הבמאי נועם שמואל נבחר למנהל האמנותי של תאטרון המדיטק, חולון

נועם שמואל נבחר לתפקיד בתום מכרז פומבי, לאחר שהתפקיד לא אויש במשך שנה, מפרישתו של המנהל האמנותי הקודם רוני פינקוביץ'

חדשות | תמי מאור 28/01/2018

הבמאי נועם שמואל (37) נבחר לתפקיד המנהל האמנותי של תאטרון המדיטק, חולון- לאחר למעלה משנה מבלי שהתפקיד אויש בעקבות פרישתו של המנהל האמנותי הקודם רוני פינקוביץ'.

בחודש מאי האחרון פורסם מכרז פומבי לתפקיד אליו ניגשו עשרות מועמדים ומועמדות. המכרז התעכב עד כניסתו לתפקיד של מנכ"ל המדיטק דני וייס בחודש ספטמבר האחרון.

מנכ"ל המדיטק הקים ועדה אשר כללה מלבדו את מנכ"ל מוזאון הילדים הישראלי גיל עומר ואת מנכ"ל תאטרון חולון גיא תלם. הוועדה זימנה מספר מועמדים ומעמדות לראיונות, וההחלטה על מינויו של נועם התקבלה פה אחד.

דני וייס, מנכ"ל המדיטק: "אני שמח לבשר על הבחירה בנועם שמואל כמנהל האמנותי הבא של תאטרון המדיטק. לנועם הצלחות מוכחות הן כבמאי והן בתפקידים האחרים אותם מילא. אני מאמין כי הוא המתאים ביותר לעמוד בראש העשייה האמנותית האיכותית שבתאטרון המדיטק וידע להובילו להצלחות גדולות. נוסף על הובלת התאטרון, נועם מצטרף לקבוצה איכותית של מנהלות ומנהלים מוכשרים ומסורים, חלקם ותיקים, חלקם חדשים בתפקיד וחלקם יצטרפו בהמשך, אשר מרכיבים יחד את הנהלת המדיטק כשלם שגדול מסך חלקיו".

נועם שמואל אמר בתגובה למינוי: "אני שמח ונרגש לקחת על עצמי את התפקיד המאתגר ומודה על האמון והבחירה בדור הצעיר של היוצרים בארץ. אני מצפה לעבודה המשותפת והפורייה עם צוות התאטרון ומאחל לכולנו בהצלחה בגיבוש רפרטואר איכותי ובלתי מתפשר של הצגות לילדים ונוער ובביסוס מעמדו של המדיטק כמרכז תרבות ייחודי וכתאטרון מוביל בתחומו".

שמואל, במאי, מתרגם ומחזאי ישראלי, בוגר בהצטינות שלי בית הספר התיכון לאמנות "תלמה ילין" (מחזור 1998), שירת בצה"ל ככתב התרבות של גלי צה"ל, במסגרת חטיבת התרבות והמוזיקה של התחנה בראשותו של מולי שפירא. עם סיום השירות (2001) ביים ב"תלמה ילין", שלוש הפקות עם המגמה לתיאטרון והחל בלימודי תואר בבימוי בבית הספר הבריטי דרמה סנטר לונדון אותו סיים בהצטיינות.
עם שובו לישראל (2006) הצטרף לאופרה הישראלית החדשה כעוזר במאי בהפקות "דון קרלו" ו"מנון לסקו".
בין השנים 2006–2011, שימש כעוזר אמנותי למנהל האמנותי של התאטרון הקאמרי, עמרי ניצן, וכיועץ אמנותי של פסטיבל התיאטרון הבינלאומי של תל אביב.
בין השנים-2017-206 כוללת עשייתו בתחום הבימוי בין היתר את: "גדר" מחזה שכתב וביים (תאטרון הקאמרי), 'משחקים בחצר האחורית' (תאטרון הקאמרי) "ראודה" (תיטרון בית ליסין), "ע' 17" (זוכת פרס הבמאי המצטיין של הקאמרי מטעם קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות) "רווקים ורווקות" מאת חנוך לוין (סטודיו למשחק של יורם לוינשטיין) "הנה עולה האור מאחורי" (זוכת פרס הבימוי והמוזיקה ב"פותחים מסך 11" תיאטרון בית ליסין ), ההבטחה (תיאטרון הקיבוץ), "רומיאו ויוליה" (תאטרון הקאמרי),“האישה מן הים" מאת הנריק איבסן (הסטודיו לאמנויות התאטרון מיסודו של יורם לוינשטיין), המחזה "הנקה ופיט" בתאטרון המדיטק (ההצגה זוכת פרס ״הצגת השנה לילדים״), ״חוות החיות״ (בביצוע קבוצת ״צעירי גשר״ בתאטרון גשר). ״מוטרפים מאהבה״ (תיאטרון הבימה). ״ילדי בית העץ״ (תיאטרון המדיטק)״הניצחון הסופי״ (תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער) ועוד.

שמואל חבר בקבוצת המייסדים של “בת”י” - איגוד במאי התיאטרון בישראל ושימש כחבר בוועד המנהל של האיגוד.

מינויו של נועם שמואל מצטרף לשורת מינויי מנהלים בכירים בתאגיד המדיטק אשר בוצעו לאחרונה, ובהם מינויים של מיה דבש לתפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב, רו"ח אבי אברהם לתפקיד מנהל אגף הכספים והילה שרמן לתפקיד מנהלת השיווק והמכירות. בנוסף, בימים אלה הוקמה ועדת איתור ופורסם קול קורא לתפקיד מנהל/ת סינמטק חולון (במקומו של רוני מהדב-לוין העוזב לטובת ניהול סינמטק ירושלים) ובקרוב יפורסם גם מכרז לתפקיד סמנכ"ל/ית ההפקות והתפעול.

חשבנו שיעניין אותך גם...
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון
דרינק FREEZE
FREEZE מרענן לכם את הקיץ
טירוף המונדיאל! (טור אישי)
שתיים משניים
מרכז הסחר המקוון דואר ישראל
נפתח מרכז מסירה חדש בהוד השרון
צוות המעבדה של יחידת הפיריון
השתלה מוצלחת בביה"ח בהכרמל
הלווייתה של התינוקת זוהר ציזנר ז"ל התקיימה היום
המדרכה אינה צבועה ואין שלט האוסר חניה
מדוע פקחי העירייה רושמים דו"חות ברחוב הרעות?