תל אביב

שביתה כללית באוניברסיטת תל אביב

החל ממחר (רביעי , 1.5.19) ארגון הסגל האקדמי באוניברסיטת תל אביב ישבית את הלימודים עד להודעה חדשה

30/04/2019
שביתה כללית באוניברסיטת תל אביב
iclipart

ארגון הסגל  האקדמי הזוטר באוניברסיטת תל אביב ישבית את האוניברסיטה  החל ממחר (רביעי , 1.5.19) עד לסיכום על הסכם קיבוצי חדש.

הנהלת ארגון הסגל האקדמי הזוטר הודיעה למנכ"ל אוניברסיטת תל אביב כי השבתת האוניברסיטה היא ברירת המחדל, ומהווה תוצאה  ישירה של ניסיון לגרור רגליים, חוסר רצינות וחשש לחוסר תום לב מצד הנהלת האוניברסיטה.

כזכור, ההחלטה על השבתת האוניברסיטה התקבלה לאור העובדה שההנהלה  חזרה בה מן ההסכמות שהושגו בתום השביתה הקודמת (אוקטובר 2018), ועל  רקע התנתקות חד צדדית  של הנהלת האוניברסיטה מהמו״מ לפני כחמישה שבועות.

כתוצאה מכך הודיעה הנהלת ארגון הסגל האקדמי הזוטר כבר לפני למעלה משבועיים על היערכות לקראת צעדים ארגוניים(עד לשביתה מלאה) אחרי חופשת הפסח, ככול שהמו"מ לא יתקדם ולא יבשיל להסכם.

נטלי לוי, יו"ר ארגון הסגל האקדמי הזוטר:" לצערי הרב, למרות שאפשרנו דחייה במועד השביתה עד למיצוי השיח עם הנהלת האוניברסיטה, אנו מבינים שלא נותרה ברירה בידנו אלא לממש צעדים ארגוניים, ולהשבית את האוניברסיטה  עד להשלמת חתימה על הסכם קיבוצי חדש.  ניתן לסכם את הנושאים שנותרו פתוחים  בשעות בודדות, אך הנהלת האוניברסיטה בוחרת שוב בדרך של דחיות, עיכובים והקשחת עמדות".

הנושאים שנותרו במחלוקת כוללים: הרחבת הזכאות לביטחון תעסוקתי מוגבר,  הגבלות חמורות על העסקה שעתית באוניברסיטה, תקצוב קרן מעונות להורים לילדים קטנים בסכום של מאות אלפי שקלים בשנה, תביעה  מחברי הסגל להשלים ימים שהוחסרו בשל מחלה ואבל ללא תוספת תשלום, קנסות שההנהלה רוצה להטיל על חברי הסגל ועוד.

יו"ר הארגון שבה והדגישה כי "מעבר לסוגיות של תנאי העסקה ושכר, לנגד עיננו ניצב  עתיד ההשכלה הגבוהה בכלל ובאוניברסיטת תל אביב בפרט. המשך העסקה בתנאים אלה  פוגעת לא רק בחברי הסגל האקדמי הזוטר אלא בציבור הסטודנטים כולו שאינו זוכה לרמת ההוראה שמגיעה לו". אמרה לוי.

 הסגל האקדמי הזוטר בת"א, כולל כ 5,000  עוזרי הוראה, מתרגלים, עמיתי הוראה, מורים מן החוץ ומורים במסלול המקביל (כולל בתוכניות חוץ תקציביות) המקיימים כ-80% מהיקף ההוראה והמחקר באוניברסיטה.

כידוע, הסכם השכר האחרון של הסגל הזוטר הסתיים באוקטובר 2014. בהמשך נפתח מו"מ להסכם קיבוצי חדש להסדרת ההעסקה של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות אך השיח עם ור"ה הופסק על ידם באופן חד צדדי במאי 2018 והתחדש רק בחודש אוקטובר בעקבות יציאת המרצים לשביתה.

השביתה באוניברסיטת תל אביב תימשך כאמור עד לסיכום  על הסכם קיבוצי חדש.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
זבוב על הקיר
פרישה מרצון בעיריית רעננה
פרישה מרצון בעיריית רעננה
רוכב אופנוע נפצע בתאונה בהוד השרון
מזרזים את שיפוץ חצרות הגנים
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בהוד השרון
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
עבודות שירות לעורכת דין שהורשעה בעבירות מס
"הילדים שלנו לא נרדמים עד השעה 12 בלילה כמעט בכל יום"
שוד בנק במרכז כפר סבא
שוד בנק במרכז כפר סבא