תל אביב

משרד נסיעות בת"א העלים הכנסות בשווי רבע מיליון שקלים

עסקאות בתחום התיירות בסכום של 266,000 ש"ח לא נרשמו בספרי העסק של משרד נסיעות בתל-אביב כך עלה במבצע ביקורת של מס הכנסה בתל אביב

כתב לוקאל 18/06/2019
משרד נסיעות  בת
צילום אילוסטרציה iclip art

מבקרי מס הכנסה הופתעו לגלות שמשרד נסיעות לא רשם הכנסות  בסכום כולל של 266,000 ₪ . תשובת מנהל המשרד לפשר הדבר היתה: "משרד רואה החשבון שלי רושם את זה בכרטסת.."בביקורת במשרד תיווך נמצא שהכנסות מהשכרת חניות בסכום של 80,000 ₪ לא תועדו בספרי העסק. תגובת בעלת המשרד לא איחרה להגיע: "אני מוציאה קבלות רק לאחר פירעון הצ'קים".  גננת של רשמה הכנסות בסך 82,000 ₪ טענה: "אני מוציאה חשבונית מס /קבלה פעם בחודש".בביקורת במסעדת שווארמה התברר שבעלי המסעדה רושמים הזמנות ואז מבטלים אותן על מנת להתחמק מרישומן בספרים. בדיקה של כל ההזמנות ש"בוטלו" בדרך זו בחודש האחרון העלתה שלא נרשמו הכנסות בסכום של 34,000 ₪.

ביקורת זו ונוספות היו חלק מ-98 ביקורותבעסקים, שערך משרד פקיד שומה תל-אביב 4 בדרום תל-אביב. מתוצאות המבצע עולה כי 8 בתי עסק בלבד, לא רשמו הכנסות כנדרש לפי החוק.

פעילות הביקורת נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
תוך כמה זמן אנשים מורידים את מחיר הדירה?
אנושופ
פסח ביריד אנושופ – 100% קניה חברתית
מנכ"לית העירייה פורשת
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
טורניר כדורעף החופים הראשון במועצת בני שמעון
בתי הספר התאומים
"בני הרצליה" ביטלה את ההנחה האוטומטית לחד הוריות
בונים מגדלים