תל אביב

"מעירים את העיר"

שבוע מעורבות תושבים של עיריית תל אביב-יפו, יותר מ-40 יוזמות, פרויקטים ואירועים, שהגו תושבי העיר ויוצאו על ידם לפועל

כתב לוקאל 29/10/2019
מעירים את העיר, צילום: גיא יחיאלי

עיריית תל-אביב יפו תקיים את "מעירים את העיר" -שבוע מעורבות תושבים, בתאריכים 17-8 בנובמבר. שבוע שלם של מעורבות ואקטיביזם, במטרה להוקיר את עשיית התושבים, לעודד אותה ולהזמין עוד אלפי תושבים להצטרף אליה.

במהלך השבוע יתקיימו יותר מ-40 יוזמות, פרויקטים ואירועים, שהגו תושבי העיר ויוצאו על ידם לפועל בכל תחומי החיים: קיימות, קהילה, תרבות, סולידריות, חינוך, תחבורה ועוד. נוסף על כן, יתקיימו אירועים לעידוד מעורבות והשקות של כלים ופלטפורמות חדשות לתושבים.

 

בין אירועי השבוע הבולטים:

·         הסלון החברתי- 40 הדמויות מעוררות ההשראה, שפועלות לשינוי במגוון תחומים, יתארחו בסלון פרטי ויספרו איך עושים זאת (האחים הימן, אלקס ריף,  סילבי ז'אן, סיסטם עאלי ועוד)

·         חגיגת מעורבות בכיכר ביאליק- האנשים שעושים את העיר משתלטים על כל המתחם - כיכר ביאליק עם סדנות, הרצאות והרבה אקטיביזם: שושקה, בכירי מחלקות העירייה לשיחה בגובה העיניים, מועדון הכתב שיוציא לקרב את אמני המילה הכתובה, סדנות דראג פוליטי ושירת מחאה במשכן הזמני החדש של המרכז הגאה ועוד.

·         גרפיטי חברתי ממגורשת לפורצת דרך, גרפיטי שייוצר ע"י נשים יפואיות לחיזוק מעמדן של הנשים הגרושות בחברה הערבית.

·         לנקות את החוף-מיצב מחאה עשוי מבדלי סיגריות, שאספו מתנדבים מחוף הים, שמעלה על סדר היום את הנתון שבישראל נזרקים ומזהמים את הסביבה כ-10 מיליון בדלי סיגריות מדי יום. 

·         מעירים את שדרות ירושלים- משחק "חפש את המטמון" בין בתי העסק הוותיקים, הסיפורים וההיסטוריה של שד' ירושלים.

·         פעילויות לבני הגיל השלישי- 'הסיפור שלי'-סדנת צילום משותפת למטפלים הזרים ולמטופליהם, "80 וארבע"–ערב בנושא חשיבות הקשר הבין-דורי ומעורבות חברתית בגיל השלישי ועוד.

 

זאת שנתו השנייה של שבוע המעורבות, שנוצר במטרה להעניק השראה ולתת כלים פרקטיים לתושבי העיר, שמעוניינים להוביל שינוי במגוון נושאים שקרובים ללבם.

שבוע המעורבות מתקיים ביוזמת מנהל קהילה, תרבות וספורט ושותפים לו מנהלי החינוך, השירותים החברתיים והרשות לאיכות הסביבה.

 

מנהלת מנהל קהילה תרבות וספורט, רונית פרבר: "זאת השנה השנייה, שאנחנו חוגגים בעיר שבוע שלם, שמוקדש למעורבות תושבים במטרה לעודד את התושבים שלנו להשפיע על העיר ולחזק את הדמוקרטיה. השבוע הוא שיא של פעילות שוטפת הכוללת קידום אירועים שביוזמת תושבים, פלטפורמות ופרויקטים להגברת ההשפעה של התושבים על העיר, שיתופי ציבור, דיאלוג שוטף עם התושבים ועוד. השנה בחרנו להתמקד ביוזמות התושבים ורוב התוכן, של השבוע הזה, הוא תולדה של חלומות של התושבים. אנחנו בעיריית תל אביב - יפו שמחים על הזכות שיש לנו, כדי לסייע לתושבים להפוך את היוזמות מעוררות ההשראה שלהם למציאות".

הפעילות תתקיים בתאריכים - 8-17 בנובמבר 2019.


 

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: קיבלה במרמה מאות אלפי ש"ח
מתנדבי הליונס מתרימים דם
מבצע התרמת דם נחל הצלחה
חיים גולדמן, יור סיעת באמונה וסגן ראש העיר
מה חושבים ראשי הסיעות על מצעד הגאווה ברעננה
תלש שרשרות מקשישים
אישום: תושב השטחים שדד שרשראות מקשישים
תוך חצי שעה: שני צוללנים טבעו באילת
מערכת ה-CRM החדשה
שיפור השירות לתושב
שוחים וזוכים
שמחת בית השואבה בכפ"ס