תל אביב

"נוהל פתיחת מגירה"

מבקרי מס הכנסה גילו "נוהל" לפיו בחנות מכולת משעה מסוימת מכניסים את ההכנסות לתוך מגירה במקום לקופה, בביקורת שנערכה בדרום תל-אביב

כתב לוקאל 07/04/2019
iclipart

מבקרי מס הכנסה הופתעו, כשגילו במכולת בה ביקרו, שבאופן שיטתי בכל יום החל משעה מסוימת, מפסיקים להקליד את ההכנסות בקופה ופותחים ב"נוהל מגירה", להגדרתם של העובדים, למשך שאר היום. במסגרת זו נמצאו במגירה 8,866 ₪ שלא תועדו בספרי העסק. העובד שהיה באותה עת במכולת אמר למבקרים: "בעל העסק לא הסביר לי האם להקליד בקופה או לא".

ביקורת זו ונוספות היו חלק מ-67 ביקורותבעסקים, שערך משרד פקיד שומה תל-אביב 4 בדרום תל-אביב. מתוצאות המבצע עולה כי בקרב 18% מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כנדרש לפי החוק.

בחנות נעליים נמצאו מספר צ'קים שלא נרשמו בספרי העסק בסכום כולל של 7,020 ₪. בעל החנות טען: "לא ידעתי שצריך להוציא קבלה עבור צ'קים מראש, אני מוציא במועד הפירעון". בביקורת במלונית נמצאו צ'קים בסך כולל של 10,896 ₪ בגין השכרת חניון ללקוחות שונים, שלא נרשמו בספרי העסק. לטענת החברה: "החלפנו תוכנה לפני שבועיים וחצי ועדיין לא עדכנו את התוכנה, כשנעדכן נרשום את הכל". בעל חנות לביגוד והנעלה טען ש"לא ידע שאפשר לפתוח לו תיק משום שיש לו ויזה ולא תעודת זהות" כשהמבקרים גילו במהלך הביקורת שאין לו תיק ברשות המסים.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
רקדו את הקיץ
צעיר נדקר בנתניה - מצבו קשה
חיבור בין אוכל, עיצוב ואומנות
חיבור בין אוכל, עיצוב ואומנות ממטבחם של 15 שפים מובילים
אושרה הקמת 1,700 יחד ברמת השרון
אושרה הקמת 1,700 יח"ד ברמת השרון
איים בפטיש
אישום: תקף באלימות ואיים עם פטיש
ארוחת בוקר מפנקת , אצל שגב
ארוחת בוקר מפנקת... אצל שגב
גבר נדקר בנתניה
להחנות או לא להחנות