תל אביב

הפרויקט בשכונת נווה גולן יוצא לדרך

72 דיירי הבניין ברחוב יפת 171 יפונו עד להשלמת עיקר עבודות הבינוי

כתב לוקאל 26/05/2019
פרויקט aya צ.פ .
צילום הדמיה: דני שמש

לאחר שקיבלה את אישורה של הועדה המקומית לתכנון ובניה תל אביב, תחל  בקרוב חברת צ.פ.ייזום ובנייה, בעבודות לחיזוק ועיבוי פרויקט מגורים ברחוב יפת 171בתל אביב יפו. לבניין, הכולל כיום 72 דירות בשמונה כניסות, יתווספו עוד 39 דירות חדשות בשתיים וחצי קומות. מדובר בפרויקט הראשון בשכונת נווה גולן היוצא לדרך במסגרת התחדשות עירונית אשר יקרא בשם AYA.

לצ.פ. ייזום ובנייה עוד שלושה פרויקטים שהיא מקדמת בשכונת נווה גולן ונמצאים בשלבים מתקדמים של תכנון ורישוי. בנוסף, מקדמת החברה פרויקט גדול של תמ"א 38/2 ביפו א' ופרויקט נוסף של תמ"א 38/2 בבנייני שיכונים בלב יפו.

תמהיל הדירות בפרויקט AYA יכלול דירות 3-4 חדרים ודירות פנטהאוז, במחיר של החל מ 2.099 מיליון שקלים לדירת 3 חדרים , בתקופת הפריסייל.

לדירות הקיימות שגודלן 30-60 מ"ר בנוי, יתווספו עוד 25 מ"ר ו-12 מ"ר מרפסת. כמו כן ישופצו מערכות הבניין, ישופץ  החלל הציבורי ותתווספנה מעליות.

הפרויקט תוכנן על ידי אדריכלית עדי גל ממשרד גל פלג אדריכלים.

בטקס העלייה על הקרקע שנערך השבוע, נכחו נציגי צוות תכנון יפו ודרום בעיריית תל אביב אשר ברכו על יציאתו לדרך של הפרויקט הראשון בשכונה. בטקס גם נכח חבר מועצת העיר ת"א-יפו, יו"ר ועדת יפו בעירייה, עו"ד אמיר בדרן.

צביקה פוקס, בעלי חברת צ.פ. ייזום ובנייה אמר בטקס כי " בקרוב יתפנו מהבניין 72 הדיירים אשר עד להשלמת עבודות הבניין יתגוררו בשכירות ובכך תחסך מהם תקופה לא נעימה של מגורים באתר ההולך ונבנה". פוקס ציין כי פינוי הדיירים אינו מובן מאליו, בעיקר לנוכח העובדה כי אין זה מקובל לפנות דיירים בתקופת העיבוי והחיזוק של פרויקטים שעוברים חיזוק ועיבוי במסגרת תמ"א 38 בצפון העיר, למשל. עוד ציין פוקס כי החברה מאמינה מאד בפוטנציאל של שכונת נווה גולן בשל הקרבה לחוף הים, לשכונת עג'מי הנחשבת, לצירי תחבורה ראשיים ול-2 תחנות  של הרכבת הקלה ההולכות ומוקמות. פוקס ציין כי,  "לתמהיל האנושי המגוון של תושבי השכונה ולאופייה  הקהילתי, חלק נכבד במימוש הפוטנציאל של שווי הנכסים הקיימים והחדשים שייבנו בה".

שכונת נווה גולן הסמוכה לשכונת עג'מי גובלת ברחובות יפת ממערב, סהרון , הבעש"ט ושדרות ירושלים במזרח. בשכונה מקודמים מספר פרויקטים במסגרת התחדשות עירונית שטרם הבשילו והשכונה כלולה במסמך המדיניות שפרסמה לפני כשנתיים עיריית תל אביב בנוגע להתחדשות עירונית בדרום יפו ומאפשר לשלש את כמות הדירות באזור מ־6,300 עד לכ־20 אלף במסלולי פינוי־בינוי, בנייה חדשה ותמ"א 38.

קידום פרויקט AYA היה מהיר מאד, כך לדברי גלית ולנר, מקדמת פרויקטים בהתחדשות עירונית, אשר ליוותה את יוזמת הדיירים להתארגן וקידמה את הפרויקט עד להוצאת ההיתר . לפני שלוש שנים ערב הפסח הוגשה הבקשה להיתר  וכאמור לאחר הפסח האחרון, התקבל אישור העירייה לעלות על הקרקע לתחילת עבודות.
במכרז לבחירת עורך דין דיירים נבחר לייצגם עו"ד איתמר פנץ.
ב"כ הייזם – משרד שרקון בן עמי.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט פינוי בינוי במתחם גון קנדי
פינוי בינוי בראש העין
היערכות כנגד מפגע היתושים
היערכות כנגד מפגע היתושים
בני 17 חשודים כי סרסרו בקטינה
בני 17 חשודים כי סרסרו בקטינה
איך בוחרים אופניים?
חשד: ניקו את החדרים וגם את הכספת
אוסף חרקים במקום אוסף בולים...
סוגרים מעגל
דגל הגאווה על בניין העירייה
דגל הגאווה על בניין עיריית הוד השרון