לאחר התפטרות רה"ע כפר סבא, בעירייה מיהרו לפטר את עוזרו האישי ומנהלת לשכתו

השניים פוטרו ללא קיומו של שימוע. שאול דור, יו"ר ההסתדרות בכפר סבא והוד השרון ,והמועמד לראשות העירייה, התגייס לסייע להם לשמור על זכויותיהם. העירייה: מדובר במשרות אמון ולכן על פי חוק אין צורך בשימוע

חדשות | זאב שרגא 21/02/2018

עם הגשת כתב האישום החמור נגד ראש כפר סבא המורחק, יהודה בן חמו, הודיע האחרון לשר הפנים על התפטרותו מתפקיד ראש העירייה ובמקביל העביר את התפטרותו מתפקיד חבר המועצה, ליועץ המשפטי לעירייה. במקביל שיגר בן חמו מכתב פרידה לחברי המועצה, בו כתב: "לצערי הרב הוחלט להגיש כתב אישום בענייני. הגם שסעיפי כתב האישום, אינם דומים לאלה שעלו בתחילת החקירה ואינם כוללים סעיף שוחד, איני מקל בו ראש ובכוונתי להיאבק על חפותי במקום המיועד לכך- בית המשפט. לאור זאת החלטתי להודיע בצער על החלטתי לסיים לאלתר את תפקידי כראש עירית כפר סבא."

"אני סבור שכך צריך לנהוג נבחר ציבור כלפי בוחריו. גם ברגעים אלה, בהם אני חש שנחת עלי ״ברבור שחור״, אני מאמין בבית המשפט ובגורמי אכיפת החוק," כתב בן חמו, "למעלה מ- 14 שנה עמדתי בראשות כפר סבא וביחד עם חברי מועצת העיר וההנהלה ובאמון התושבים- הבאתי אותה להיות עיר מודל בישראל ואבן שואבת לרבים וטובים. אני נפרד מהנהגת העיר, עובדי העירייה המסורים ומתושבי העיר, בגרון ניחר ובעין דומעת, בתקווה שאצליח להוכיח את חפותי ולהתהלך בעתיד ברחובות העיר בגאון וכחף מכל רבב".

עם כניסתה של התפטרותו לתוקף מיהרו בעירייה לפטר את שני אנשי אמונו של בן חמו, עוזרו האישי דותן חנסנסון ומנהלת לשכתו, לילית שטיינבוק. השניים פוטרו ללא קיומו של שימוע כחוק ואילו שאול דור, יו"ר ההסתדרות בכפר סבא והוד השרון והמועמד לראשות העירייה, התגייס לסייע לעובדים במה שהוא מגדיר "שמירה על זכויותיהם". "קיבלנו את מכתבי הפיטורים של העובדים, אנו לומדים את הסוגיות המשפטיות ואני בקשר עם חיה שפירא, יו"ר הוועד", אומר דור, "ביקשתי מעורכי הדין של ההסתדרות, שחר יחזקאל ואייל ויטוס, שייבדקו האם פיטורי העובדים נעשו על פי החוק והדין ובימים הקרובים, לאחר התייעצות משותפת שאערוך עם כל הגורמים, רק אז נקבל החלטות כיצד נפעל למען העובדים".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה כי, "מדובר בעובדי עירייה, שהועסקו במשרות אמון וכעת עם הודעת ראש העיר על סיום תפקידו באופן טבעי ובהתאם לאופי העסקתם גם נושאי משרה אלו מסיימים את תפקידם. חשוב להדגיש כי על פי החוק במשרה שהינה משרת אמון אין צורך בקיום הליך שימוע."

כעת צפויים חברי המועצה לבחור מבניהם את ראש העירייה הזמני בכפר סבא, כשהמועמדים הבולטים הם מ"מ ראש העירייה צביקה צרפתי וחבר המועצה עמירם מילר. מי שייבחר ייכהן כראש העירייה בפועל עד לבחירות שיתקיימו בעוד כשמונה חודשים, באוקטובר 2018.

חשבנו שיעניין אותך גם...
ביום הבחירות בוחרים בהפנינג צבעוני בנמל קיסריה
יום הבוחר בנמל קיסריה
שמים דגל אדום
מחיר השתיקה
רוכב אופניים נפצע בינוני בדרך בורמה
פעילויות פסח במוזיאון ארצות המקרא
מתפרעונים בפסח במוזיאון ארצות המקרא
דיגיטליים גם בגיל הזהב
מתכון פסטה לינגוויני זוקיני
חשד: תקף את בעל הדירה שלו