תל אביב

כיצד ישפיע האירוויזיון על מחירי הנדל"ן במרכז הארץ?

"תל אביב והמרכז לא ערוכים עדיין לכמות המבקרים בישראל"

כתב לוקאל 07/04/2019
ניר שמול מנכ
צילום: תומר פדר

אחרי שנים רבות תחרות האירוויזיון חוזרת לישראל. העיר שנבחרה לארח את התחרות הינה תל אביב ונשאלת השאלה איזו השפעה תהיה לתחרות זו על הנדל"ן בארץ? ועל מחירי הדירות.

על- לפי נתונים שפרסם איגוד השידור האירופי צפו בתחרות בשנה החולפת  כ-186 מיליון אנשים מ-42 תחנות שידור ברחבי העולם. מדובר עלייה של 4 מיליון צופים, ביחס לשנת 2017 ואנו צופים לעלייה נוספת בשנה זו בתחרות הקרובה בישראל. זו גם הפעם הראשונה שהתחרות תיערך בתל אביב ולא בירושלים כפי שהיה בפעמיים הקודמות בה ישראל זכתה בתחרות (ישראל זכתה פעם נוספת אבל במקרה זה לא אירחה את התחרות)".

לדברי ניר שמול, מנכ"ל חברת שניר: "בבואנו לנתח את ההשפעה של התחרות על הנדל"ן בארץ אני רוצה להתייחס להכנות הנדרשות בהיבט זה מצד הגורמים השונים הקשורים בתחרות וכמובן מגורמי הנדל"ן שיכולים ליהנות מכך. על פי נתונים מערים מארחות בעבר, בתל אביב  מצפים להגעתם של כ-20 אלף תיירים לטובת האירוויזיון, הצפויים להכניס כ-100 מיליון שקלים לקופת העיר. בתי המלון וכמובן דירות להשכרה קצרת טווח כדוגמת Air bnb ייהנו מפריחה חסרת תקדים בימי התחרויות חצי גמר וגמר וכמובן בתי העסק בעיר תל אביב. כמות כזו של אנשים שמגיעים לפרק זמן קצר הינה כמות אדירה ומבטיחה תפוסה מלאה בכל בתי המלון ובמרבית הדירות הפנויות להשכרה קצרת טווח ".

עיריית תל אביב מקדמת הקמת ״עיר אוהלים״ מודרנית לטובת באי האירוויזיון ואף פרסמה מכרז בנושא, מדובר בפתרון חדשני ייחודי וזול לטובת המוני צעירים שצפויים להגיע לעיר לקראת האירוויזיון ״והעיר״ תישאר פעילה עד למצעד הגאווה 2019 . 

העיר תמוקם סמוך לבמת האירוע, יהיו שאטלים זמינים לטובת השוהים בה, ורמות אירוח שונות מאוהלי שדה פשוטים עד לקרוואנים יוקרתיים בהתאם ליכולת הכלכלית של כל מתעניין. כמובן שמזג האוויר הנעים בחודשים אלו יביא לביקושים גבוהים לאירוח מסוג זה ולחוויה ייחודית עם קהל צעיר ודינמי. היום כאשר מחירי הטיסות הזולות צ'ארטרים ולואו קוסט מכל רחבי אירופה עיר זאת צפויה להביא לאירוע קהל רב שייהנה מאירוח זול, שונה ומהנה.

בנושא air bnb אני מציע לבעלי הדירות להיות זהירים מאוד מכיוון שרשויות המס בישראל שמו נושא זה במוקד הבדיקות שהם עורכים כיום בנדל"ן לאור הגבלת המס בחוק בפטור מתשלום מס על שכר הדירה. אני מציע לכל מי שמתכנן להשכיר דירה בצורה זו להיות ער לנושא המס ולהצהיר על הכנסות מכל השכרה שכזו.

לדברי שמול: "אני לא חושב נכון להיום שיש מספיק היערכות של בתי המלון ובעלי הדירות הפרטיים לכמות כזו גדולה של מגיעים ואפשר להניח שהטרנד החדש של החלפת דירות שנעשה בשנים האחרונות באתרי נדלן עולמיים רבים וקבוצות פייסבוק (חלקם סגורות) יביא אנשים רבים בישראל שיגיעו לדירה בישראל ויחליפו בזמן זה את הדירה שבה הם גרים עם אותה משפחה מישראל".

דווקא כמות הצופים האדירה יכולה להביא לחשיפה גדולה מאוד למדינת ישראל גם מצד מדינות רחוקות בהם ישנם יהודים שיכולים להיחשף לפרסומים הקשורים במדינה, תל אביב וכמובן גם בנדל"ן אם חברות הנדל"ן בישראל יערכו מבעוד מועד ״לצביעה״ של אוכלוסייה זו במדיה השונה לרבות טלוויזיה ודיגיטל . ניתן להניח כי יהודים רבים החיים בעולם ינצלו את ימי התחרות להגעה לארץ וזוהי הזדמנות גדולה להציע להם דירה בישראל.

אין ספק שמחירי הנדל"ן בישראל בכלל ובתל אביב בפרט הינם מחירים גבוהים יחסית למדינות רבות ותל אביב נמצאת במקום של כבוד במחירי הנדל"ן בדומה לערים הגדולות בעולם פריס, ניו יורק, לונדון ואחרות ובחלק מהמקרים אף גבוהה יותר . חשיפה כזו גדולה לעיר תל אביב עלולה להביא ולעודד יהודים רבים לרכוש דירות בישראל ובעקיפין עלולה לגרום לעלייה נוספת בעיר היקרה והמבוקשת כל כך בעולם בקרב יהודים.

תכנון והכנה נכונה של מסרים המתאימים ליהודים בפרסומות כתבות ושיווק ממוקד ונכון יכול להביא לגל של רכישות של דירות לפני התחרות במהלכה ולאחריה. הכל תלוי עד כמה תתבצע כאמור הכנה נכונה שתתבטא לא רק בבתי המלון והעסקים אלא גם בקרב גורמי הנדל״ן בישראל בכלל ובתל אביב בפרט.

שתהיה לנו תחרות מוצלחת.

*** הכותב הוא - ניר שמול מנכ"ל חברת שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית 


עוד בתל אביב
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
ניר ארדיטי עם יובל בישט ואביעד לוי
טס לאליפות אירופה
נתפס נוהג ב - 163 קמ"ש
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
ההתעללות נמשכת
ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם יובל וגנר נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל וקרן טלקר מנהלת תחום הנגישות העירונית
"סמן מרכזי ומוביל בתחום הנגישות"
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים
ילדי מדיה אנקורי בונים אתרים עם מומחי חברת WIX