תל אביב

תמ"א 38 בדרום תל אביב

היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 גדול ברחוב מעפילי אגוז בשכונת יד אליהו

כתב לוקאל 02/12/2019
הדמיה אלד פסגות מעפילי אגוז יד אליהו, צילום באדיבות אלד פסגות

תנופת הבנייה בדרום תל אביב לא נבלמת גם על רקע ההודעה האחרונה על סיומה של התמ"א בשנת 2022. השבוע, התקבל היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 נרחב בבניין רכבת מיושן ברחוב מעפילי אגוז 1-9 בשכונת יד אליהו. הפרויקט ממוקם בסמוך לשדרות לה גרדיה הנמצאות בתהליך התחדשות עירונית מואצת והוא כולל 85 יחידות דיור קיימות להן יתווספו  59יחידות דיור חדשות. תמהיל הדירות כולל דירות גן, פנטהאוזים, דירות בנות 4 חדרים ומחסנים דירתיים.

שכונת יד אליהו מתאפיינת כיום בעיקר בפרויקטים של התחדשות עירונית (פינוי בינוי ותמ"א) זהו אחד הפרויקטים רחבי ההיקף בשכונה, שהפכה לפנינת הנדל"ן של המרכז.

בשנים האחרונות, בולט תהליך הגירה של זוגות צעירים רבים לשכונה, הנמשכים אליה בשל מיקומה המרכזי והשטחים הירוקים שבה.

במסגרת הפרויקט ישופץ ויחוזק לגמרי הבניין הגדול בן 5 הכניסות והעבודה תכלול את שיפוצו וחיזוקו של הבניין כולל הריסת והקמת מערך מדרגות חדש, הוספת מעלית מרווחת, פיתוח סביבתי והחלפת כל תשתיות הבניין. יזמית הפרויקט היא קבוצת אלד פסגות ועל ביצועו אמונה חברת הבת אשדן מבית אלד פסגות. בחברה מוסרים כי עבודות הבנייה במקום יחלו בעוד כשלושה-ארבעה חודשים ומשך הבנייה צפוי לעמוד על כשנתיים.

בתוך כך, השבוע קיבלה יזמית הפרויקט, קבוצת אלד פסגות, היתר בנייה נוסף לפרויקט תמ"א 38 הראשון בשכונת תל גיבורים בחולון. במסגרת הפרויקט הנחשב לגדול ביותר מסוגו בחולון, יבוצעו עבודות חיזוק ועיבוי במתחם של חמישה בניינים ברחוב האצ"ל בשכונה והדיירים הקיימים שהתגוררו עד כה בדירות קטנות של 50 מ"ר בבניינים מסוף שנות ה-60 יזכו כעת לדירות מחודשות בגודל 80-85 מ"ר כולל מרפסות שמש. למתחם יתווספו 59 דירות חדשות בתמהיל מגוון של דירות 3, 4, ו-5 חדרים כמו גם דירות גן ופנטהאוזים יוקרתיים, כאשר מהקומות העליונות נצפה נוף לים.  כמו- כן, תוסיף החברה מקומות חניה לרווחת הדיירים. מחירי הדירות שיוצעו בפרויקט בחולון יחלו ב- 1.499 מיליון ₪.

לדברי ישראל אברמובמנכ"ל אלד פסגות : קבלת היתרי בנייה על שני פרויקטים גדולים באותו שבוע היא בשורה מאוד משמחת עבורנו המעידה על כך שהקבוצה פועלת נכון הן מול דיירי הבניינים שבחרו בה לביצוע הפרויקט משנה החיים והן מול וועדות התכנון בתל אביב ובחולון. שני הפרויקטים יעלו את רמת חייהם של הדיירים הקיימים בצורה דרמטית ובנוסף ימשכו אליהם צעירים ומשפרי דיור איכותיים החולמים לגור במרכז הארץ במחיר התואם את כוח הקניה שלהם."

עוד בתל אביב
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנצחים את השפעת - כולנו מתחסנים
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
תיכון נעמת זוכה פרס החינוך הארצי
תיכון נעמ"ת זוכה פרס החינוך הארצי
המורים בסרט
עמותת בית מוריה פותחת את שנת הלימודים ויוצאת מגבולות ב"ש
חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממעמ
חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע"מ
הפגייה ב"שניידר" במקום הראשון
תומך או לא תומך?