישראל תמשיך במהלכיה לחיזוק השתפ עם בני הקהילה האתיופית לטובת חיזוק האמון במשטרה״. 
 
 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים את סוף את החופש הגדול באושילנד
 הערכות חירום בנתבג
נחת בשלום מטוס הנוסעים שהמריא מגרמניה לישראל
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
יעל בר זוהר בקמפיין חדש
חשד: בן 17 איים לפרסם תמונות אינטימיות של קטינות
חוף נתניה
נתניה ארחה את שבת איחוד בתי הכנסת הצרפתיים בישראל
לעוף על היזמות באתחלא
לעוף על היזמות ב"אתחלא"
זוכי פרס גלר
פרס גלר
שריפת פסולת בתחנת המעבר הפיראטית
קנס כבד על שריפת פסולת שלא כחוק