תל אביב

הגרלת 50 דירות להשכרה במחיר מוזל

עיריית תל אביב-יפו ממשיכה להוביל את תחום דיור בר ההשגה בישראל ותיפתח מחר, יום ב', 1 ביולי 2019, את ההרשמה להגרלת 50 יחידות דיור ברות השגה, אשר מתווספות לכ-150 דירות ברות השגה אשר כבר מאוכלסות ועוד אלפי דירות בתכנון

כתב לוקאל 30/06/2019
הדמיות של הפרויקט
צילום הדמיה באדיבות גינדי TLV

במסגרת ההרשמה יוצעו 50 יחידות דיור להשכרה במחירים מוזלים בפרויקט החשמונאים בשוק הסיטונאי - גינדי TLV. בשונה מהגרלות קודמות, עיריית תל אביב יפו הגדירה את אוכלוסיית הרווקים והזוגות ללא ילדים כקהל היעד של הפרויקט, לאחר שעד כה דיור בר השגה נתן מענה על פי רוב למשפחות צעירות.

הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות. כלל הזכיות כפופות לחתימת המתמודדים מול היזם ובעמידה בקריטריונים שקבעה מועצת העירייה.

אכלוס מחצית מהדירות צפוי לרבעון האחרון של 2019 ואכלוס 25 הדירות הנוספות ייערך במהלך הרבעון הראשון של 2020.

חברת "עזרה ובצרון", המשמשת כזרוע הביצועית של עיריית תל אביב-יפו בתחום הבינוי הציבורי וכן מובילה את תחום ההתחדשות העירונית בעיר, אמונה על ניהול הפרויקט.

 

**ההרשמה תתקיים בתאריכים 1.7.19 – 12.8.19**

לאחר ההגרלה תתבצע בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת דירה, לפי סדר עלייתם בהגרלה.

השוק הסיטונאי הינו פרויקט  עירוני חדש בפינת הרחובות השוקקת של קרליבך/החשמונאים (החשמונאים 96), במרכזה הוקם קניון  TLV. לפרויקט הדיור בר השגה הוקצו 50 דירות בנות 2 חדרים בשטח של כ- 52 מ"ר + מרפסת בגודל 6 מ"ר. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ- 4,500 ₪ .

הקריטריונים לקביעת הזכאות הומלצו על ידי הוועדה לדיור בר השגה של העירייה, והינם פועל יוצא של שיקולי מדיניות ובראשם הגדרת צעירים ממעמד הביניים כקהל היעד המרכזי.

לאור הביקוש, בשנה שעברה הורחבו הקריטריונים וכעת תנאי הסף כוללים שישה קריטריונים, בהם: היעדר בעלות על דירה, תושבות בתל אביב יפו (במשך שלוש השנים האחרונות לפחות או במשך ארבע שנים לפחות מתוך עשר השנים האחרונות שקדמו למועד הקובע), גיל שאינו עולה על 45. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי הכנסה המדורגת בעשירונים ראשון עד שביעי (עם אפשרות לסטייה של עד 10 אחוזים מעל הסכום הקבוע ברף העליון של העשירון השביעי בהתאם לפרסומי הלמ"ס).

מעבר להרחבת הקריטריונים, על מנת להקל על התושבים, המתמודדים לא ידרשו להמציא את כל המסמכים בשלב הרישום, אלא רק לצרף צילום תעודת זהות ולחתום על הצהרה שהם קראו על הפרויקט, מעוניינים בו, קראו את הקריטריונים ועומדים בהם. רק נרשמים אשר יעלו בהגרלה יידרשו להמציא את המסמכים לעזרה ובצרון.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "המציאות הישראלית שבה אפילו בני/ות מעמד הביניים יכולים רק לחלום על רכישת דירה - היא תולדה של תפיסת עולם והחלטות ממשלתיות שהשאירו את נושא הדיור לכוחות השוק, במקום לראות בקורת גג זכות בסיסית המוקנית לכל אדם.
עיריית תל-אביב-יפו היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא יוקר הדיור והמחייה בראש סדר עדיפויותיה. בכלים המצומצמים העומדים לרשותה, העירייה מקדמת פרויקטים לדיור בר השגה ותכניות להתחדשות עירונית להגדלת מצאי הדירות בשוק. אמנם לבדנו איננו יכולים להטות את המאזניים הכורעים תחת כוחו של השוק החופשי - אך בזכות מחקר מעמיק וחשיבה יצירתית, הצלחנו ליצר מודל ראשון מסוגו בארץ שניתן ליישמו בישראל כולה, ועולה בידינו לספק מלאי של מאות יחידות דיור בהישג יד, ואלפי דירות עוד בתכנון.  אין לי אלא לשאוף ולקוות שהמודל המתהווה בתל-אביב-יפו ישמש דוגמא שתאפשר לממשלת ישראל להצטרף למהלך וליזום פרויקטים דומים בכל רחבי הארץ".

מנכ"ל חברת עזרה ובצרון, אלי גינזברג: "כחברה עירונית הפועלת לרווחת התושבים, אנו פועלים כל העת למען קידום פרויקטים לדיור בר השגה ותכניות להתחדשות עירונית להגדלת מצאי הדירות בשוק. הקשר המתמשך עם התושבים חידד בפנינו את הצורך במתן מענה משמעותי לאוכלוסיית הרווקים והזוגות ללא ילדים הנאבקים ביוקר המחיה.
עזרה ובצרון נערכת להתעניינות הרבה סביב הפרויקט עם צוות מנוסה ומקצועי שיהיה זמין לכל שאלה והתלבטות.  כמו כן, החברה בנתה אתר אינטרנט ייעודי לפרויקטים של דיור בר השגה בו ניתן להתעדכן בכל פרטי הפרויקט ואף לבצע הרשמה מקוונת. אני מזמין כל אחד העומד בתנאי הזכאות להיכנס לאתר ולהירשם ומאחל בהצלחה לכל המועמדים".

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעודדים מעורבות חברתית
מתכוננים לעוד שנת בצורת
גבר טבע בבריכה בעכו
גבר טבע בבריכה בעכו
ראש העיר רפי סער וסגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין ברכב החשמלי
עידן הרכב החשמלי בכפר סבא
מפצח האגוזים
הבלט הישראלי גאה להציג: "מפצח האגוזים"
 רוכב קורקינט חשמלי נפצע אנושות סמוך לצומת בילו
רוכב קורקינט חשמלי נפצע אנושות סמוך לצומת ביל"ו
"נולדת לנצח"
4 דרכים לחסוך בחשמל בקיץ
4 דרכים לחסוך בחשמל בקיץ