תל אביב

למען תושבי הדרום

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מעניק כרטיס כניסה 1 +1 בהצגת תעודת תושב הדרום

כתב לוקאל 05/05/2019
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
צילום: רן ארדה ונועה שטיינר

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, הנמצא בלב שכונת נווה צדק, פותח את שעריו בפני תושבי הדרום ומעניק להם כרטיס כניסה 1+1 בהצגת תעודת תושב הדרום, לתערוכות המוצגות בימים אלו במוזיאון.

התערוכות המוצגות בימים אלו במוזיאון:

"מאחורי קירות המוזיאון" – תערוכה חדשה אשר מציגה את המתרחש מאחורי קירות מוזיאון לאמנות ומעוצבת ברוח עולם ה DIY  - עשה זאת בעצמך - שמאפשר עצמאות, למידה, התנסות ויצירה.

בתערוכה מיוחדת זו יכולים המבקרים ליצור בעצמם יצירות אמנות ולאצור תערוכות בחלל התצוגה, ולהתנסות בשלבים השונים של הכנת תערוכה במוזיאון. כל אחת מתחנות התערוכה מציעה מידע, פעילות, התבוננות והנאה. הצבעים שנבחרו לעיצוב התערוכה הם צבעי יסוד, והחומרים שנבחרו הם קרטון, עץ ונייר.

את ההשראה לתערוכה שאבו יוצרות התערוכה, האוצרות מוניקה לביא ומאיה קשביץ והמעצבות רוני עזגד וענת לוי  מיצירותיו של נחום גוטמן. כל תחנה מוקדשת ליצירה או יצירות נבחרות, וכל תחנה מאירה צד מעולם המוזיאונים:  מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

"נופים נסתרים ומפות נעלמות" - תערוכה מקיפה ומרגשת מיצירותיו של נחום גוטמן במלאות לו 120 שנה. בתערוכה, מוצגות עבודות של נחום גוטמן שטרם הוצגו בציבור, ונחשפים פרטים חדשים על יצירתו ועל מקומה של שכונת נווה שאנן בביוגרפיה שלו.

התערוכה מעוצבת ברוח עכשווית ובשפה ויזואלית מעודכנת ומפגישה בין עיצוב עכשווי לקלאסיקה של נחום גוטמן. לצורך התערוכה שוחזרו תצלומי אוויר גרמניים בני מאה שנה, הוצאו ממחסני מרכז מיפוי ישראל מפות מנדטוריות, נערכו סרטוני וידאו בהשראת יצירותיו של גוטמן, ורחפנים נשלחו לצלם את תל-אביב ממבט על. האמן הצעיר דוד דובשני, אייר עבור התערוכה סדרת איורים בהשארת הסיפור "תחרות שחייה" (שכתב בנימין תמוז), המתאר את קץ תקופת בתי הבאר שגוטמן הרבה לצייר.


שעות פתיחת המוזיאון:       

 

 מחירי כניסה למוזיאון:

יום א': סגור

הכניסה לילדים עד גיל 18 ללא תשלום

ב'-ה': 10:00 - 16:00 

מבוגר: 24 ₪

ו': 10:00 - 14:00 

גמלאי: 12 ₪

שבת: 10:00 - 15:00

סטודנט: 12 ₪

 

תושב ת"א: 18 ש"ח 

 

* ביום ו' הכניסה ב-50% הנחה

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א    |   טלפון:  03-5161970

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
עלמה זק בקמפיין חדש
עלמה זק בקמפיין חדש
סופי גולדהרוש
צעירה לנצח
חזית מוזאון הנגב לאמנות וחזית מוזאון לתרבות האסלאם
"סלפי במוזאון"
הדמיה של בית הספר יעל רום שיוקם בחורשת העמל
מבנה הקבע לבית הספר "יעל רום" יוקם בחורשת העמל
פרלמנט הילדים
מנהיגי העתיד
מרעננה לארווויזיון?
בחירות בפייסבוק (טור דעה)
האשה בת הישוב הישן הירושלמי
"האשה - מסע בין עולמות"