תל אביב

מאחורי הקירות

מוזיאון נחום גוטמן אירח את נערות עמותת שניר

כתב לוקאל 12/05/2019
מימין דנית דברה, מיכל חייאב, טלי מורשתי, מוניקה לביא, ניר שמול
צילום: אסף לוי

למעלה מ 20 נערות מעמותת שניר, הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך ובתרבות, הוזמנו ע"י הנהלת מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, בראשות מנכ"לית המוזיאון מוניקה לביא,  ליום העשרה וסיור  בתערוכה החדשה המוצגת במוזיאון "מאחורי קירות המוזיאון".

את האירוע פתח ניר שמול יו"ר עמותת שניר, שאמר: "העמותה יוזמת שיתופי פעולה עם מוזיאונים ואמנים על מנת להנגיש את האמנות בקרב ילדים ובני נוער, שאין ביכולתם להיחשף לעולם זה".

מוניקה לביא, מנכ"לית ואוצרת ראשית במוזיאון, אמרה: "אנו רואים חשיבות רבה לקירוב קהלים אשר אינם הקהל הטבעי של המוזיאונים ואינם שוחרי אמנות ותרבות. חשוב לנו מאוד לארח בעיקר נערים ונערות צעירים, אשר עיקר התרבות שהם מקבלים הינה ממסכי הסלולר והמחשבים."

דנית דברה, מנכ"לית העמותה אמרה: "אנו מודים על ההזדמנות שהענקתם לנו להציץ אל מאחורי הקלעים של עולם האמנות בדרך חווייתית ומרתקת, ילדותו של נחום גוטמן, שהיה בה עצב ואבדן לצד תעצומות נפש ורצון ליצור ולהצליח להביא את עצמו, מהווים מודל בתכנית החינוכית שלנו, "הכוכבים של שניר" .

קים בוסי, יועצת חינוכית בתכנית החינוכית: "לקראת הביקור במוזיאון, הבנות למדו במשך מספר שבועות על האמן נחום גוטמן, חקרו את יצירתו ופועלו והגיעו מוכנות ומעוניינות לראות ולשמוע עוד על יצירתו".

עם סיום הדברים, צוות ההדרכה של המוזיאון ערך להן סיור עם הסבר מפורט על האמן נחום גוטמן ופועלו ולאחר מכן התמקדו בתערוכה החדשה, שמעו הסברים בתחנות השונות והשתתפו באופן פעיל ויצירתי בתערוכה המציגה את מאחורי הקלעים של עולם האמנות והמוזיאונים.

בתום הסיור הזמין ניר שמול את מוניקה לביא לתערוכה  של האמן יעקב וקסלר, שתיפתח ב 15.5 וכל היצירות נתרמו לגיוס כספים  למען ילדי עמותת שניר.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעירה טבעה למוות באזור חוף פלמחים ; חברתה במצב אנוש
 פועל כבן 40 נפל במדרגות באתר בניה בחיפה ונפצע  באורח בינוני
פצוע בינוני בנפילה באתר בניה בחיפה
המליאה השקופה
עשרות משתתפות במשט הוורוד
עשרות משתתפות ב"משט הוורוד"
חשודה לא הובאה בזמן לביהמ"ש – המשטרה תשלם
'נמשיך לבנות את הערבה התיכונה'
הרב דר מיכאל לייטמן
ידענו ימים יפים מאלה
שומרת על יציבות
שומרת על יציבות