תל אביב

יחד תחת קורת גג אחת

עזרה ובצרון משיקה את "הבית להתחדשות עירונית" בנווה שרת

כתב לוקאל 24/03/2019
אלי גינזברג , מנכ
צילום: דורון סהר

עיריית תל אביב-יפו והחברה העירונית "עזרה ובצרון" ישיקו בשבוע הבא (יום ג', 2/4) את "הבית להתחדשות עירונית"- השלישי במספרו, בנווה שרת. מרכזים אלה מאגדים את כל הכלים והשירותים התכנוניים בתחום ההתחדשות העירונית תחת קורת גג אחת, זאת כחלק מהמדיניות העירונית לעידוד התחדשות עירונית וסיוע לתושבים המעוניינים בכך.

הבתים להתחדשות עירונית מהווים נקודת מפגש והתכנסות עבור תושבי העיר, מקום בו ניתן לקבל מגוון שירותים עירוניים, ייעוץ, הכוונה וליווי מקצועי שוטף בנוגע לתהליכי התחדשות עירונית, כל זאת במימון עירוני ושאינו למטרות רווח. השירותים המוצעים בבתים אלה כוללים מרכז הסברה ומידע, ליווי וקידום פרויקטים של התחדשות עירונית, יעוץ משפטי ראשוני, סלון למפגש עם יזמים, פגישות עבודה, ישיבות ועוד. הבית החדש בנווה שרת יצטרף לבתים הראשונים מסוג זה שהוקמו בתל אביב-יפו בשנתיים האחרונות בשכונת יד אליהו וביפו, ובעקבותיהם עזרה ובצרון צפויה לפתוח מרכזים נוספים ברחבי העיר.

אירוע ההשקה של הבית להתחדשות עירונית בנווה שרת יתקיים במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, יו"ר עזרה ובצרון אלדד מזרחי, מנכ"ל עזרה ובצרון אלי גינזברג ומנכ"ל העיריה מנחם לייבה.

אלי גינזברג, מנכ"ל עזרה ובצרון: " אנחנו נרגשים להשיק את הבית השלישי להתחדשות עירונית בנווה שרת. בית זה הוקם לאור הניסיון המוצלח ביד אליהו וביפו, שהוכיח לנו כיצד ליווי צמוד ומתמשך של התושבים, בונה קשר עמוק ומחויבות הדדית לשכונה. בשנים האחרונות אנו עדים למהפכה מבורכת בכל הקשור להתחדשות עירונית, יחד עם זאת, פרויקטים מסוג זה הינם לרוב מורכבים וארוכי טווח. כזרוע הביצועית של העירייה אנו פועלים כשירות לתושב, ללא מטרות רווח, וכל תפקידנו הוא להקל על התושבים, למזער בירוקרטיות, לצמצם חסמים, ומעל לכל - להגן על זכויותיהם. זאת אנו מקווים לעשות עבור התושבים גם בבית חדש זה להתחדשות עירונית".

בשנים האחרונות מובילה עיריית תל אביב-יפו עשרות תכניות להתחדשות עירונית, הן במרחב הציבורי והן במרחב הפרטי, תכניות אשר נועדו לשרת את התושבים מתוך הסתכלות אסטרטגית מתוכננת על מבנה ומרקם החיים בעיר לשנים קדימה. ההתחדשות העירונית של המרחב הציבורי ושל מבני הציבור החזירה אזורים שלמים בעיר לתושביה, כשהם משודרגים ומותאמים לצרכיהם, ולצרכיה של העיר במאה ה-21, והשלב הבא הינו ההתחדשות העירונית במרחב הפרטי ובשכונות המגורים.

במסגרת תכנית המתאר לעיר תא/5000 נקבעו כרבע משטחי המגורים בעיר כמתחמי התחדשות עירונית, כאשר עשרות התוכניות אותן מובילה עיריית תל אביב-יפו בתחום זה צפויות להוסיף כ-15 אלף יחידות דיור לעיר. 

את מכלול העשייה בתחום ההתחדשות העירונית מובילה עבור העירייה חברת עזרה ובצרון, אשר צברה ניסיון רב בתחום ומלווה בשנים האחרונות מאות פרויקטים של פינוי-בינוי, תמ"א 38 ושיפוצי חזיתות.

אירוע השקת הבית להתחדשות עירונית, יום שלישי 2.4.19, שעה 17:00, בכתובת קהילת קליבלנד 4, תל אביב-יפו.

 

 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוקפאו הליכי הקמת ביה"כ הרפורמי
רוכב אופניים חשמליים פגע בהולכת רגל
'שלוות הנתינה'
נעצר חשוד בשוד אלים ביפו
דוגמנית הבית
תחת הנהלה חדשה
תחת הנהלה חדשה
הרמטכל לשעבר גבי אשכנזי מתוך דף הפייסבוק
שלושה כפר סבאים יכהנו בכנסת הבאה
אישה נהרגה בתאונה באשדוד