תל אביב

שבועיים של אמנות חופשית במוזיאון

לרגל סיום חופשת הקיץ, מוזיאון נחום גוטמן לאמנות שמח להזמין את הקהל הרחב בכניסה חופשית לתערוכות המוזיאון בשבועיים האחרונים של החופש הגדול בימים ב' עד ה' 19 באוגוסט עד ה-29 באוגוסט

כתב לוקאל 19/08/2019
צילום: אלעד גוטמן

החל מיום ב', ה-19 באוגוסט ועד ליום ה', ה-29 באוגוסט (לא כולל שישי ושבת) יפתח מוזיאון נחום גוטמן לאמנות את שעריו ויעניק הזדמנות למעוניינים לבקר בתערוכות המוזיאון בחינם.

הקהל הרחב מוזמן לבקר וליהנות משתי תערוכות המציגות בימים אלו במוזיאון: התערוכה הפעילה לכל המשפחה"מאחורי קירות המוזיאון" ותערוכת הקבע "נופים נעלמים ומפות נסתרות" המציגה מגוון רחב מיצירותיו של נחום גוטמן ומציינת 120 שנה להולדתו של האמן.

על התערוכות:

"מאחורי קירות המוזיאון": מהו חדר תצוגה? מהי תערוכה? מהו אוסף? מה עושה רשם? מה היא מלאכתו של האוצר?

המוזיאון הוא מוסד רוחש פעילות בו בעלי תפקידים רבים: אוצר, רשם, מעצב, מדריך ועוד אשר מתכננים את התערוכות העתידיות, מטפלים באוסף, ומתחזקים את חללי המוזיאון. תערוכה זו מאפשרת למבקרים להיכנס לנעליהם.

התערוכה מציגה את  התחנות אותן עוברת יצירת האמנות מרגע היווצרה עד לרגע בו היא מוצגת במוזיאון, כל תחנה מתורגמת בתערוכה לתצוגה ולפעילות: ב"סטודיו של האמן", יכולים המבקרים לשאוב השראה מעבודותיו של נחום גוטמן ולהכין בעזרת חומרי יצירה יצירות משלהם;  ב"חדר האוסף"   יכולים ללמוד על יצירתו של נחום גוטמן ולתרום יצירה לאוסף הילדים שיוקם בתערוכה; ב"מחלקת מחקר והדרכה", ניתן לצפות בציור ענקי של גוטמן ולהרכיב על פיו פאזל בחדר התבוננות בסגנון יפני; ב"חדר תצוגה", ניתן לאצור תערוכה על פי רעיונות  של המבקרים. במסלול גם "חנות מוזיאון", ובו ניתן להעתיק רישום של נחום גוטמן, ולקחת הביתה  למזכרת. 

"נופים נסתרים ומפות נעלמות": התערוכה מעוצבת ברוח עכשווית ובשפה ויזואלית מעודכנת ומפגישה בין עיצוב עכשווי לקלאסיקה של נחום גוטמן. לצורך התערוכה שוחזרו תצלומי אוויר גרמניים בני מאה שנה, הוצאו ממחסני מרכז מיפוי ישראל מפות מנדטוריות, נערכו סרטוני וידאו בהשראת יצירותיו של גוטמן, ורחפנים נשלחו לצלם את תל-אביב ממבט על. האמן הצעיר דוד דובשני, אייר עבור התערוכה סדרת איורים בהשארת הסיפור "תחרות שחייה" (שכתב בנימין תמוז), המתאר את קץ תקופת בתי הבאר שגוטמן הרבה לצייר.

נושא "המבט הגברי בנשים" שהעסיק את גוטמן, כמו רבים מבני דורו, מטופל אף הוא: בתערוכה מוצגת בת דמותה של שושנה הצדקת, שהתגלגלה ביצירתו של גוטמן לנערה ערבייה בפרדס ולאישה העוסקת בזנות. מבעד לחורי הצצה שבחלל התערוכה, יכול הצופה להתבונן בסרטונים שהוכנו במיוחד עבור התערוכה, המעמתים אותו עם מוסכמות מיניות ביחסי נשים גברים, הנמצאות במרכז השיח העכשווי.

כל אלה, בצד גילוי מיקומם הממשי של יצירות גוטמן שעד כה לא היה ידוע היכן צוירו, יוצרים חוויית צפייה עשירה מבחינה חזותית ותוכנית, המספקת מפגש מחודש ומסעיר עם אחד האמנים האהובים והמסקרנים בתרבות הישראלית.

אנו מזמינים אתכם להצטרף למסע מופלא בנופים שנעלמו זה מכבר מן העין, אך נותרו חקוקים במפות ישנות ובעבודות של גוטמן, המשלבות אמת ובדיה, עדות אישית וזיכרון קולקטיבי.   

שעות פתיחת המוזיאון:       

 

 

מחירי כניסה למוזיאון:

יום א': סגור

הכניסה לילדים עד גיל 18 ללא תשלום

ב'-ה': 10:00 - 16:00 

מבוגר: 24 ₪

ו': 10:00 - 14:00 

גמלאי: 12 ₪

שבת: 10:00 - 15:00

סטודנט: 12 ₪

 

תושב ת"א: 18 ש"ח 

 

* ביום ו' הכניסה ב-50% הנחה

 

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א  |  טלפון:  03-5161970עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
פורום הנהגת מועצת הנוער היוצא והנכנס
יו"ר חדשה למועצת הנוער העירונית בחיפה
צעירה ישראלית נהרגה בבוליביה
שגרירי המחול של פרדס חנה כרכור
סוחבים את כל הליגה על הגב
הכדורגל עבר למועצה
גינת השעשועים בסמטת ויצו. מתקנים חמים בימי הקיץ הלוהטים
מדוע אין רשת הצללה בגינה בסמטת ויצ"ו?
לשים את הנייד בצד
"לשים את הנייד בצד"
הולכים לספריית הצעצועים