תל אביב

איפה מוצע למכירה פנטהאוז בשווי קרוב ל-30 מיליון?

דרכו של פרויקט : מהמבנה ההסטורי של המוסד לביטוח הלאומי לפרויקט יוקרה. מחירי הדירות בפרויקט מתחילת השיווק ועד האכלוס עלו ב כ 52% . מחיר הדירות האחרונות הגיע ל 76,000 ₪ למ"ר

כתב לוקאל 24/09/2019
פינת מסריק של קבוצת כנען, צילום: itstudio

בימים אלה, מתאכלס פרויקט "פינת מסריק" שבנתה קבוצת כנען בכיכר מסריק בתל אביב, על מגרש עליו עמד המבנה ההיסטורי של המוסד לבטוח לאומי.

בפרויקט, הממוקם באזור "העיר הלבנה" בתל אביב, שווקו עד כה15 דירות בשווי כולל של כ 120מיליון ₪  .  הדירה היקרה ביותר שנמכרה בפרויקט היא מיני פנטהאוז בשטח של 148 מ"ר בתג מחיר של 14 מיליון ₪. מבדיקת עסקאות הרכישה של יחידות הדיור בפרויקט, עולה כי מחירי הדירות בתחילת השיווק בפרויקט עמדו על 50,000 ₪ למ"ר ואילו בשיווק הדירות האחרונות הם הגיעו ל 76,000 ₪. נתון המשקף עליה של 52% במחירים מתחילת שיווק הפרויקט ועוד סופו. נתון זה מאפיין את העלייה במחירי דירות היוקרה  בצפון הישן של תל אביב בפרט ותל אביב בכלל בשנה וחצי האחרונות. מרבית הרוכשים ב"פינת מסריק" הנם אנשים עמידים תושבי תל אביב והמרכז.

עם האכלוס, נותר לשיווק הפנטהאוז בקומה העליונה המוצע למכירה ב 27 מיליון ₪ ברמת מעטפת. הפנטהאוז בשטח של 200 מ"ר + מרפסת בשטח של 114 מ"ר  וכן   70 מ"ר נוספים על גג הפנטהאוז עם הכנה לבריכה.

"פינת מסריק", נבנה על בסיס תב"ע היסטורית של כיכר מלכי ישראל מתקופת המנדט, והליך רישוי שכלל תוספת זכויות מכוח תמ"א 38/2, אשר התגבשה לגביה מדיניות תכנונית מחמירה באזור מרכז העיר תל אביב. המוסד לביטוח לאומי שעל חורבותיו נבנה הבניין, הוקם ב 1952 כאחד מאבני הדרך בתקומת המדינה. הבניין נרכש במכרז של הביטוח הלאומי בשנת 2009.

הפרויקט שהוקם על המגרש, בהשראת אדריכלות הבאוהאוס של העיר הלבנה, בתכנון בר אוריין אדריכלים, ועיצוב הפנים בתכנון האדריכל נסטור סנדבק וטל צור הנדלר.

המבנה כולל  7 קומות ו-16 יח"ד באיכות בניה גבוהה , שטחי מסחר , חניון אוטומטי תת-קרקעי. בקומת הגג יבנה פנטהאוז יחיד בעל מפלס אחד המשקיף על נוף פנורמי מאזור הסיטי המתפתח במזרח העיר, דרך כיכר רבין, כיכר מסריק, ועד לים ממערב. על מנת לאפשר גמישות תכנונית מקסימלית לרווחת בעלי הדירות, תוכנן ממ"ק בקומות (מרחב מוגן קומתי) במקום ממ"דים בדירות.

לדברי איל הנדלר, יו"ר קבוצת כנען הבונה את "פינת מסריק" : "מספרם של הפרויקטים בהליכי התחדשות עירונית ברבעים 3 ו 4  בתל אביב הנו ספור.  פעם אחת בשל היותם של חלק מהנכסים תחת קטגורית שימור מחמיר ופעם שנייה, בשל סכסוך שהתגלע לאחרונה בין עיריית תל אביב לבעלי נכסים בעקבות דרישה לתשלום היטלי השבחה גבוהים על נכסים הראויים להליך תמ"א 38 להם פטורים מכוח התכנית. פינת מסריק הוא פרויקט נדיר וייחודי בנוף העירוני.  הוא נמצא במיקום מיוחד במינו, בלב הפועם של תל אביב,  בין מרכזי התרבות שלה, אזורי הבילוי המרכזיים וסמוך לחוף הים, דיזינגוף סנטר וכיכר רבין. הפרויקט משלב בין מודרניות ונוסטלגיות  יחד עם חווית מגורים אורבנית  בבניין שעבר התחדשות עירונית קלאסית.  גם עליית המחיר בפרויקט לאורך הזמן ששווק משקפת את ההתעניינות והביקוש של תושבי תל אביב והמרכז לגור באזור זה".

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלושה פצועים בתאונה בכביש 411
שלושה פצועים בתאונה בכביש 411
בי"ס חדש בעתלית
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
הדר לביא
בית המשפט הורה לעכב את הדיון במינוי יולי גת למ"מ מנכ"ל מפעל המים
ממשיכים לעזור לאורין
ממשיכים לעזור לאורין
תפריט פסח ברשת לחם ארז
לא רק מצה ומרור
רדיו חזק
בקרוב: התחלת העבודות להקמת פארק המים
בקרוב: התחלת העבודות להקמת פארק המים