תל אביב

"מאחורי קירות המוזיאון"

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות שמח להציג: תערוכה פעילה לכל המשפחה פתיחה לקהל הרחב: יום שבת, 23 במרס בשעה 11:00 הכניסה חינם!

כתב לוקאל 13/03/2019
ציורי נחום גוטמן
צילום באדיבות מוזיאון נחום גוטמן לאמנות

מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

המוזיאון הוא מוסד רוחש פעילות בו בעלי תפקידים רבים: אוצר, רשם, מעצב, מדריך ועוד אשר מתכננים את התערוכות העתידיות, מטפלים באוסף, ומתחזקים את חללי המוזיאון. תערוכה זו מאפשרת למבקרים להיכנס לנעליהם.

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מציג תערוכה חדשה: "מאחורי קירות המוזיאון", אשר מציגה את המתרחש מאחורי קירות מוזיאון לאמנות ומעוצבת ברוח עולם ה DIY  - עשה זאת בעצמך - שמאפשר עצמאות, למידה, התנסות ויצירה.

בתערוכה מיוחדת זו יוכלו המבקרים ליצור בעצמם יצירות אמנות ולאצור תערוכות בחלל התצוגה, ולהתנסות בשלבים השונים של הכנת תערוכה במוזיאון. כל אחת מתחנות התערוכה מציעה מידע, פעילות, התבוננות והנאה. הצבעים שנבחרו לעיצוב התערוכה הם צבעי יסוד, והחומרים שנבחרו הם קרטון, עץ ונייר.

את ההשראה לתערוכה שאבו יוצרות התערוכה, האוצרות מוניקה לביא ומאיה קשביץ והמעצבות רוני עזגד וענת לוי  מיצירותיו של נחום גוטמן. כל תחנה מוקדשת ליצירה או יצירות נבחרות, וכל תחנה מאירה צד מעולם המוזיאונים:  מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

התערוכה מציגה את  התחנות אותן עוברת יצירת האמנות מרגע היווצרה עד לרגע בו היא מוצגת במוזיאון, כל תחנה מתורגמת בתערוכה לתצוגה ולפעילות: ב"סטודיו של האמן", יוכלו המבקרים לשאוב השראה מעבודותיו של נחום גוטמן ולהכין בעזרת חומרי יצירה יצירות משלהם; ב"חדר האוסף"   יוכלו ללמוד על יצירתו של נחום גוטמן ולתרום יצירה לאוסף הילדים שיוקם בתערוכה ; ב"מחלקת מחקר והדרכה", ניתן יהיה לצפות בציור ענקי של גוטמן ולהרכיב על פיו פאזל בחדר התבוננות בסגנון יפני; ב"חדר תצוגה", ניתן יהיה לאצור תערוכה על פי רעיונות  של המבקרים. במסלול גם "חנות מוזיאון", ובו ניתן יהיה להעתיק רישום של נחום גוטמן, ולקחת הביתה  למזכרת. 

בחנות המוזיאון הממשית והיפה ניתן יהיה לרכוש ערכת משחק שהוכנה במיוחד לתערוכה, והילדים יוכלו בתום הביקור להמשיך ולאצור בביתם תערוכות מתחלפות של נחום גוטמן.

"מאחורי קירות המוזיאון" – תערוכה פעילה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות החל מ-23.3.2019- בשעה 11:00


 

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א  |  טלפון:  03-5161970 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור/ נחשולים
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור נחשולים
החניון המהיר של פנגו מתרחב
החניון המהיר של פנגו מתרחב
שוחים וזוכים
צעירה במצב קשה כתוצאה מתאונת אופניים
שוד לאור זרקורים
שבו רגבים, תלמיד תיכון רבין בכפר סבא
אלוף המתמטיקה
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
רעיונות לפיתוח סטארט אפים
יעל אהרונוב. הקפטנית שפותחת עונה עשירית בקבוצה
מחשבת מסלול מחדש